жеги и ваксини

  • 2 949
  • 21
Здравейте,мамчета.
Имам един малко странен въпрос.Слагате ли ваксини на децата си в тия жеги?Планувам за вторник/26.06/ следобяд към 16.30ч да му слагат ваксина Act Hib/противоменингитната/,но ме притесняват високите градуси,.От аптеката до поликниниката са 10-15мин пеша дали ще я запазя годна,ако не е в хладилник,пък нямам и лед как да я нося/хладилника ми е само размразяващ и няма лед/Хиляди питанки,моля за съвет.
Виж целия пост
# 1
Може да се закупи непостедствено преди слагането и щом са 15 мин. пеш можеш спокожно да идеш с такси, ако няма друга кола. И ние поставяме ваксини в жегите, но аптеката е близо до лекаря.
Виж целия пост
# 2
Аз знам че през лятото децата не е хубаво да се ваксинират. Нас ни отложиха например полиомиелитната ваксина за есента, защото от слънцето и жегата, може да се получи реакция.
Виж целия пост
# 3
Педиатърката на Ивчо категорично е на мнение, че през лятото децата не е хубаво да се ваксинират, защото от слънцето и жегата, може да се получи реакция.
Виж целия пост
# 4
Аз ваксините ги "транспортирам"  до педиатърката с термобокс за шишета.Дори да се наложи да чакам пред кабинета и,като я извадя от термобокса-ваксината си е студена.
Виж целия пост
# 5
При нас няма проблем, всеки месец се ваксинираме, а тук жегите са от май до септември, но щом така казвате - няма да споря. Лекарят да посъветва!
Виж целия пост
# 6
 И аз съм чувала,че може да има реакция,но педиатърката ми каза,че няма проблем и след няколко дни ще слагаме пак.
Виж целия пост
# 7
Какви са възможните реакции,кажете.
Виж целия пост
# 8
Аз знам че през лятото децата не е хубаво да се ваксинират. Нас ни отложиха например полиомиелитната ваксина за есента, защото от слънцето и жегата, може да се получи реакция.
същото и при нас
Виж целия пост
# 9
Запис! Следя темата..
Виж целия пост
# 10
Да, днес сложихме поредната. Не се притеснявам от жегите за ваксините  Peace
В аптеките продават специални приспособления за пренасяне на васкини в топло или извън хладилник  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Преди 2 дена сложихме Пентаксим - засега няма странични реакции, а тогава беше най-горещия ден напоследък.
Виж целия пост
# 12
Така или иначе ваксината се слага след като се постопли. Не може да я сложат на детенцето ледена, с температура 5-6 градуса или колкото е там. Нас дори ни караха да я топлим под мишницата си, преди да я боцнат. Така че за 10-15 минути път до поликлиниката нищо няма да й стане.
Виж целия пост
# 13
Аз имах впредвид реакция на самото дете към ваксината, усложнена от жегата. Доколкото си спомням, педито ни каза, че при поставена полиомиелитна ваксина детето трябва да се пази от слънце и прекомерно затопляне. Не знам точно какво може да му стане, но не бих рискувала.
Виж целия пост
# 14
Записвам се. На 28.06 трябва да ни сложат полиомиелитната ваксина. Но, сега като се замисля, нали и мин.год. като правеха първите ваксини на детенце, беше горещо. И проблеми сме нямали, да чукам на дърво  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия