Защо счукания чесън позеленява?

  • 5 473
  • 6
Предполагам на всеки се е случвало да купи от вносния чесън с големите глави. Забелязали ли сте, че на следващия ден счукания чесън от бял е станал....синьо-зелен? И това става само с вносния.
Чудя се защо. Явно става някаква реакция, но защо не се получава същото с нашия чесън? Дали това означава нещо?
Виж целия пост
# 1
И на мен ми се е случвало. За това предпочитам като ми трябва счукан чесън да го правя на момента.
Виж целия пост
# 2
Китайския чесън от оцета позеленява.
Да си караме на български  Hug
Виж целия пост
# 3
Да, има нещо такова. Не знам защо. Тук все вносен купувам, при счукване или пресоване не ми е давал дрфуг цвят, но при оцет (правя си люти чушки в марината и там го слагам) след време винаги е отровно зелен  Sick често - непоносимо лют  Confused
Виж целия пост
# 4
И на мене точно от комбинация с оцет ми е позеленявал.Явно има нещо гнило Thinking
Но нормален чесън все по трудно се намира.Май само по пазарите.Този едрия има и по различен вкус.
Виж целия пост
# 5
Не съм забелязала, но аз просто го правя на момента, не го оставям за следващи дни счукан.
Виж целия пост
# 6
И на мене точно от комбинация с оцет ми е позеленявал.Явно има нещо гнило Thinking
Но нормален чесън все по трудно се намира.Май само по пазарите.Този едрия има и по различен вкус.

Някъде бях чела, че китайския е генномодифициран (не съм 100 % сигурна, ама не искам и да рискувам),отделно, че китайския като го готвя и ми мирише на стари чорапи Sick.

та затова не го купувам, а си търся някой неугледен, ама с натуралния си вкус.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия