Кърмене и огнено червено личице

  • 665
  • 8
Здравейте мили мами,
Дъщеря ми е на 2.5 месеца и кърмя. Днес цял ден спи, което е необичайно за нея. От следобяд има и огнено червено личице. Не сме излизали навън, пък и днес не е горещо. Няма температура, яде добре, пиша и ака добре. Ходихме на лекар - няма видими причини за безпокойство. Казаха да я наблюдавам за евентуално вдигане на температура. Утре ще отида и при семейният лекар. Мисля, че може да е алергия някаква...  newsm78
Някой има ли опит с подобни симптоми?
Благодаря предварително   bouquet
Виж целия пост
# 1
Има ли подобрение?
Личицето още ли е зачервено?
Как спахте?
Някой ако е имал подобен проблем, да сподели.
 newsm78
Виж целия пост
# 2
Тази сутрин Ан-Мари е по-добре. Лицето е с нормален цвят, по-жизнена е от вчера. Дано наистина не е алергия  Praynig От миналата седмица кашля по малко /най-вече сутрин/ и киха, но не обезпокоително.
Ще се радвам ако някой сподели опит  Hug
Виж целия пост
# 3
Цялото лице ли е червено или само бузите? Кожата суха ли е? Ако се съмняваш за алергия - ти яла ли си нещо, което би я предизвикало? Да си сменяла праха за пране, нови дрешки?
Възможно е да е прекарала лека инфекция (щом е спала целия ден), но вече да е добре. Кърмачетата боледуват леко и бързо обикновено. Да сте имали контакт с болен?
Виж целия пост
# 4
юл4е   Hug
По принцип внимавам с храните и вчера не съм яла нещо, което би предизвикало алергия  newsm78 Не съм сменяла прах /пера с гел бебешките дрешки още от самото начало/, аз бях леко настинала миналата седмица и кихането и кашлянето на Ан-Мари го оттадах на "прихванато" от мен. Лицето й беше цялото червено чак до ушите, кожата не беше суха. Дано наистина е било инфекция и да е отминала  Hug
Виж целия пост
# 5
Morki,рзабрах че си яла в неделя кайсии,а вчера яйце,кашкавал и мляко  Grinning възможно ли е от тези храни да е алергията... както и от шоколад.аз мисля,че са алергени  Thinking
Виж целия пост
# 6
nano   Hug Може би е възможно  newsm78 Но тукашните лекари дори и не предположиха, че може да е алергия  #Cussing out Днес отидох пак на лекар, защото беба беше отпусната и трудно дишаше. Ами този доктор едва ли не мен ме прати на лекар, че много съм се притеснявала  #2gunfire  Заключението: нищо няма, да я наблюдавам, дано наистина е така  Hug
Виж целия пост
# 7
наблюдавай я внимателно.това намерих в библиотеката-може и да си го чела...

Докато кърми, майката трябва да избягва определни храни и напитки.
“От много познати и роднини чувам, че докато кърмя, трябва да избягвам най-различни храни и напитки, защото бебето щяло да има колики или пък млякото ми да се променя. Ако ги послушам, няма да остане нищо, което да ям, а имам силно желание да кърмя”, оплаква се Гергана, бременна в седмия месец.
Още от утробата бебето ви е свикнало с вашите предпочитания, защото околоплодната вода мени вкуса си в зависимост от това, какво ядете. Това, което яде майката, преминава в малки количества в кърмата, но това не са нови вкусове за бебето, така че няма нужда да избягвате каквито и да е храни или напитки. Действително има храни, които са по-силни алергени и е разумно да ги консумирате умерено, но не и да ги избягвате – ако избягвате всичко, което евентуално би могло да бъде алерген, ще се окаже, че живеете само на варено пиле, царевичен хляб и вода. Такива храни са цитрусовите плодове и сокове, праскови и кайсии, ягоди, риба, твърде много яйца и краве прясно мляко. Можете да пиете кафе, ако имате такъв навик, но го намалете до 1-2 чашки на ден, за предпочитане разредено със сметана или мляко. Ако бебето ви е склонно към колики, вероятно ще продължи да ги има, независимо от това, какво ядете и пиете и колко храни изключите от диетата си. Помнете, че кърмените деца имат по-малко и по-слаби колики и се успокоявайте, че към 3-месечна възраст ще минат сами. Все пак има малък процент бебета, които са свръхчувствителни към храните, които майката консумира. В този случай трябва внимателно да следите коя е храната, която го дразни, за да я извадите от менюто си. Започнете с кравето мляко, което е най-алергизиращата храна за малките. Помнете, че трябва да заместите изключените храни с други, които да ви набавят нужните витамини (в случая на прясното мляко – със сирене и кашкавал).
Виж целия пост
# 8
nano   Hug
От вчера следобяд Ан-Мари е много по-добре. Определено ще я наблюдавам  Naughty
Някои храни съм ги спряла напълно /цитросови плодове, ягоди/, а мляко и по време на бременността и сега пия /опитвам се поне/ по чаша на ден и не прекалявам.
Наистина се надявам да е било временно неразположение, а не алергия  Praynig
Благодаря   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия