Кога на ортопед?

  • 581
  • 12
На една година и три месеца сме и се чудя не е ли време да посетим ортопед за преглед на стъпалцата? Интересно ми е кога се разбира дали детето има правилна извивка на стъпалото. А кога започва да се оформя извивката, защото нашата още никаква я няма?

Виж целия пост
# 1
Ако,е проходило е време за ортопед Peace
Виж целия пост
# 2
Вчера бях на ортопед за втори път и после ни каза чак на 2.5г да отидем. Peace
Виж целия пост
# 3
всички деца до около три години са дюстабанлии, това е съвсем нормално
но ако искаш , можеш да отидеш
да го видят дали правилно ходи
но както ти е написала майката преди мен, мисля че към 2 години и половина е нормално
Виж целия пост
# 4
 
всички деца до около три години са дюстабанлии, това е съвсем нормално
но ако искаш , можеш да отидеш
да го видят дали правилно ходи
Напълно си права  Peace .Ние бяхме при Драганов в петък (15.06) и той каза да отидем на преглед за стъпалата догодина през септември т.е. след като детето навърши три години.
Виж целия пост
# 5
и ние ходихме като бяхме на 2, но ни казаха, че е рано
трябваше да отидем на 2 и половина, но се забавихме и отидохме на 3 и половина
сега носим специални стелки в обувките, че нещо към дюстабан върмим - мъжа ми и свекърва ми /всички лошотии оттам идват Joy/ имат същите крака, абсолютно същата форма, така че при нас си е генетично...
Виж целия пост
# 6
Okоло 2,5г сме го водили.
Виж целия пост
# 7
На нас ортопеда ни каза да отидем като проходи малкия, т.е. около годинка, и после на 3 год. пак  Peace
Виж целия пост
# 8
Нашия ортопет ни каза , че щом направи първите крачки самостоятлно ,да я заведем да я види , дали стъпва правилно и т.н.  bouquet
Виж целия пост
# 9
Нашият ни каза за преглед за плоскостъпие да отидем на 3г.
Виж целия пост
# 10
За  почти 3г., никога не съм водила детето на ортопед.Педиатърката ни каза, че само момичетата се преглеждат задължително при ортопед.
Виж целия пост
# 11
Педиатърката ни каза, че само момичетата се преглеждат задължително при ортопед.
Това пък защо?

Аз не съм я водила,когато проходи.
Виж целия пост
# 12
За  почти 3г., никога не съм водила детето на ортопед.Педиатърката ни каза, че само момичетата се преглеждат задължително при ортопед.
Shocked
по принцип предразположени към луксация са родените със секцио, неправилно предлежание и момичетата
но това не значи, че щом моето е момче, родено нормално, значи няма да го водя
всички деца трябва да бъдат прегледани задължително от ортопед още първия месец след раждането, има наредба по този повод, ще я потърся, ако се интересувате
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия