Полезен ли е корнфлейкс-а?

  • 7 779
  • 5
Може би въпроса ми не е за този форум, но понеже знам, че сте майчета които държат на здравословното хранене, интересувате се и четете много по върпоса. Любимата храна на синът ми от скоро е корнфлейкс. Купувам му този на Цербона, който се продава в Билла, натурален (без какао) във форма на мидички. Приготвям му го с малко прясно мляко. Понеже и аз много държа да не яде боклуци като консерванти, оцветители, аспартам, мононатриев глутамат и други такива гадории, а не съм попадала на информация за корнфлейкса. От съдържанието на пакета всичко ми се стори натурално. Не знам какво означава малтодекстрин (или малцодекстрин, в момента не е пред мен и не се сещам как беше точноизписано).
Моля ви, дайте своето мнение по въпроса. Да му давам ли с чиста съвест любимото ястие?
Виж целия пост
# 1
Чак полезен едва ли, все пак по-полезни ще са каши от зърнени разни (овес, елда и пр.). Но не мисля, че ще навреди, стига наистина да е натурален. Аз съм давала чат-пат корнфлейкс, но не бих го направила основна закуска. Давай му, щом е в период на любов към флейкса, а постепенно се опитай да заместиш с по-здравословни неща, си мисля аз... Thinking
Виж целия пост
# 2
Малтодекстрина е подсладител.
Синът ми се тъпче с такива неща в сух вид,като зрънчо или чипс Embarassed Но все пак по-добре с тях,отколкото със зрънчовците - не са най-здравословното,но стават - а и е един хитър начин да пробуташ мляко на дете,което не го вкусва иначе (ако проработи номера,де Wink ).
Виж целия пост
# 3
И аз съм си задавала същия въпрос. Корнфлейксът с мляко беше една от любимите закуски ная сина ми. Купувах натурален или пълнозърнест /Фитнес на Нестле/. Постепенно минахме на мюсли, но в него също има люспички корнфлейкс. Мисля, че има видове без захар, но тогава добавям мед. Не виждам нищо лошо в това веднъж на 3 дни закуската да е сладка. Като се разреди с мляко захарта се усеща съвсем слабо.
Виж целия пост
# 4
ХИмически погледнато царевицата е много полезна храна.
Друг е въпросът как се преработва, за да стане на корнфлейкс???  Аз лично обичам корнфлейкс...

Навремето хората са яли много качамак и просеник със сирене и според някои диетолози това е добре за здравето и за постигане на дълголетие.

Но за едно дете тези храни определено едва ли са вкусни. Аз лично проядох качамак на 25 год. и то от глад когато в една хижа в планината нямаше нищо друго за ядене.

Друг е въпросът как се преработва царевицата, за да стане на корнфлейкс???

Все пак царевицата е една от най-масово отглежданите  ГМО култури. Моля не ме #2gunfire  и не ме обвинявайте в параноя, но у нас няма закон, според които да се указва наличие на ГМО в храни, а и не чувам такъв да се  изработва. Ако греша, моля поправете ме.

Да бъдем коректни - всички марки, вкл. ХИПП  като *пишат, че използват суровини "* - съгласно разпоредбите".
Е, ами като няма забрани - значи е разрешено.
Виж целия пост
# 5
Има такъв проектозакон, една позната работеше по него, но не знам дали вече  го гласуваха.По обясними причини доста съм се откъснала от професията Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия