Страстоубийците и разпалващите страстта елементи на външния вид и поведението н

  • 17 187
  • 256
Седя си вкъщи и чакам бебето да се събуди, а в това време правя равносметка на някои неща. Размисълът е провокиран от това, което мъжът ми заяви снощи... Била съм сякаш вече друга жена... И аз останах в шах! Shocked Днес, след като се поокопитих от изказването, разгледах старите снимки и застанах критично пред огледалото. По дяволите - как не съм се усетила досега - вярно има разлика... Embarassed Вярно, че още не е изпуснат влакът, но си личи, че не съм се разбързала много за гарата... С дундуркането на бебето съвсем съм загубила реален усет за нещата. И си живея върху старите лаври... Не съм и усетила как и кога е станало...Добре че човекът беше искрен... Само дето време за губене нямам - нямам време да експериментирам без кое може да мине номерът и без кое абсолютно не може.
В този ред на мисли реших, че това най-вероятно е масово явление и ако тук споделим виждания и опит, това ще е от полза за всички ни. Ще изброя няколко от нещата, за коитон се досещам в момента и които от време на време без да се усетя допускам вече от известно време да се случат:
- откакто родих си карам с цайсите, а лещите си слагам само за специални поводи като сватби, погачи, гости, обикаляне по магазините...  Blush
- мислейки, че зад стъклата на цайсите не е кой знае каква разлика дали има или няма грим, все по-рядко се гримирам
- така и така спя по всяко време на денонощието щом ми се удаде такава възможност (което става рядко) и все чакам този момент да дойде - не ми се занимава да си правя косата всяка сутрин. Щото така и така ще си легна може би и след 30 минути...
- опа - а парфюмът - слагам си от дъжд на вятър , т.е. почти никога вече. Да не алергизирам детето  Whistling
- а само с какви дрехи се мъкна вкъщи ooooh! Нали трябва да си изкарам циците по всяко време и за целта съм с едни раздърпани парцали с копчета... Embarassed
- по същата причина съм с едно бельо - нали трябва циците да са в сутиен за кърмачки...
Имам и още какво да пиша, но бебокът пусна сирената...
 
Идеята всъщност тук е да споделим кой какво е забелязал, че действа страстоубийствено за семейните отношения. И да си вземем поуки една от друга, за да не закъсаме един ден непоправимо.
Виж целия пост
# 1
Пролет, факта, че си даваш сметка за това е много добър - повечето майки не осъзнават  изобщо. Смятат, че детето им е вързало в кърпа семейният живот - и ходят раздърпани, мърляви, грозни.  Sick После се чудят и реват, що мъжа изневерявал.  Tired

Офф и аз излизам, че малкия се размрънка.
Виж целия пост
# 2
И аз бих искала да се радвам на бебе, защото знам, че наистина ще ме промени. При мен проблема е че качих много килограми. Купувам си хубави дрехи, но те не ми стоят добре, все на диети, все глад, а резултат няма. И действително преди мъжа ми да ми каже, че съм се променила не бях забелязала.
Виж целия пост
# 3
Ооо, Пролет, недей да пускаш такива теми, че ще депресираш голяма част от съфорумките Simple Smile

Аз също имах такива мисли след като родих дъщеря си- бях на 20 години, със самочувствие на красавица, винаги слаба и модерна  и си живеех с мисълта, че това ще си е все така, без да се грижа особено, за да запазя поне част от това, което природата ми е дала. Но, за първия рожден ден на малката направих малко тържество и реших да се издокарам по-така.  И в миг истината ме заля...   ooooh!  #Crazy все едно се виждах за първи път след раждането, направо се изумих.
Бях толкова заета с детето, работех, гледахме се сами, все бързах, не се поглеждах по цял ден и резултата беше следния:
- въпреки, че качих само 7 кг по време на бременността си, от 45кг  бях станала 52, близо година след раждането аз продължавах да бъда 52 килограма.  Shocked  Живеех си с мисълта, че каквото и да ям, не пълнея, но де факто бях напълняла и си личеше.
- преди да родя имах определен начин на обличане- секси, в известна доза предизвикателен, задължително високи токчета, деколтета, модерни цветове и модели, а от година насам си купувах само анцузи, маратонки или други равни спортни обувки,  съвсем невзрачни блузки и дънки, абе направо- все едно бях  друг човек. И пак ми беше трудно да приема факта, че преди при всяко излизане събирах погледите на минувачи, а сега бях просто майка  с дете..  Tired
-бижутата, обожавам ги, но незнайно как от сума ти време ги бях забравила- нито едни обички не намирах за необходимо да сложа или гривна- да не би да одраскам малката.
-маникюра- пак поради същата причина се разделих с дългите, винаги красиво изрисувани нокти, но даже и не се сещах да си сложа поне безцветен лак. Все си казвах "сега няма смисъл, като има повод-тогава".  Stop
-естествено- прическата- имам дълга до кръста коса, с  която съм правила какви ли не прически, но от близо година- само на опашка, като ученичка. Просто не ми се занимаваше.

И още един куп ей -такива дребни, на пръв поглед, компромиси със външния ми вид.
Окопитих се бързо де, научих се да влагам време  и средства, за да изглеждам добре. Това ми помага и да се чувствам добре. Сега съм горда, че след още едно раждане се побирам в дрехите си от осми клас, че изглеждам много по-добре, отколкото преди 4 години и че мога да виждам обожанието на съпругът си, който е 4 години по-млад от мен, но абсолютно никой не може да  повярва, че не съм поне колкото него на години.  Mr. Green  Flutter
Не се занемарявайте момичета, важно е да сме хубави, за да сме щастливи самите ние!  Peace
Виж целия пост
# 4
...повечето майки не осъзнават  изобщо. Смятат, че детето им е вързало в кърпа семейният живот - и ходят раздърпани, мърляви, грозни.  Sick После се чудят и реват, що мъжа изневерявал.  Tired


А това е самата истина, но не знам защо са малко  жените, които го приемат и правят нещо, за да го променят. Като сме майки трябва да сме грозни, дебели, демоде облечени ли?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
 Embarassed аз съм от тези, дето няма да изведат детето и ще го затворят да си играе само - но няма да изляза с неоправени нокти примерно.

Неделя от край време си е ден за мен - не пера, не чистя, не готвя занимавам се със себе си.
Виж целия пост
# 6
И аз съм така.  Wink Не мога да изляза даже и до магазина пред блока, ако не съм се понагласила малко. Не говоря за тежък грим и вечерно облекло, но не мога да се показвам с обелен лак, раздърпан или неизгладен анцунг или пък с нересана цял ден коса, небрежно вързана на кукуриго.  ooooh!

Виж целия пост
# 7
Била съм сякаш вече друга жена...
Ако моят мъж ми каже така, първо щях да си помисля, че има впредвид някаква вътрешна промяна и наистина това би си мислил като го казва. На първо място ме е избрал заради хармонията между нас в духовен и междуличностен план, а след това заради външния вид. Вярно, че още не съм родила и се грижа за себе си, но съм сигурна, че ме обича не заради опаковката. Ще видим как ще е след раждането Wink Все пак минималните грижи /прическа, грим, маникюр, хубави дрехи/ са въпрос на уважение към себе си и към любимия. И за мен не е идеално, като ходи разрошен и неглиже из къщи, а като отива на работа не ми се иска да го пускам - толкова е хубав 4470. Но това няма нищо общо с любовта Grinning Не мога да го карам да стои с костюм вкъщи  newsm62, но ще му намекна да си сресва къдриците, когато пак станат големи smile3532
Виж целия пост
# 8
А аз като пуснах такава тема и ми скочиха.
Вярно в началото не стана ясно за какво говоря, но на следващия пост се изясних и...
ме нарекоха блондинка   FlutterCrossing Arms
Виж целия пост
# 9
Ми да - и аз съм си посменила начина на обличане. На токчета вече цяла година не съм се катерила, минах на дънчици и тениски... А преди ходех с поли (не къси, но по тялото), панталони с ръб, ефирни блузи, секси фино бельо...
Бижута и аз вече не нося - да не осакатя детето Thinking Но бижутата да са ми кусура. И без тях може.
Килограмите ми са +6 отпреди да забременея, но тогава бях окльощавяла доста и сега са си ми ок за ръста. Но пък ми ги няма плочките, които ми бяха голям процент от чара. И дупето ми е едно целулитно отпуснато... А в тази жега не мога да направя много по въпроса...
 
Била съм сякаш вече друга жена...
Ако моят мъж ми каже така, първо щях да си помисля, че има впредвид някаква вътрешна промяна и наистина това би си мислил като го казва. На първо място ме е избрал заради хармонията между нас в духовен и междуличностен план, а след това заради външния вид. Вярно, че още не съм родила и се грижа за себе си, но съм сигурна, че ме обича не заради опаковката.
Ами и вътрешни промени имам , но тях по- трудно мога да ги забележа. Обръщам си му внимание, но определено вече не му цепя басмата като навремето. Като имам забележки - казвам ги директно, като нещо трябва да стане - твърдо настоявам... Нямам време и сили да подготвям почвата отдалече например. че трябва да не пуска климатик на детето или да си прибере чиниите сам... И то става едно строяване и дуднене, а мъжете не си падат по този стил на поведение...
Виж целия пост
# 10
А аз като пуснах такава тема и ми скочиха.
Вярно в началото не стана ясно за какво говоря, но на следващия пост се изясних и...
ме нарекоха блондинка   FlutterCrossing Arms
Ха! Както искат да ме наричат. Но всяка жена като се замисли, рано или късно стига до топзи момент в различна степен... Същото е като с чуждите езици - докато ги практикуваш ги знаеш, но заемеш ли се с друго и отмине време... Мислиш си, че владееш още езика перфектно, но като го заговориш - ми то пълна трагедия!
Виж целия пост
# 11
Аз имам доста какво да кажа по въпроса, но бебо не ме оставя... Очаквайте включване скоро с нещо по-различно от обеления лак и окапаните дънки...
Виж целия пост
# 12
Вслушай те се в мойте думи, Simple Smile
 Вглеждането в самите себе си трябва да бъде винаги и да не си измисляме причини  че нещо ни пречи. EmbarassedАз съм на 40 год. Септември изпратих дъщеря си студентка.Като останах сама със съпруга си видях че от грижи към дъщеря ми  и др.  не  е остнанало време за мен.А е непростимо.Сега съм  си съставила план за реласк, схема за отслабване и ето видях интерес и в очите на съпруга ми, нещо което не съм виждала отдавна.
Виж целия пост
# 13
Аз принципно цял живот съм си на някакви странни периоди на разгрозяване и разхубавяване. И това не зависи много от това дали съм след раждане или други някакви събития в живота ми. Просто така. Идават си периодите и си отиват. Безпричинно. Laughing

Няма да забравя една Нова година мъжът ми си пристига специално от чужбина за да празнуваме заедно и докато обикаляхме трескаво по магазините като ми изтърси че много съм се занемарила напоследък....идваше ми... #2gunfire smile3513 Много ме обиди и направо ми развали настроението за празника. Идва си през лятото, а аз бях толкова променена, че родната ми майка не би ме познала. Laughing Тогава пък се скъса от ревност и мен изтормози. Защо ми били толкова къси полите, толкова големи деколтетата и толкова високи токчетата и в този дух. Laughing То пък няма угодия да му се не види.
Абе за толкова години, едно нещо ясно съм осъзнала. Грижата за външния вид е за себе си и в никакъв случай не за мъж. Като не му харесва нещо, много му здраве! Важно е ние самите да си се чувстваме комфортно, дали във вечерна рокля или анцуг, без значение. Peace
Виж целия пост
# 14
Аз още не съм родила,но съм бременна и виждам същите симптоми при себе си.Тъй като съм в начална бременност през повечето време ми е толкова лошо и така ми се гади,че съм се занемарила напълно.Не се гримирам,не си правя косата и често пъти дори и крем на лицето не си слагам,просто нямам сили за това.Все си казвам,че след 3-я месец когато се почувствам добре отново ще се върна към навиците си,защото преди бях поддържана жена,но въпреки това на моменти ми е гузно.Не смея да помисля даже какво ще стане с мен когато дойде бебето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия