Как да се отървем от неканените гости?

  • 11 204
  • 68
Здравейте сигурно се досещате за какво пиша .Лято е и започват разни далечни роднини и самозвани приятели да се натискат да ти дойдат на гости особено ако си на морето CrazyПитам има ли деликатен начин да се намекне на някого или пък по грубичък , че е нежелан като гост въпреки нахалството му да се самопокани? Вие какво казвате на тези , които обичат да се самопоканват?
Виж целия пост
# 1
Не е хотел у нас.
Това е.
Не учим никого да спи вкъщи, колкото и близък да е той.

Бих приела хора, ако се нуждаят спешно.
Но на гости в смисъла, който влагаш ти - не.

Не е нужно да бъдеш деликатна или пък груба.
Бъди откровена - нямаме достатъчно място, това би ни затруднило, поради което е невъзможно.
Предложи да им намериш квартира  Peace
Виж целия пост
# 2
Да разбирам те но така се постъпва с интелигентни хора които разбират от дума. А ако ти се поставят ненщата другата седмица идвам с приспиване чакай ме какво ще направиш? Не съм от грубите просто се чудя от къде тази несъобразителност  Sick
Виж целия пост
# 3
Ами до като живеех в Сф имах такива случаи. Накрая като ми казваха "След два дни в ** часа ме чакай на гарата, че идвам за няколко дни" въобще не се напъвах да съм тактична. Директно отговарях "Не става, имам друга работа, няма как да останете вкъщи" и това е, без да се обяснявам. Ако не заемеш твърда позиция, няма оттърваване.
Виж целия пост
# 4
Ами освен да им кажеш в прав текст,че няма да стане - не виждам друг начин. След като не са съобразителни и не те питат удобно ли е... Или ги търпиш или им казваш НЕ.
Виж целия пост
# 5
Никога не ми е идвало на ум, че бих могла да откажа на роднина или близък гостуване с преспиване. Shocked Shocked Абе това колко трябва да си тесногръд за да постъпиш по такъв начин? И колко често се виждате с тези роднини та не можеш да им изтърпиш гостуването?
Виж целия пост
# 6
Ами очевидно много трябва да си тесногръд. Домът ми не е хан. Ако ме помолят и имам възможност ще ги приема - но "чакай ме идвам" от далечни роднини и познати (както е казала авторката)  Naughty
Виж целия пост
# 7
Ами очевидно много трябва да си тесногръд. Домът ми не е хан. Ако ме помолят и имам възможност ще ги приема - но "чакай ме идвам" от далечни роднини и познати (както е казала авторката)  Naughty

Явно наистина много тесногръд, много стиснат и несоциален човек трябва да си. Приемала съм с огромна радост с "чакай ме, идвам" дори и-нет познати, които не съм виждала никога, какво остава за роднини.
Виж целия пост
# 8
Ами очевидно много трябва да си тесногръд. Домът ми не е хан. Ако ме помолят и имам възможност ще ги приема - но "чакай ме идвам" от далечни роднини и познати (както е казала авторката)  Naughty

Явно наистина много тесногръд, много стиснат и несоциален човек трябва да си. Приемала съм с огромна радост с "чакай ме, идвам" дори и-нет познати, които не съм виждала никога, какво остава за роднини.


Да,  но това в случай, че има къде да ги настаниш. У нас някой ако се самопокани, най-много да му постеля в килера Mr. Green От тази гледна точка, просто бих казала истината - съжалявам, но няма място Peace
Виж целия пост
# 9
Ами очевидно много трябва да си тесногръд. Домът ми не е хан. Ако ме помолят и имам възможност ще ги приема - но "чакай ме идвам" от далечни роднини и познати (както е казала авторката)  Naughty

Явно наистина много тесногръд, много стиснат и несоциален човек трябва да си. Приемала съм с огромна радост с "чакай ме, идвам" дори и-нет познати, които не съм виждала никога, какво остава за роднини.


Да,  но това в случай, че има къде да ги настаниш. У нас някой ако се самопокани, най-много да му постеля в килера Mr. Green От тази гледна точка, просто бих казала истината - съжалявам, но няма място Peace

Имаш или нямаш къде да ги настаниш няма нищо общо в случая. Живяла съм със семейството си при родителите в двустаен +брат ми още неженен и винаги по всяко време сме посрещали с радост гости. Въпросът със спането никога не е бил поставян. Тези които се канят да преспиват са готови и на земята да спят ако трябва (достатъчно наясно са къде и в какви условия отиват). Посрещала съм и по-късно вече отделена и в малък апартамент и много често стеснени в спането, но винаги, винаги много съм се радвала на гости.
В случай на гости с преспиване свекърва ми винаги си е държала походно легло в дома, това е и мой навик. Нейния пък дом е просто уникум. Аз този дом без гости с преспиване съм го виждала рядко зимата. Постопли ли се малко и огромни тълпи роднини един след друг се изсипват. Аз за 16 год. брак все още и малка част от тях не успях да запомня- толкова са много. И никога гък не е казала жената.
Когато сърцето ти е голямо и душата отворена, тогава и вратите на дома ти винаги са отворени. Независимо от обстоятелствата. Гостоприемността е традиционна българска добродетел и е признак на човек с голяма душа. Аз с човек който се чуди как да не приеме гости пристигащи от друг град, изобщо не бих общувала. NaughtyТова го характеризира толкова зле, колкото повече не може да бъде. Crossing Arms
Виж целия пост
# 10
Не знам, според мен животът вече е съвсем различен от преди. И аз си спомням времето, когато тръгвахме на обиколка на България и всяка вечер бяхме на гости на различни роднини, и у нас са идвали, приятелка рускиня на майка ми е идвала за 2 седмици у нас и сме се радвали много, но сега просто не мога да си го представя. Да не говорим, че не бих се натресла на хората, ако знам, че единственото място за спане е на земята, просто няма да ми е удобно да ги притесня така. Ако аз съм в ролята на домакинята, също ще се почувствам неудобно. Това е мнението ми, всеки да мисли каквото си иска.
Виж целия пост
# 11
Няма да ти е удобно да ги притесниш ако знаеш, че за тях това е притеснение. Ако си сигурна, че човекът е открит, щедър и с отворени врати и обятия ще те срещне, не би те притеснило.

С какво са по-различни времената можеш ли да ми кажеш? По-бедно ли жиее българинът от преди?  Naughty Naughty В никакъв случай! Домът му е много по-удобен и по-луксозен, а душата му много по-черна. Това е цялата работа. Хората станаха егоисти и лицемери. Интересуват се само от тях самите и общуват само с тези които са им изгодни.
Виж целия пост
# 12
не живея на морето,но съм сигурна че ако не ги озапти,цяло лято ще трябва да посреща и изпраща. не всеки е любител на дом-тип "авраамов".аз също с удоволствие посрещам гости,но това е за кратко,а както е известно-гости и риба след 3 дни почват да миришат. не може много хора за продължително време заедно да не почнат да си пречат. Naughtyа към авторката-не можеш ли да кажеш,че си пуснала свободните стаи под наем? Wink
Виж целия пост
# 13
xenia, нищо лично, но пак не съм съгласна с теб  Wink

И ние преди години с половинката приемахме по всяко време всеки. Включително като "бедни студенти", когато и двамата работехме за да се издържаме и да си плащаме университета. Случвало се е да ставам в 00:30 за да приема някой, който е решил, че му е най-удобно да остане да спи при нас. И стана така, че в един момент в нас беше като хан. Най-ужасното е в собственото си жилище (в нашия случай - наетото) да не можеш да се чувстваш като у дома си. Върха беше когато с половинката не успяхме да си отпразнуваме един дребен повод както бяхме решили, защото в последния момент пак ни се изсипаха хора на главата, и единствената реакция на завареното положение (маса с вечеря със свещи и букет цветя) беше "Оооо, значи хванах и вечерята"  #Crazy #Crazy #Crazy  Ами съжалявам, имам сърце, отворено е за тези, които не злоупотребяват с него. Все пак "Моят дом е моята крепост".
Виж целия пост
# 14
Ако е инцидентно да - ама ако стане навик на маса роднини... Хубаво е да имаш познат на морето - спестяваш си много разходи, ама на него дали му е приятно никой не пита. Много е гадно това положение - ама по - добре да ги разкараш директно, а не да мислиш какво да ги излъжеш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия