Лоу кост полет до Рим-въпросче

  • 2 340
  • 20
Гледах в сайта на Уиз еър и Май еър че летищните такси се различават.При едната  е 26 Е а другата 47Е. Та въпросът ми е защо е така след като ползват едно и също летище или може би зависи от часовете на полета? Пише че понякога се налага доплащане на такси-ако има някой който е ползвал тези компании нека пише дали е имало разлика в цената  от резервацията и тази летището?
Виж целия пост
# 1
Wizz имат промоция за Рим, която може да е и 0,01 евро + летищните такси. Това е основно разликата.
Също така имат и комисионна, така че цената, която се изписва като тотал е малко по-висока (за 4 билета с около 20-25 евро).
MyAir дават абсолютно крайна цена при букването, т.е. ако ти пише 120 евро с летищ.такси, то 120 е цената, няма допълнителни такси.
Не съм купувала билети от летище, нямам представа има ли в този случай разлика.
Виж целия пост
# 2
Wizz имат промоция за Рим, която може да е и 0,01 евро + летищните такси. Това е основно разликата.
Също така имат и комисионна, така че цената, която се изписва като тотал е малко по-висока (за 4 билета с около 20-25 евро).
MyAir дават абсолютно крайна цена при букването, т.е. ако ти пише 120 евро с летищ.такси, то 120 е цената, няма допълнителни такси.
Не съм купувала билети от летище, нямам представа има ли в този случай разлика.
Благодаря ти за отговора,но това го разбирам. Имам предвид че самата такса е различна , а цената на полета варира от 0,01 до ....И между другото коя компания е за предпочитане -като самолет , обслужване....?
И само с електронния ли билет минавате на летището?Абе изобщо как става ?И обратно от Рим колко по рано се явявате на летището?Малко глупавички въпроси ама като ми за първи път Embarassed
Виж целия пост
# 3
И от двете съм купувала билети. С Уиз до Рим, с МайЕър от Венеция до София.
И двете са ОК, виж къде има по-изгодни цени.

Аз бях разпечатала ел.билет, но не го поискаха. Личната карта беше достатъчна за индентификация, те имат списък с резервациите.
Виж целия пост
# 4
мойе6 ли да каже6 колко горе долу излиза до венеция билета
интересувам се от лоу-кост и до лондон можете ли да помогнете 4е съм малко като индианец  Blush
Виж целия пост
# 5
Еднопосочен билет от Венеция беше 60 евро, но то зависи колко предварително ще се закупи.
Виж целия пост
# 6
Аз когато купувах билетите за Рим за м. септември проверих и на двете компании цените, и на Уиз излезе по-евтино. Иначе летищните такси може да са различни, защото включват различни услуги. Примерно с Уиз си ходиш пеша от самолета до терминала, няма бус или ръкав, поне в Лондон , т.е. в Лутън е така.
Виж целия пост
# 7
Примерно с Уиз си ходиш пеша от самолета до терминала, няма бус или ръкав, поне в Лондон , т.е. в Лутън е така.

В LTN е така, не защото си летяла с Уиз, а защото летището е малко.

Цитат
И обратно от Рим колко по рано секолко по рано се явявате на летището?

Добре е да си два часа преди полет. Обик. чек-ин процедурата приключва 40 мин. преди часа, определен за излитане на самолета.
Виж целия пост
# 8
Задължително бъди на летището ок. 2 часа по-рано, напоследък особено на скенерите навсякъде е лудница, на Хийтроу ни караха боси да минаваме, адски е неприятно, а и докато всички свалят колани , часовници, включат лаптопи ....
Виж целия пост
# 9
нас на Шарл Дьо Гол така ни размотаваха с тези проверки ooooh! иначе за тези Лоу Кост, следите агенциите и резервирате билети от рано или се пускат промоции Embarassed
Виж целия пост
# 10
ПО -принцип аз влизам в сайта на уиз или на скай юръп и гледам горе-долу за кои дати са евтините полети, винаги няколко месеца предварително. Сега за септември си взех през май билетите. Но се случва и промоции да има - миналата година случайно видяхме в някакъв вестник , че има промоция на Скай до Виена , но пак беше поне месец по-рано.
Виж целия пост
# 11
Много ви благодаря за отговорите. Бихте ли ми описали как протича един полет. За пръв път ще пътувам със самолет и изобщо не знам като отида на летището какво да правя.Доколкото ми е известно се отива на изхода на твоя полет, но как се слага багажа, кой го надписва, после един ли е автобусът до твоя самолет?Абе изобщо съм абсолютно невежа, а съм свикнала да съм подготвена с всичко което ме чака ConfusedЩе ви бъда много много благодарна  bouquet
Виж целия пост
# 12
по принцип всичко се съобщава, аз летях с Еър Франс, отиваш си на летището поне 1:30ч по- рано, повикват те на коя опашка да идеш за полета, слагаш си багажа, той си заминава, теб те чекват, минаваш през пищялките- на софийското летище беше много опростена процедурата сега незнам как е, и си отиваш в сектора за твоя полет, ходиш си из безмитния това онова, чакаш задължително и като дойде полета се обявява, казват ти къде да отидеш, отварят се вратите и или те чака автобусче или ходиш до стълбичката, там стюардесите ти късат билета, намираш си мястото и до 15 мин излиташ, когато се отлепя самолета от земята е хубаво да дъвчеш дъвка или да си с отворена уста, за да не ти заглъхнат ушите, после зависи колко време е полета и с коя фирма си, може да имаш само кафе, а може да включва обяд, вечеря, закъска и каквото се сетиш, кацаш, отиваш да си вземеш багажа и си фриййййййй, май доста изчерпателно беше, тук Софийското летище има малка писта и е малко кофти кацането, но ако кацаш на голямо летище е също вълнуващо почти колкото излитането Crazy
Виж целия пост
# 13
Я да ползвам темата и да питам, за полета до Рим на Уиз от София, има ли нижда да се ходи 2 часа по-рано или един е достатъчно. Полетът е в 6 сутринта и не ми се виси с детето от 4 на летището, ако е ненужно. Благодаря!
Виж целия пост
# 14
Всичко се съобщава, но е най-добре вместо да слухтиш, като отидеш на летището ( стария терминал, оттам летят нискотарифните) да си видиш на мониторите на кое гише е чек ин ( check in) за твоя полет. Редиш се на опашката, даваш си багажа и си показваш ръчния. Никакви течности, гелове, гримове, вода, и т.н. не може в ръчния, освен ако не са в отделен запечатан прозрачен плик( но пак до 100 ml), на всички летища дават такива пликове, освен на нашето. После минаваш през скенера - вадиш всички метални неща, колани, бижута, може и да те събуят, после минаваш през паспортна проверка - само си показваш личната карта и после си отиваш на Гейта ( написан ти е на бордната карта) и чакаш да ви повикат.  Аз независимо с какво летя, винаги съм около 2ч по-рано, Уиз или не , проверките са еднакви.

Не е малка пистата на нашето летище, кацането зависи от пилота, новата писта си е екстра.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия