Моля, дайте съвет!

  • 1 326
  • 11
Здравейте, мамчета,
Моя приятелка има проблем и не знае как да го реши, така че, помагайте!  Praynig
Разведена е от 2 години и от брака си има момиченце. Родителските права са нейни и тя използва всяка възможност да възпрепятства срещите на бащата с детето. Сега, обаче трябва да даде детето за 1 месец през лятото, защото беше представен изпълнителен лист.
Та въпросът е следният: при положение, че по време на престоя на детето при бащата той не желае майката да се чува ежедневно с детето, тя какво може да направи, за да може поддържа непрекъснат контакт с малката? Има ли някакво законово основание, на което може да се позове и кое е то, ако има?
Той явно е ядосан, че тя не му разрешава телефонни разговори и затова постъпва по същия начин  Sad.
Виж целия пост
# 1
Ами да вземе да започне да се държи като голям човек майката- каквото почукало- това отговорило. Много хубаво, че детето има баща, който се интересува от него.
Виж целия пост
# 2
Ами според това, което казваш а то е доста малко, наистина изглежда като "каквото почукало- такова се обадило"...
Защо ще пречи на бащата да вижда детето? И защо сега ще очаква от него да постъпва по различен начин? Освен, ако бащата не е  бил  опасен за детето по някакъв начин, намирам за изключително неправилно да лишавам другия родител от право на срещи.
Още повече хора живели в брак.
Виж целия пост
# 3
Не ми се иска да защитя бащата,но в случая е прав.Явно този мъж  не забравя ,че има дете като повечето татковци тук.Защо майката се дърпа,пренасейки своетоотношение към него върху детето!!!Той също не е прав да и причини това.май е по добре да седнат и поговорят спокойно наи же4е за това какво иска ДЕТЕТО!!! 1dating
Виж целия пост
# 4
Освен ако бащата не използва детето като оръжие да отмъщава на майката...Понеже четох преди години точно такава история - бащата изведнъж "забравя" да върне детето и започва психологическа атака върху него, за да отмъсти на майката! Щото вече мразел майката..и затова настройва сина срещу нея....И така доста години...накрая сина, вече тийнеджър се обръща срещу майка си! Мисля, че в Америка вече си има има по въпроса - Синдром на отмъщаващия родител или нещо такова, което е адски гадно, понеже детето е разменна монета във взаимоотношенията на двама големи човеци!
Та в конкретния случай - има ли някаква причина майката да не е разрешавала срещи на бащата с детето?  Има ли опастност той да вземе детето и да не го върне? Мисля, че въпросите са доста...може би двамата трябва да опитат да се разберат помежду си. Иначе не знам какво се прави, особено в БГ - тук нещо семейния кодекс е такова блато щото никак не помага ни на родители, ни на деца!
Виж целия пост
# 5
Освен ако бащата не използва детето като оръжие да отмъщава на майката...
И на мен на това ми мирише.
Аз бих завела дело, за ограничаване режима на лични контакти и докато излезе делото да не дава детето, то ще стане декември. Ще похарчи пари по дела и адвокати, но ще задържи детето при себе си.
Виж целия пост
# 6
Освен ако бащата не използва детето като оръжие да отмъщава на майката...

На мен ми прилича да е по-скоро обратното Wink
Пречи на мъжа си да вижда детето, не му разрешава да се чуват по телефона... Щом е стигнал човека до изпълнителен лист  ooooh!

Виж целия пост
# 7
На мен ми прилича да е по-скоро обратното Wink
Пречи на мъжа си да вижда детето, не му разрешава да се чуват по телефона... Щом е стигнал човека до изпълнителен лист  ooooh!
  Peace
Виж целия пост
# 8
Освен ако бащата не използва детето като оръжие да отмъщава на майката...Понеже четох преди години точно такава история - бащата изведнъж "забравя" да върне детето и започва психологическа атака върху него, за да отмъсти на майката! Щото вече мразел майката..и затова настройва сина срещу нея....И така доста години...накрая сина, вече тийнеджър се обръща срещу майка си! Мисля, че в Америка вече си има има по въпроса - Синдром на отмъщаващия родител или нещо такова, което е адски гадно, понеже детето е разменна монета във взаимоотношенията на двама големи човеци!
Та в конкретния случай - има ли някаква причина майката да не е разрешавала срещи на бащата с детето?  Има ли опастност той да вземе детето и да не го върне? Мисля, че въпросите са доста...може би двамата трябва да опитат да се разберат помежду си. Иначе не знам какво се прави, особено в БГ - тук нещо семейния кодекс е такова блато щото никак не помага ни на родители, ни на деца!


Аз съм на 16, баща ми се опитва епизодично да прави подобно нещо и напълно разбирам майката, която не допуска той да се среща с детето. Понякога ми се иска и омята да имаше такава позиция, а не на собствен гръб да разбера какво нищожество е биологичният ми родител...
Виж целия пост
# 9
В случая не става въпрос за епизодични срещи. Бащата си обича детето и непрекъснато търси контакт с майката и него, но желанието за разговор е едностранно - вратата бива затръшвана под носа му, или пък изобщо не му отварят като видят през шпионката. За разговори по телефона също и въпрос не може да става. Човекът е принуден да вижда детето си през оградата на детската градина, прави й снимки, а после ги изкарва на плакати и си ги лепи по стените. Досега няма и един пропуск да си вземе детето на датите,  определени в бракоразводното дело, а ако зависи от него, би я взимал и по-често. От другата страна - майката на познатата ми непрекъснато я настройва срещу него, в резултат на което разстройват детето като изхвърлят и унищожават всичко, което то върне вкъщи след срещите с баща си. Приказват на малката срещу баща й, опитват се да я настройват.
Всъщност и самия развод беше следствие от майчината намеса на познатата ми - непрекъснато й даваше тон в семейния живот и я съветваше как да командери мъжа си, докато един ден той казал на съпругата си, че повече така не може да продължава. Мадамата споделя с майка си и получава "безценния" съвет - "Вземи си багажа и детето и се прибирай на село". Голяма грешка - тя си събра багажа и се изнесе в очакване той отново да хукне да й се моли, но този път не познаха.
Извинявам се за дългия пост, но от малкото инфо, което дадох в началото, всеки си е правил различни изводи. Не е лоша мадамата, ама големия й кусур е, че слуша майка си за всичко - даже и сексуалния си живот споделяше с нея.
А относно телефонните контакти на майката с детето по време на престоя при бащата ........ много бях изненадана когато разбрах, че бащата сам подтиквал детето да звъни на майка си  #Crazy. Явно си е свестен човека, ама дъртата пълни главата на дъщеря си с глупости.
Сетих се и за един случай от миналата година - на малката й правиха операция на сливиците. Бащата не беше уведомен, но случайно разбрал от личната лекарка. В деня на настаняване в болницата отишъл при детето и цял ден стоял пред вратата на отделението, а познатата ми се показвала на прозорчето от време на време и го гонела да си ходел. Бабичката, естествено и тя била отвън и му се хилела как нямало да може да види детето, защото е присъдено на майката.
И всички тези истории ги разказват със задоволство как са го подчинили този мъж и могат да го разиграват както си искат. Отвратителна история....... направо ми се иска да гръмна това чудовище, което провали три живота - на дъщеря си, на внучката си и на един "чужд" човек, който явно обича детето си.
Виж целия пост
# 10
Много е прав Panther за женската глупост!
Виж целия пост
# 11
ами щом си й приятелка,говори й ти,би трябвало да можеш да й повлияеш-всеки малко или много се влияе от приятелите си.помогни й да "прогледне"! Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия