Подути гърдички при новородено

  • 1 162
  • 18
Мами да ви питам. При вашите бебенца бяха ли подути гърдичките и за колко време им минаха . На моята бебка са и доста подутички и дори вчера забелязах , че едната е твърда. Правим компреси с риванол. До кага ще продължи и дали я боли милата ?
Виж целия пост
# 1
Не се притесняваи и при моята дящеря беше така,също имаше втвърдяване на едната гърдичка и доколкото си спомням седмица или 10 дни правихме компреси с риванол и всичко отмина. Peace
Виж целия пост
# 2
И аз така се притеснявах, а то било нормално за новородените. Не съм правила компреси, не помня за колко време минаха, но не е траело много. Simple Smile
Мисля, че не го боли детенцето, но честно казано, не съм се замисляла Thinking
Виж целия пост
# 3
При мен нямаше подуване на гърдичките, но на моя приятелка на детенцето имаше. За 10-ина дни премина всичко. От майката преминават хормони в тялото на детенцето и затова се подуват гърдичките, затова си мисля че не го боли.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви момичета и аз така знам, но имах нужда да го чуя от вас   bouquet   bouquet   bouquet
Виж целия пост
# 5
Няма за какво да се притесняваш. Hug
Виж целия пост
# 6
Нормално е, на хормонална основа, отминава към края на първия месец.
Виж целия пост
# 7
Няма за какво да се притесняваш. нормално е!
Когато дойде педито при нас, след като ни изписа от родилния дом, провери дали гърдичките му са подути и каза, че е нормално да се подуят жлезите.
Но при нас не се получи
Виж целия пост
# 8
Да, появява се през първия месец, на хормонална основа е, както вече са ти казали.

При нас беше само едната - лявата или дясната, не помня точно, каза ми педиатърката да правя компреси с риванол. Реших да не мърлям дрехите и по съвети на други майки, които ми казаха, че минава от само себе си и така си и мина само. Освен това риванолът предизвиква често алергични реакции, и без това не е хубаво да се маже и така... Не пипай нищо, ще си мине. Hug
Виж целия пост
# 9
Ако много се подуятс риванолче.
Не се плаши..от високото ниво на пролактин, има случаи и мляко да се появява.
Всичко ще е наред!
Виж целия пост
# 10
Няма за какво да се притесняваш. нормално е!
Когато дойде педито при нас, след като ни изписа от родилния дом, провери дали гърдичките му са подути и каза, че е нормално да се подуят жлезите.
Но при нас не се получи
И при нас така.
Виж целия пост
# 11
И при нас беше така,едната и гърдичка беше подута и твърда,но ми казаха да не и правя нищо и то от самосебеси премина след няколко дена  Peace
Виж целия пост
# 12
И Рая беше с доста подути гърдички,правих и компреси с реванол два пъти,май колкото да изцапам  две,три бодита.....след 9-10 дена всичко мина от само себе си
Виж целия пост
# 13
Това е нормална реакция при повечето новородени.Дори при момченцата.Получава се от предадения от майката на детето пролактин по време на кърмене .Отминава за около 10 дни максимум.Гърдичките не се пипат!
Виж целия пост
# 14
Това е нормална реакция при повечето новородени.Дори при момченцата.
Нищичко не слагах,само в началото за ден риванол и после нищо,сами се оправиха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия