трябва ли да давам сокчета

  • 418
  • 6
мами,
споделете своя опит.изчетох много по темата,но друго е да ти даде съвет някой,който вече е минал по този път.бебо е на 3 месеца.изцяло на кърма сме.мисля да го захранван на 6 месеца.дотогава трябва ли да започна да давам сокчета.четох,че може и без тях.а вие с какво пюре захранихте-плодово или зеленчуково и от какво беше.много съм объркана,защото наборчетата вече са на детска кухня,а аз упорито искам да кърмя.около мен няма от кого да черпя опит.ще съм ви много благодарна,ако ми дадете съвет Hug
Виж целия пост
# 1
Моят съвет е да не бързаш със сокчетата....има време за тях!!!
Аз лично започнах със зеленчуково пюре на Хип от ранни моркови, после тиква и т.н. Умишлено почнах със зеленчуково, защото имам приятелка, която беше почнала с плодово-банан, и познай...бебето й въобще не кусвало зеленчуковите.
Виж целия пост
# 2
В Библиотеката има добри статии защо не трябва да се започва със сокчета!На вашата възраст единственото необходимо е кърма!Аз смятам от другия месец да започна с пюре от морков и то защото според мен зеленчука или оризовата каша са по-щадящи за стомахчето като първа храна от плодовете.А това,чв вашите набори са на кухня изобщо не трябва да те притеснява,а дори трябва да си горда,че вие не сте с тях! Peace
Виж целия пост
# 3
Сокът не е задължителен, още по-малко - препоръчителен.

Захрани на 6 месеца. Соковете може изобщо да ги пропуснеш.

Каката я захраних на половин годинка с оризова каша. Сокове пропи чак след първия рожден ден.
Бебето също ще мине по тоя ред.
Виж целия пост
# 4
Соковете СА захранване. Щом искаш да захраниш късно, значи и соковете отложи до след 6тия месец най-рано, а изобщо няма да сбъркаш, ако ги дадеш след 10-12я месец.
Виж целия пост
# 5
Сок не съм давала и нямам намерение докато не стане на годинка.
Захраних с пюре от моркови на хипп на 5 месеца.
Каката захраних с плодово пюре и после не близваше зеленчуково.Тогава слушах педиатърката и направих доста грешки при захранването.
Сега пак ми казаха да давам сок на 40дневно бебе,но вече не бих направила тази грешка.
Дъщеря ми много боледува и си мисля,че се дължи на ранното захранване.
Виж целия пост
# 6
Лично аз давам по няколко лъжички сок от моркови и ябълка. Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия