въпрос

  • 1 623
  • 22
 Thinking Къде бихте завели в България приятелите си от 4ужбина?
Виж целия пост
# 1
Винаги им съставям някакъв маршрут. Grinning
Морето винаги го искат.
Манастири не отказват.
Харесват градове със стара част.
Моите приятели не са фенове на планината, но аз съм, така че и там ги водя.

По-конкретно - Търново и региона, Смолян и региона, Копривщица, Шипка, София, Пловдив.... морето.
Вариантите са всевъзможни!
Peace
Виж целия пост
# 2
Знаеш ли какъв вид туризъм предпочитат? Или кажи от коя страна са?
Виж целия пост
# 3
Ние миналата година направихме една обиколка с приятели от Белгия. Маршрута беше Жеравна, Асеновград, Пампорово, Триград, Мелник и Копривчица. По пътя където има интересна забележителност или манастир спираме. Бяха много впечатлени от нашите планини и българската кухня.  Wink
Виж целия пост
# 4
Да, за белгийци и холандци това е идеален маршрут. Затова попитах от коя страна са?
Виж целия пост
# 5
Може да искат да обикалят само по нашето Черноморие  Wink
Виж целия пост
# 6
Ако са белгийи или холандци се съмнявам, но ако са скандинавци даже вероятно няма и да им се обикаля - един басейн, ако може с воден бар  Wink ще ги задоволи. Но разбира се, винаги си зависи от хората.
Виж целия пост
# 7
Където и да ги заведеш, ще им хареса, стига да си съставиш все пак някаква предварителна ''програма" (напълно съм съгласна с ENVIA)! В България има толкова прекрасни места, само желание и душа да имаш, за да ги преоткриваш отново и отново! Разбира се, зависи и гостите ти какво предпочитат. Мои приятели (италианци) всяко лято идват на море тук, а зимата - вече 2 пъти празнуваха Нова година на Пампорово (не си падат особено по разходки и разглеждане на забележителности). Други италианци сме водили във Велико Търново и Арбанаси, много им хареса. От Гърция познатите ни предпочитат да ходят около Сандански (явно и по-близичко им е). Това лято чакаме гости от Унгария, ще ги разходим из Троянския балкан - програмата ще е нощувки в хотелче с минерален басейн ("Бакхус" в село Шиково), посещение на керамичния цех до хотела (с възможност за участие в производството, ако им е интересно), роболов на "Върбака" в Рибарица, конна езда и пейнтбол на "Айдушко сборище", разходка до Троянския манастир и Музея на художествените занаяти в с.Орешак, крепостта Состра до Троян; парка Стратеш, Покрития мост, Вароша и музеите - в Ловеч. Така се надяваме да "улучим с един куршум няколко заека" - т.е. и да могат да си починат и да направят тен, и да не им бъде скучно - да ги запознаем поне малко с нашата природа, кухня, бит и част от историческото ни и културно наследсвто  bg ENVIA чудесно го е написала: "Вариантите са всевъзможни!" Така че, дерзай, стискам ти палци да ги впечатлиш прятно!  fingerscrossed
Виж целия пост
# 8
Опс, Шипково, а не Шиково  smile3555
Виж целия пост
# 9
... и знаеш ли, ако мястото ти е любимо, непременно ги заведи точно там - ще им предадеш от своята емоция!  Peace
 
Аз напр. съм заклет фен на бълг.история, а приятелката ми германка мрази история. Но много се впечатли от Търново и региона, Етъра, Копривщица..., т.к. гледаше и пламъчето в очите ми...

Иначе би било трудно, да чакаш, те да си кажат, какво искат в една непозната страна.
Ти им запали искрата!

 Peace
Виж целия пост
# 10
... и знаеш ли, ако мястото ти е любимо, непременно ги заведи точно там - ще им предадеш от своята емоция!  Peace
 
Аз напр. съм заклет фен на бълг.история, ..............

  Hands Clap

Аз също!!!
Виж целия пост
# 11
Аз често водя приятели чужденци в Бг. Всяка година. В София се задържаме малко - колкото да видят центъра (задължителна разходка из нощна СОфия), Александър Невски, НИМ, Св.София, около Шератон и т.н.
Извън София - Пловдив, Велико Търново, Арбанаси, Етъра, Рилският манастир по морето....всичко много име харесало. На Шипка водих дори Peace

В България имам много да се покаже, аз чесно казано се чудя как да им покажа повече неща. Ако не се лъжа си в Исландия, ако са исландци - заложи на планините и горите Simple Smile Аз исландци водих на морето и в Родопите. Останаха очаровани.
Виж целия пост
# 12
Да, за белгийци и холандци това е идеален маршрут. Затова попитах от коя страна са?
Исландци са  Laughing
Виж целия пост
# 13
Миналата година направихме една обиколка през русе ,търново етъра шипка пловдив и софия. накрая бяхме за няколко дена в слън4ев бряг . За тази мисля нещо по разли4но... помощ newsm78
Виж целия пост
# 14
Копривщица, Мелник, Рилския манастир, пак предлагам Родопите, селцата там
Слънчев Бряг е лудница  Naughty По-добре Созопол...надолу към Синеморец
Идете до Триград, до чудните мостове...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия