Продължително кърмене и имунната система на майката?

  • 2 731
  • 35
Здравейте!

Отдавна не съм писала тук, но ние продължаваме да се кърмим (2 год. и 2 мес. вече) и мисловно поддържаме всички мами и кърмачета.

Имам следното питане към дългокърмещите мами. Отрази ли ви се продължителното кърмене на имунната система? Питам, защото от около година започнах много често да се разболявам, а в последната половин година получих три остри ринита като следствие от настинки. Преди почти не боледувах и го отдавах на здравословния живот, който водя. Но зачестилите боледувания започнаха вече да ме притесняват. А, кърменето не искам да зарязвам. Търсих в нета, но нищо конкретно не намирам, затова реших питам по-знаещите. Simple Smile

Моля, споделете, дайте идеи.

Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Здревей!
И аз кърмя от толкова време. Със сигурност мога да кажа, че на мен не се е отразило отрицателно. Дажа първите две години след раждането пролетната ми алергия почти беше изчезнала. Уви и аз не съм попадала на статии по темата.
Виж целия пост
# 2
Ами при мен пък е точно обратното - да чукна на дърво, но откакто забременях първия път до ден днешен, не съм боледувала сериозно, само веднъж си спомням, Вики беше на 3-4 месеца, имах висока темп. около 39 и това е, друго всичко е било нещо леко, като лека хрема или леки болежки в гърлото. И аз съм си мислила по този вапрос, защото аз пък и мисля, че съм по-здрава, откакто кърмя и отговорът, който аз намирам за себе си е, че просто не си позволявам да се разболявам, защото знам, че се разчита на мен и не трябва да се разболявам, в смисъл идва като заповед от мозъка.... незнам как да го обясня по-добре...
Виж целия пост
# 3
Аз пък от нова година до преди преди месец се разболявах през 2-3 седмици,но сенната ми хрема е по-добре newsm78
Виж целия пост
# 4
Много се надявам по-малко да са разболяващите се като мен, а и ще мога да го използвам като аргумент пред доброжелателните роднини Simple Smile защото нито аз нито малката сме готови да се откажем от кърменето.

Предполагм всяка ситуация е индивидуална. Сигурно има майки, които са живеели по-нездравословно преди да забременеят и родят, и за тях кърменето ще съвпадне с период на по-малко болести. При мен донякъде се получава обратното - сега, като се замисля, ям по-малко плодове и зеленчуци отколкото преди - просто ми трябват повече калории... Аз от кърменето много отслабнах и има периоди, в които направо се тъпча за да поддържам тегло, явно трябва да направя нещо по въпроса с витамините.
Виж целия пост
# 5
При мен положението беше и е следното - бременност с Иво - станах толкова здрава, колкот никога не съм била през живота си. Първата ми зима без грип и настинки! Кърмене на Иво - разболявах си се както и преди бременността, не съм забелязвала падане на имунитета. Но пък Иво не се е заразявал нито веднъж от мен, което е огромен плюс за къременто. Бременност плюс кърмене - засега не съм се разболявала 3 месеца вече, с изключение на една еднодевна хрема. Алергията ми (сенна хрема) протече както и през другите години - нито по-лека, нито по-тежка. Пия витамини общо взето редовно, защото не се храня особено здравословно, особено сега - за съжаление.
Като цяло смятам, че и бременността, и кърменето ми се отразяват много добре.
Виж целия пост
# 6
От как съм забременяла с Ива до ден днешен съм имала два зъбобола само, това са 3г и половина. Не пия витамини, не се храня и особено рационално Blush, общо взето хапвам каквото ми се хапва.
Виж целия пост
# 7
Мери какво е това в подписа ти Laughing да имаш да се похвалиш с нещо  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Хваля се де Grinning
Виж целия пост
# 9
Аз кърмих година и девет месеца. Не съм боледувала, но имах и имам проблеми със зъбите, което до голяма степен си е моя вина - напълноценно хранене и много сладко.
Виж целия пост
# 10
Не се е отразило. И преди и сега боледувам рядко (пу пу).
Виж целия пост
# 11
И аз като повечето, откак забременях не съм боледувала въобще! Смятам да кърмя, докато се отбие сама, така че вярвам, че организмът ми "знае" какво му готвя и се предпазва сам+моята помощ. Ям чесън и лук в промишлени количества, както и риба-поне 2 пъти седмично.Зеленчуците, плодовете и др. неща са ясни.
Хапвам орехи почти всеки ден(почти нищо друго не ти набавя йод в организма), а и от бира не се лишавам.  Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Аз кърмих година и девет месеца. Не съм боледувала, но имах и имам проблеми със зъбите, което до голяма степен си е моя вина - напълноценно хранене и много сладко.

Да, със зъбите и аз имам мноооого проблеми, ама те са си по принцип, може би малко се задълбочават от бременностите и продължителното кърмене, но не са последица.
Виж целия пост
# 13

Мери, честито душа! Много се радвам за теб!!! Hug
...и аз съм ги запланувала 3, ама ще видим...
Виж целия пост
# 14

Мери, честито душа! Много се радвам за теб!!! Hug
...и аз съм ги запланувала 3, ама ще видим...

Оспамих сума теми, извинявай Бу!
Ама не мога да не благодаря! Heart Eyes И дай Боже и ти скоро да се похвлаиш с третото infinity, щом го искаш Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия