Лек десерт с плодове и мляко

  • 1 656
  • 6
Една колежка ми каза рецепта за десртче от кисело мляко, желатин, мед  и плод (какъвто имате насреща) и по избор мюсли. Така и го направих стана вкусен, но вложих малко и от себе се Wink

1 кофичка кисело мляко (с Данон е добре, защото не е много кисело)
1 пакетче желатин
100 - 150 г.  череши, изчистени от костилките
2 праскови
1 банан
1 ябълка
2 супени лъжици мед
4 супени лъжици мюсли (по желание)
2 чаена чаша натурален сок, аз използвах праскова


Плодовете се почистват и се нарязват на парченца
Млякото се смесва с меда, сока и пожелание мюслите.
Желатина се приготвя според указанията на опаковката или както Вие си знаете и се добавя към млякото.

Парченцата плодове се смесват и се разпределят в подходящи съдове, аз използвах стъклени купички. Заливат се със сместа от млякото и се оставят в хладилника поне за 2-3 часа. Става много вкусно и ефектно, ако „обърнете” купичката в подходяща чиния Simple Smile

С мюсли става по хранително и малко по-различно. Пробвайте и двата варианта

Да Ви е сладко.
Виж целия пост
# 1
Мммм любима комбинация - кисело мляко с плодове  Crazy
Обаче аз съм скарана с желатина жестоко и мисля по без него да пробвам, то ще стане като мелба може би , с биволско мляко или овче  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
с биволско мляко или овче  Mr. Green

С козе бе маце Wink Нали то се доближавало най-много до майчиното  Laughing.
Виж целия пост
# 3
Мммм, звучи мнооого вкусничко!
Виж целия пост
# 4
Вчера го направих
Желатина го разтворих в 500 мл вода, така пишеше на упътването, сложих една чаша компот и една кофичка мляко и то стана по-рядко и от айрян, сложих плодовете и изсипах в кофички.
Като резултат не беше лошо, но вкуса на млекото се изгуби, аз ли греша някъде? Rolling Eyes Може би желатина трябва да се разтвори в по-малко вода?
Виж целия пост
# 5
с биволско мляко или овче  Mr. Green

С козе бе маце Wink Нали то се доближавало най-много до майчиното  Laughing.

Ама къде го копате това козе мляко, аз само козе сирене намирам newsm78 Уф ама и аз здраво разводних темата  Blush
Виж целия пост
# 6
emy_emy аз желатни го разтварям в доста по-малко вода. На опаковката пише 20 мл.

Ако искаш да остане вкуса на киселото мляко, вземи някоя марка различна от Данон и не слагай сок или в твоя случай компот.

Аз целях именно малко да "убия" вкуса на млякото и за това добавих сокът.

Камамбер, гледаме си козите на терсаите Wink Simple Smile
п.с. ако питаш сериозно, идея си нямам дали се продава кисело козе мляко. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия