Решение за Иракли....

  • 2 085
  • 17
За всички, които се интересуват"Несебър благослови строежите на Иракли:http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2667&sectio … =2&id=0000601, Е, нямам думи!
Виж целия пост
# 1
.........с пълно единодушие. Представям си как са се нагушили гадовете.
Понеже миналата година се вдигаше доста шум около Иракли, реших да отида да видя какво е.  Наистина райско кътче...
Виж целия пост
# 2
Ами скоро ще казваме райско кътче беше ... и ще трябва да се радваме на огромни бетонни комплекси - басейни, all inclusive, анимация, детегледачка . Рисковете на цивилизацията  #Cussing out
Виж целия пост
# 3
очакваше се...
Виж целия пост
# 4
И никой нищо не казва...ужас!
До скоро никой не беше чувал за това място, а сега вече няма и да го има Confused Много тъжно. Ще остане само в спомените, така, както още подобни местенца.
Виж целия пост
# 5
Жалко..А аз даже не успях да го видя в девственият му вид  Confused
Виж целия пост
# 6
Жалко..А аз даже не успях да го видя в девственият му вид  Confused

и аз, даже не знаех, че съществува  Cry
Виж целия пост
# 7
Аз почивах една година там - на една вила (мисля, че беше единствената тогава) директно на плажа - беше като в приказка - диво и откъснато от цивилизацията. С баща ми се гмуркахме за рапани, вадехме миди, които след това приготвяхме на скара, вечер слушахме морето...  Cry
Виж целия пост
# 8
Аз почивах една година там - на една вила (мисля, че беше единствената тогава) директно на плажа - беше като в приказка - диво и откъснато от цивилизацията. С баща ми се гмуркахме за рапани, вадехме миди, които след това приготвяхме на скара, вечер слушахме морето...  Cry
To и сега все още няма нищо ма плажа. Плажът е приказака - 3км. пясъчна ивица, без постройки, без хотели.
Има остатъци от "Пионерски " лагер и едно единствено кафе на плажа.
Виж целия пост
# 9
Аз пък имам. Като собственик на имот там. Мястото е красиво и почистено. За да можеш да отидеш там трябва да има някаква инфраструктура, място където да почиваш. Така безплатно връху чуждите имоти много е лесно, ама не е и честно.

Ето малко снимки преди да почистим:






Пък и хайде преди да се възмущаваме и да обиждаме този и онзи какви са гадове, колко са лоши и колко са се нагушили да видим, че монетата има и две страни.
Виж целия пост
# 10
За почистването - това е въпрос на култура.
Но, интересно от кога плажната ивица е частна собственост, а не държавна?
Да, може част от  поляните и горичките да е и 4астна, но .....
А, и защо се избързва със строителството, а не се изчака Натура 2000?
Размишлявам само, никой не искам да обидя newsm78
Виж целия пост
# 11
Byrne лично аз не виждам двете страни. Честно, от вчера два пъти разглеждам снимките ти и някак отново не намирам оправдание за строителството там  Thinking
Просто кадрите ме навеждат на други мисли, ще забия темата в друга посока, а не искам.

Виж целия пост
# 12
За почистването - това е въпрос на култура.
Но, интересно от кога плажната ивица е частна собственост, а не държавна?
Да, може част от  поляните и горичките да е и 4астна, но .....
А, и защо се избързва със строителството, а не се изчака Натура 2000?
Размишлявам само, никой не искам да обидя newsm78

Кога някой е казвал, че плажната ивица е частна?  newsm78
А и палатките и въобще къмпингуването не става на плажа по простата причина, че слънцето е прекалено силно, за да позволи да се диша в палатка на плажа.
В близост до Иракли са селата Баня и Емона. Спокойно може да се наеме квартира там почти за без пари и да се ходи до плажа. Тук не виждам проблем. Стига да имаш кола.
Строителството въобще не е избързало, тъй като за Иракли има устройствен план от 1997 г, където се предвижда ниско строителство до 2 етажа, 20% гъстотта на застрояване и 80% зелени площи. Мисля, че това е много удачен вариант мястото да се запази като уникалност, но в същното време да има къде да се почива с подходяща инфраструктура и да изчезне безразборното къмпингуване, ужасния боклук, да се спре сечта на дърветата.
Виж целия пост
# 13
Byrne лично аз не виждам двете страни. Честно, от вчера два пъти разглеждам снимките ти и някак отново не намирам оправдание за строителството там  Thinking
Просто кадрите ме навеждат на други мисли, ще забия темата в друга посока, а не искам.



Двете страни- от една страна за къмпингуващите, от другата са собственици на имоти там. 4000 дка частна собственост и 40 000 дка държавна. Мисля, че е очевидно.
Опрадвание? Защо да има оправдание?
Виж целия пост
# 14
За почистването - това е въпрос на култура.
Но, интересно от кога плажната ивица е частна собственост, а не държавна?
Да, може част от  поляните и горичките да е и 4астна, но .....
А, и защо се избързва със строителството, а не се изчака Натура 2000?
Размишлявам само, никой не искам да обидя newsm78

Кога някой е казвал, че плажната ивица е частна?  newsm78
А и палатките и въобще къмпингуването не става на плажа по простата причина, че слънцето е прекалено силно, за да позволи да се диша в палатка на плажа.
В близост до Иракли са селата Баня и Емона. Спокойно може да се наеме квартира там почти за без пари и да се ходи до плажа. Тук не виждам проблем. Стига да имаш кола.
Строителството въобще не е избързало, тъй като за Иракли има устройствен план от 1997 г, където се предвижда ниско строителство до 2 етажа, 20% гъстотта на застрояване и 80% зелени площи. Мисля, че това е много удачен вариант мястото да се запази като уникалност, но в същното време да има къде да се почива с подходяща инфраструктура и да изчезне безразборното къмпингуване, ужасния боклук, да се спре сечта на дърветата.
Не е точно така, доколкото знам. Има палаткаджии, които са си на плажа, а и други такива които са в гората.
Аз лично, не почивам там с палатка, а ходим на плаж понякога там, но не виждам, защо пък трябва да се застроява цялата крайбрежна ивица на нашто море.
Интересно "бараките", които са в гората и са на частни лица, пак ли са построени в/у частна собственост.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия