Моля за помощ!

  • 698
  • 8
Zdraveite! Ne za parvi pat vlizam v tozi forum. Parvo bih iskala da pozdravia vsichki vas za prekrasnata vazmojnost da obmeniata opit, da spodeliate radosti i trevogi. Taka reshih, che tova e podhodiashto miasto da sporelia moia goliam problem. Vsashtnost toi kasae moiata liubima sestra. Sled po-malko ot mesets tia shte navarshi 37 godini. Ima prekrasen saprug, s koito sazdade semeistvo predi 13 godini. No v tehnia inache neveroiaten savmesten jivot lipsva nai-vajnoto - deteto. Veche tolkova dalgi godini niamat shtastieto da se sdobiat s rojba. Opitvaha tolkova neshta. Sestrichkata mi se postavia na tejki izpitania, prekara dalgo vreme v hodene po bolnitsi. Taka minalata godina reshiha da opitat in-vitro. No... dva bezuspeshni opita prez 2006 g. Minalia mesets napraviha icsi... Dnes, 4 iuli, beshe deniat za testa. I...otnovo nepriatnata novina.... Dnes, kogato se chuhme tia beshe tolkova tajna.. Vrazkata ni e mnogo silna i za treti pat se pochuvstvah taka bezsilna. Uspokoiavah ia, no samo tia znae kakvo e v dushata i.. Dano ne sam vi otegchila s moia razkaz, no iskah da go spodelia s vas... Neznam kakvo da pravia i kakvo da i kaja.. Che ima shans? Che problemat e reshim? Che ima tolkova prekrasni dechitsa, koito si niamat nikoi?..... Ujasno obarkana sam.. Nadiavam se tuk da nameria niakoi, koito e ima sashtia problem, za da spodeli s men kak se e spravil.. Blagodaria vi predvaritelno!...

Пиши на кирилица!

Здравейте! Не за първи път влизам в този форум. Първо бих искала да поздравя всички вас за прекрасната възможност да обменяте опит, да споделяте радости и тревоги. Така реших че това е подходящото място да споделя моя голям проблем. Всъщност той касае моята любима сестра. След по-малко от месец тя ще навърши 37 години. Има прекрасен съпруг, с който създаде семейство преди 13 години. Но в техният иначе невероятен съвместен живот липсва най-важното - детето. Вече толкова дълги години нямат щастието да се сдобият с рожба. Опитваха толкова неща. Сестричката ми се поставя на тежки изпитания, прекарва дълго време в ходене по болници. Така миналата година решиха да опитат ин-витро. Но ..... два безуспешни опита за 2006 г. Миналият месец направи икси..... Днес, 4 юли, беше денят за теста. И ....... отново неприятната новина......... Днес, когато се чухме тя беше толкова тъжна .... Връзката ни е много силна и за трети път се почувствах така безсилна. Успокоявах я, но само тя знае какво и е в душата и ....
Дано не съм ви отгчила с моя разказ, но исках да го споделя с вас ..... Не знам какво да правя и какво да и кажа ...... Че има шанс? Че проблема е решим? Че има толкова прекрасни дечица, които си нямат никой? ...... Ужасно объркана съм .... Надявам се тук да намеря някой, който има същият проблем, за да сподели с мен как се е справил.....
Благодаря ви предварително!....
Виж целия пост
# 1
Здравей!И аз съм в твоята ситуация.Моята сестра също от доста време прави опити за бебе,но за сега без резултат.Знам напълно как се чувстваш и колко си безпомощна.И на мен ми е ужасно трудно да намирам думи които да я накарат да продължи и да не губи надежда.Никога не съм си и представяла че това ще се случи точно на моята сестричка.При нас също връзката е много силна и всичко около нея го изживявам все едно се случва с мен.Всеки път когато ми се обади натъжена и сподели че и този месец няма резултат усещам как и аз самата губя почва под краката си.В такива моменти така ми се крещи от болка,от гняв,а в същото време се опитвам да я окуража,но след като затворим телефона и аз си поплаквам.Не знам какво да ти кажа,освен че трябва да сме силни и за тях и да се молим и вярваме че чудото ще стане.Прегръщам те силно!
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти много, мила desisue! Наистина трябва да сме силни и да не има позволяваме да се отчайват.. Иначе и аз си плача самичка... Благодаря ти отново за подкрепата!
Виж целия пост
# 3
Здравей, yoana!
Най-напред, пиши на кирилица, че това трудно се чете.
Наистина това, което се случва със сестра ти никак не е приятно, ако изобщо може да се използва тази дума. Искаш съвет какво да направиш и какво да кажеш на сестра си. Ако трябва да съм честна - не знам. Аз все още не съм се справила с този проблем, продължавам да се боря (имам зад гърба си неуспешни 1 инсе и 2 иксита). При всеки човек е толкова различно.... Най-напред ще й трябва време да си поплаче. Остави я, нека го направи, има нужда от това. Щом сте толкова близки, сама ще усетиш какво да направиш след това. Зависи от много неща и предполагам и сама се сещаш кои са те. Понякога е добре човек да продължава да се бори, вървейки по същия път, друг път борбата тръгва по друг коловоз. Няма универсална рецепта. Мисля, че по-важното в случая е тя да усети твоята обич и подркепа и да знае, че каквото и да предприеме занапред, ще има още един човек до себе си (освен съпруга си), на когото може да разчита и в хубавите, и в лошите моменти. Така както има неща, които можеш да споделиш само със половинката си, така има неща, които можеш да споделиш само със сесрта си, която много обичаш.
Виж целия пост
# 4
Здравей, Йоана!

След написаното от Шошка, не остана много за добавяне!
След преживяна мъка и загуба, понякога е по-добре да оставиш човека да изплаче болката, да я приеме и преживее. Не я утешавай, по-скоро и покажи, че си до нея винаги, когато има нужда! Не спирай сълзите и, по-страшно е, когато заключваме болката си!
Аз самата съм в началота на пътя, надявам се той да е по-кратък. Преживяла съм доста загуби, по друг повод. Трудно е, трябва да мине време. Понякога трябва да се стигне дъното, тогава изходът е само нагоре! Peace
Надявам се сестра ти да съумее да прегърне болката си, за да продължи напред! Бъдете силни и не падайте духом! Hug

desisue , същото пожелавам и на вас! Дай, Боже на всекиму радостта да се радва на нов живот! Praynig
Виж целия пост
# 5
И аз не знам какво да и кажеш, но е важно наистина тя да разбере, че има подкрепата ти!

Трудно е да се говори за този проблем, наистина трудно. Отсреща често срещаш съжаления и съчувствия все едно е края на света Sad Ама не е хубаво и близките да пренебрегват проблема. Кажи и че си до нея и я обича и подкрепяш във всяко нейно решение, това като за начало е добре!

Много съжалявам за неуспешните опити Sad
Виж целия пост
# 6
Много съжалявам за неуспешните опити на сестрите ви.
Моят съвет е да не ги съжалявате, в никакъв случай. Ако дори и за малко усетя, че моята сестра ме съжалява и реве при всеки мой неуспех ще се натъжа много.
В крайна сметка ние не сме болни, не умираме, не сме обречени, живота продължава. В повечето случаи имаме до себе си прекрасни мъже, дори и само заради това трябва близките ни да се радват за нас, защото са малко хората, които минават по този тежък път и остават заедно.
Подкрепяйте сестрите си, кажете им, че са страхотни жени, че ще бъдат и страхотни майки по един или друг начин.
Виж целия пост
# 7
Много съжалявам за неуспешните опити на сестрите ви.
Моят съвет е да не ги съжалявате, в никакъв случай. Ако дори и за малко усетя, че моята сестра ме съжалява и реве при всеки мой неуспех ще се натъжа много.
В крайна сметка ние не сме болни, не умираме, не сме обречени, живота продължава. В повечето случаи имаме до себе си прекрасни мъже, дори и само заради това трябва близките ни да се радват за нас, защото са малко хората, които минават по този тежък път и остават заедно.
Подкрепяйте сестрите си, кажете им, че са страхотни жени, че ще бъдат и страхотни майки по един или друг начин.


 smile3501  202uu
Виж целия пост
# 8
Къде са правени опитите?
Какъв е установеният проблем?
Какво казва лекарят за неуспехите?
Това, което сестричката ти ще продължи да прави , е да се бори. Друг път няма.
И финалът е един - 9 месечно начало.
Кураж и много сили!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия