Разстройство и слуз при изключително кърмено бебе

  • 763
  • 1
Здравейте,
детето ми има някакъв проблем с изпражненията и искам да знам как да процедирам. Ситуацията е следната: преди две седмици изпражненията му станаха доста редки. Ака около 7-8 пъти на ден и има известно количество слуз. Акото му е с консистенция на нектар от кайсии без характерните за кърмачтата ядки в него. Често е и с зеленикав цвят. Преди седмица минах на диета - основно ориз и картофи, кисело мляко и сокове. Избягвам зеленчуците и плодовете, но няма подобрение. Вчера го водих на лекар. Преслуша го прегледа го и няма никакви други признаци на заболяване. Чисти гърди, нос, гърло. Изписа му оризова вода, бифидус и ентерол. Мен ме съмнява тези неща да излекуват проблема. Могат да намалят броя на изхожданията но причината за това остава. Да отбележа че сме изключително кърмени с майчино мляко по 7 пъти в денонощието. Наддава добре за сега.
Да водя ли детето на гастроентеролог? Да искам ли микробиология на изпражненията? Има ли опасност от обезводняване? Какво да правя за да му помогна?
Виж целия пост
# 1
Здравейте! В момента върви вирусна инфекция протичаща с леко разтройство, но задържащо се 5-7 дни. Кърмете бебто и му давайте чай от шипки и ентерол, но ако това разтройство продължава повече от 4 дни е добре да се вземе анален секрет.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия