автобронзант

  • 479
  • 7
Някой запознат ли е, дали може да се използва  автобронзант през бременността? Срещнах различни мнения по въпроса. Някои казват че не са вредни, защото представляват боя, която не прониква през кожата. Други- че проникват през кожата и се просмукват през плацентата. Не съм се консултирала с лекаря си по този въпрос и ще съм ви благодарна, ако споделите опита си.
Виж целия пост
# 1
Най-вероятно не е опасно, но все пак говори с лекар или поне с някого в аптеката да ти кажат какви са активните съставки.
Виж целия пост
# 2
Активната съставка е Дихидроксиацетон (DHA). Тя не била токсична и взаимодейства с най-повърхностния слой на епидермиса, който съдържа мъртви клетки. В следствие на това взаимодействие се получавало потъмняването. Но мненията са противоречиви (както е почти за всичко) за това, дали прониква  по-дълбоко от повърхността на кожата или не.
Виж целия пост
# 3
Не зная дали може да се използва автобронзант по време на бременност. Лично аз за нещата за които мненията са били противоречиви или съм имала съмнения, съм ги избягвала. Може и да не навреди, но ако пък стане нещо...
Виж целия пост
# 4
Аз не бих използвала.Мненията са противоречиви и не е сигурно кое е правилното.
Виж целия пост
# 5
Аз също се чудех, но предпочитем да не рискувам Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Някои казват че не са вредни, защото представляват боя, която не прониква през кожата.

Автобронзантите не са боя. Активната им съставка е химикал, при чиято реакция с кожата се образуват много голямо количество свободни радикали (същите, с които се борят повечето кремове за лице). Свободните радикали състаряват и убиват огромен брой клетки в повърхностния слой на кожата и така я карат да потъмнява - горе-долу както обелено парче ябълка потъмнява от контакта с въздуха.
Едва ли това нещо е по-вредно за плода от останалата козметика, но пък е супер гадно за кожата. Тъй че всеки си решава дали да го използва.
Виж целия пост
# 7
не бих те съветвала да използваш такъв сега,а и защо ти е,сигурна съм,че си хубава и по-беличка,все пак си бременна,поизчакай малко Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия