Хомеопатични лекарства

  • 648
  • 11
Моля мами, споделете какви хомеопатични лекарства сте давали на вашите деца и от кои сте доволни?За каквито се сетите против кашлица, хрема и т.н.Аз сега например чух за зъбки Teetha- Английско и било добро.Чува ли ли сте за него?
Виж целия пост
# 1
Досега съм давала само Chamomilla за зъбките.Това не съм го чувала.
Виж целия пост
# 2
Камомила за зъбките и Алиум Цепа за течна, прозрачна и водниста хрема. Друго не съм давала. Не броя Осцилококцинума и хомеопатичните сиропи за кашлица.
Виж целия пост
# 3
От Проспан-а съм доволна аз,само това хомеопатично съм давала до сега
Виж целия пост
# 4
Камомила
Еуфорбиум композитум ( спрей за нос)
Осцилококцинум
Женоверин
Есберитокс ( това май не е хомеопатично)
Бела Дона
Проспан
Виж целия пост
# 5
Проспана няма нищо общо с хомеопатията, той е билков продукт. Есберитокса също.
Всички "хомеопатични" продукти, съдържащи повече от 1 веществво (на тях си го пише) са в разрез с най-важните и основни принципи на хомеопатията и изобщо не действат на хомеопатичен принцип. Могат и да навредят. Някои от тях са: Стодал, Хомеожен, Еуфорбиум композитум, Хомеовокс и т.н.

Останалите монопрепарати - в които има само 1 вещество действат по различен начин на различните хора и само класически хомеопат може да определи точното лекарство. На едно бебе Хамомилата успокоява коликите и болката от зъбки, на друго, за което не е точното лекарство, предизвиква отит. Изписва се при много специфични признаци и те не са симптомите на детето.

Хомеопатични лекарства, които не са опртеделени внимателно и правилно от специалист могат да навредят. Те не се изписват симптоматично, както традиционните лекарства.
Виж целия пост
# 6
Всички "хомеопатични" продукти, съдържащи повече от 1 веществво (на тях си го пише) са в разрез с най-важните и основни принципи на хомеопатията и изобщо не действат на хомеопатичен принцип. Могат и да навредят. Някои от тях са: Стодал, Хомеожен, Еуфорбиум композитум, Хомеовокс и т.н.

Останалите монопрепарати - в които има само 1 вещество действат по различен начин на различните хора и само класически хомеопат може да определи точното лекарство. На едно бебе Хамомилата успокоява коликите и болката от зъбки, на друго, за което не е точното лекарство, предизвиква отит. Изписва се при много специфични признаци и те не са симптомите на детето.

Хомеопатични лекарства, които не са опртеделени внимателно и правилно от специалист могат да навредят. Те не се изписват симптоматично, както традиционните лекарства.

Това мисля, че всички го знаем  Peace
Виж целия пост
# 7
В момента давам ХОМОЖЕМ 9,за възпалено гърло е и много  помага на бебчо.Товаса таблетки за смучене,аз ги натрошавам и му ги давам Peace
Виж целия пост
# 8
AQ, подкрепям казаното от теб!

Мами, в никакъв случай не се САМОлекувайте с хомеопатия! Има лекари хомеопати, към които трябва да се обърнете. По този повод мисля, че е неуместно да се цитират имена на определени лекарства, защото това може да навреди, точно толкова ако давате и антибиотик без предписание!!!

За авторката на темата - мисля, че е хубаво това, че си се насочила към хоеопатично третиране на болестите. Обърни се към добър хомеопат, който да ви направи интервю и да ви назначава правилното лечение!
Виж целия пост
# 9
За течащо носле аз правя отвара:
1с.л. лайка
1ч.л. мед
100гр. вода
Вари се докато се сгъсти и се прецежда.Слагат се по 3/4 капки по 5/6 пъти в деня.Но това го правя само, когато нослето и тече от зъбите/не е за суполи/.
Виж целия пост
# 10
Аз не съм казала, че сама ще лекувам детето си, но бих искала да чуя мнения на майки доволни от такива лекарства.Все пак да съм просветена малко!
Виж целия пост
# 11
Това мисля, че всички го знаем  Peace

Като гледам темата, за мен е очевадно, че освен аз, ти и Ал, никой друг не го знае.  Thinking

Аз не съм казала, че сама ще лекувам детето си, но бих искала да чуя мнения на майки доволни от такива лекарства.Все пак да съм просветена малко!

Ето, заповядайте, просветете се, този сайт е много хубав. http://homeopathia.hit.bg/lekarstvo.htm

Не може да има майка доволна от някое лекарство и то да подейства на вас по същия начин. Това не е алопатия, няма универсални лекарства. Всяко лекарство действа по различен начин на всеки човек.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия