В първи клас-на две смени????

  • 1 523
  • 16
Вчера бях на родителска среща за бъдещите първокласници и се изненадах от факта че щели да бъдат на две смени като започнат училище, а съм чувала че първи клас са само първа смяна?
Редно ли е това, или е само произвол в училището?
Виж целия пост
# 1
И аз знам, че първи клас са само на една смяна - първа...
Виж целия пост
# 2
Ами мисля, че не е редно... Доколкото знам, или поне в нашето 36-то беше така, първокласниците са цялата година само сутрин, започват половин час по-късно от другите за да не им съвпадат междучасията и по-големите да не ги блъскат в лавката или на двора. Може би имате повече паралелки, а училището е малко?
Виж целия пост
# 3
не е голямо училището, но като съдя по това че първи клас има само 3 паралелки, предполагам че и по-големите са в сравнително малко класове, освен това училището е основно.
чудя се къде могат да ми дадат официално мнение по въпроса?
Виж целия пост
# 4
Да явно сме били на една и съща родителска среща.Сигурно става въпрос за В.Априлов.
И аз не мога да ти дам отговор,ще разберем на 2рата род. среща.
Виж целия пост
# 5
да, за васил априлов става въпрос.
май не ми се чака до втората среща за да го разбера... може би инспектората може да даде отговор, просто не съм запозната още с училищните неволи за да знам към кого да се обърна за компетентен коментар
Виж целия пост
# 6
Другата седмица ще отскоча до там и ще попитам,че трябва да нося някаква здравна бележка.
Виж целия пост
# 7
Първи клас - само сутрин и от втория час след 8.30 часа. Да не би да са имали предвид, че ще има следобяд занималня, тя е безплатна за първи клас.
Виж целия пост
# 8
Дъщеря ми тази година завърши първи клас, всеки месец беше различна смяна заедно с тези до ІV клас. Учат в две смени, защото недостигат помещенията, а и да не се засичат с по-големите ученици от ІV нагоре.
Виж целия пост
# 9
не, изрично обясниха за двете смени и от колко започват. съответно занималнята е в останалия половин свободен ден
Виж целия пост
# 10
Във "В. Априлов" и тази година първокласниците бяха втора смяна през втория срок. Явно е политика на училището, защото на повечето места, където се учи на смени, първи клас се редува с 3-ти: малките са цяла година сутрин, а третокласниците - следобед.
Виж целия пост
# 11
Не мисля, че е някакъв проблем редуването на смените.
А по-добре ли ще се чувствате, когато във втори клас /или 3-4 клас/ детето ви е целогодишно втора смяна? Защото обикновено делят една стая с първокласниците.
Виж целия пост
# 12
Дъщеря ми редуваше смените от първи клас, като идваха от втория час. Не беше проблем. И наистина, в обратната смяна в стаята учат второкласници. Няма как да са само първа.
Аз навремето също съм била на смени в първи клас. И учехме и в събота   Confused
Виж целия пост
# 13
Законово първи клас не могат да бъдат на две смени. Може да се обърнете към Районните инспекторати. А как ще бъдат организирани смените на следващите класове си е политика на училището.
Виж целия пост
# 14
Благодаря! не бях сигурна как са регулирани тези неща по закон, затова пуснах тази тема. Ще попитам в инспектората, дано там успеят да ми дадат някакво разумно обяснение защо се прави това.
Не че детето няма да остава и на занималня после, но едно е да учат свежи сутрин, а друго е следобяд вече да са изморени от заниманията си преди това. и без това ще са подложени на достатъчен стрес от новата обстановка за тях...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия