Неможе да засуче хубаво

  • 389
  • 3
Здравейте,
имам бебче на 2 седмици, момче. Опитвам се да го кърмя, но неможе да захапе хубаво. Първо си мислех, че са колики, но след това установих, че не захапва хубаво - хваща гърдата и в повечето случаи само предъвква зърното. Когато успее да захапе хубаво засуче 2-3 пъти и се унася за сън. И като го оставя се разбужда и търси да яде. В друг случай се дърпа и реве и се лута в търсене да захапе, въпреки че му насочвам главичката към гърдата.
И така се кърмим по 1- 1,5ч. На няколко пъти изцеждам и му давам с шише, с лъжичка почти не успявам. Също и вода пие от шише. Възможно ли е това да е причината? И биберона давам понякога.
Моля за съвет какво мога да направя, за да си засуче правилно. Благодаря.
Виж целия пост
# 1
Eто това ще ти помогнеhttp://www.bg-mamma.com/site/content/view/403/51,пробвай и друга поза.Легнали ни е най удобно.Децата бързо се учат на лесно,затова не предлагай шише.Бъди упорита и ще успееш и най важното спокойствие.Ако не стане от първия път пробвай пак Hug Peace
Виж целия пост
# 2
Тази статия ми беше от полза
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=45914.0

В началото най-лесно ми беше в класическата поза - седнала, с подложена възглавница под ръката, на която лежи главичката на бебето.


В друг случай се дърпа и реве и се лута в търсене да захапе, въпреки че му насочвам главичката към гърдата.


Рая беше така през целия първи месец.

И така се кърмим по 1- 1,5 ч.

1 час не ми се струва дълго време за такова малко бебче. Все пак се изморява, не може да "помпи" постоянно. Спира, почива, дреме ... после пак. Имай търпение  Peace
Виж целия пост
# 3
На няколко пъти изцеждам и му давам с шише, с лъжичка почти не успявам. Също и вода пие от шише. Възможно ли е това да е причината? И биберона давам понякога.


Възможно е. Силиконовите зърна объркват начинът на засукване- от шише се пие по различен начин. Биберон препоръчват да се дава след 4-6та седмица, ако бебето е с много силен сукателен рефлекс и времето прекарано на гърдата не му стига да го задоволи.
Прегледай статиите, които са ти дали момичетата, а също и видеоклипчетата (линкове има и в Библиотеката). Ако имаш възможност може да посетиш и някоя от кърмаческите срещи, които си правят мамите от форума, за да ти покажат нагледно правилното поставяне. Освен това бебетата се научават да сучат добре, колкото повече сучат- така че опитай да го кърмиш колкото се може по- често (т.нар. режим на поискване) и ако можеш махни/намали добавката и водата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия