За кошарките за игра?

  • 1 546
  • 19
Здравейте мами,

Моят бебчо кара вече седмия си месец и сериозно се опитва да пълзи..... Засега съм му разпънала дивана и съм го обградила с одеала и възглавници, но виждам, че вече тези "препядствия" не са проблем за него и мисля че е въпрос на време да ги прескочи. Замисляме се с татито да купим кошарка за игра, от тези квадратните с мрежа( не от платнените сгъваеми легълца).

Какво ви е мнението за тези кошарки.....струват ли си парите, използвате ли такива и доколко са функционални? За колко месеца евентуално ще се задържи бебочко в нея?

Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Тцъ...
Щом се опитва да пълзи - кошарата най-вероятно няма да му хареса... Ние имахме кошара, дошла от братовчедка, служеше ни най-вече за събиране на играчките.
Даже когато миех пода, предпочитах да го слагам в креватчето, защото кошарата се възприемаше като ограничаване на възможностите му - и започваше сърдене.
Е, деца различни!
Но за някакви си 3-5 месеца така или иначе ми се струва ненужна инвестициа.
Виж целия пост
# 2
Дъщеря ми не стъпва в кошара,тя дори не спи в детско легло,така,че според мен такава инвестиция не си заслужава Peace
Виж целия пост
# 3
няма смисъл  Wink
Виж целия пост
# 4
А да ви попитам вие къде държите дечицата си през деня? Ако наистина е излишна кошарката, къде да е бебо? Аз не мога да мръдна никъде, дори до тоалета да отида....слагам го в количката и с мене пред вратата на банята..... вие как сте го решили този въпрос?
Виж целия пост
# 5
Ние също имаме кошара, в която дъщеря ми не искаше и да стъпи.

Събирахме играчките й вътре, сега е на тавана.
Виж целия пост
# 6
При нас въпроса е решен много отдавна-Божидара си играе в нейната стая на земята.Никога не съм я размъквала с мен пред бани,тоалетни кухни  и др.стаи освен нейната.
Виж целия пост
# 7
Това е една от най-безмислените ми покупки.Дъщеря ми въобще не се застоява в нея-най-много 5-10 мин. и започва да протяга ръчички да я взема.Но пък всичко си е до дете,защото си спомням,че единият ми племенник също имаше такава кошара и се заиграваше вътре доста дълго време.Най-добре е ,ако можете да вземете назем от някого-така ,ако не я ползвате поне няма да ви е яд за хвърлените пари.
А да ви попитам вие къде държите дечицата си през деня? Ако наистина е излишна кошарката, къде да е бебо?

Ами навсякъде е с мен.За много кратко върши работа проходилката или кошарата.
Виж целия пост
# 8
И ние мислехме да вземаме, защото процедирам като теб, но май наистина не си заслужава да хвърляме пари за няколко месеца  newsm78 Но определено ще вземаме проходилка, защото останахме без ръце.
Виж целия пост
# 9
А защо ще ограничавате детето???? И къде по-точно ще пълзи в метър на метър кошара....??? Пускай детето да си пълзи по пода, обезопасете само ръбовете на шкафове, маси и т.н. и контактите също....и го пускай детето....

мом4е6ка мама  - беше си с мен, а и все още е, през цялото време, докато проходи, като исках да отида до тоалетна или да простра или нещо такова го слагах в проходилката (така му се събираше в нея не повече от 1 час на ден), той проходи рано - на 9 месеца и от тогава си щъка където си иска....не се притеснявам да го оставя сам в стаята за 5-10 мин, ако не му харесва идва при мен.
Виж целия пост
# 10
дъщеря ми я слагах от третия месец в кошарата... никога не се е сърдила, кошарата й беше в хола при нас. научи се да се изправя по мрежата, да сяда, да стои права без да се държи... и това без никаква опасност да се нарани. даже след като проходи си искаше вътре и си играеше. много съм й благодарна на тая кошара. естествено не съм ограничила движението на детето. пълзеше, водили сме я за ръце и т.н.

според мен е смислено ако слагаш детето от рано, когато е мъничко и почти не се движи. така свиква. ако го сложиш когато вече пълзи и т.н.ще го възприеме като ограничаване на ежедневните му дейности и ще реве:)
Виж целия пост
# 11
Дъщеря ми от четвърти месец я слагам в кошарата, подарък от баща ми. Играе си вътре, седи си, мъчи си се да става и т.н., а не иначе да е нон-стоп на ръце. Още не пълзи, но като пропълзи мисля, че повечето време ще е навън. Иначе е удобно, по час е прекарвала вътре, а аз междувременно си свърша някоя и друга работа.
Но както е казала Julie е смислено, ако детето се сложи от рано.
Виж целия пост
# 12
Моята дъщеря си изживя детството в кошарата  Joy Толкова обичаше да седи вътре. Навсякъде накичени играчки, учеше се да се изправя, като се набираше на пръчките, а мястото, на което я бяхме сложили беше супер стратегическо - виждаше целия хол, част от спалнаята, коридора и кухнята. Тя много се забавляваше!

За съжаление ни се наложи да върнем кошарата - не беше наша. Но сега съм харесала едни кръгли кошари на Бертони - пластмасови, шарени, с вградени играчки. Някой да знае дали са хубави? Не искам кошара с мрежа. Детето няма добра видимост и не може да се учи да се изправя.
Виж целия пост
# 13
И според мен няма смисъл, ако детето ти не се заиграва за дълго, както моето момче-заиграва се за малко, но бързо губи интерес и тръгва да си търси нова занимавка.
Виж целия пост
# 14
Моя повечето време от деня го прекарва в проходилката или на стола за хранене и той на масата залепен.Нямам кошара не мисля и да купувам
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия