въпрос за смяната на памперса

  • 2 005
  • 56
след хранене бебетата се нааквали и трябавло много внимателно да се сменя памперса.  ама дупето как се мие - на течаща вода /то всичко ще повърне сигурно  Thinking/ или само с влажни кърпички се почиства?
Виж целия пост
# 1
Ами аз го мия на течаща вода,много внимателно.Възможно е първите 1-2 месеца да повърне(не се безпокой няма да е всичко,въпреки че винаги изглежда повече,отколкото е).Алекс вече не връща,когато го мия.Държа го на нивото на гърдичките,не през коремчето.С мокрите кърпички няма да можеш да почистиш добре.Според мен ще влошиш положението.
Виж целия пост
# 2
Понякога го мия, понякога го почиствам с мокри кърпички...зависи колко е нааакан Sick
Виж целия пост
# 3
И аз го мия от новороден. Хващам го през гърдичките с едната ръка. На мен не ми е повръщал така, а иначе много повръщаше докато беше на 1-2 месеца. Влажните кърпички използвам само навън, там няма къде да го измия...
 Peace
Виж целия пост
# 4
В повечето случаи мия но някой път използвам мокри кърпички Peace
Виж целия пост
# 5
АЗ го почиствам с влажни кърпички, но ако позициите са много осрани - на течаща вода Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Откакто се е родила винаги й мия дупето след наакване, независимо дали е яла преди това или не. Мия я на чешмата на течаща вода, хващам я през гърдичките. Досега не е повръщала от това. Предпочитам да върне малко от храната, отколкото да стои с недоизмито дупе. Особено за момиченца ми се струва задължително измиването, защото при тях е много по-лесно да стане уроинфекция.
Виж целия пост
# 7
и аз мия.и то след хранене в повечето случаи , не толкова заради акането по време на хранене, колкото заради това че преди да се нахрани опищява къщата, а иначе е спокоен. А относно кърпичките - гола вода са, те са за изключителни случаи.
Виж целия пост
# 8
Ако памперсът е много пълен, задължително й мия дупето на чешмата. Досега не е връщала.
Виж целия пост
# 9
Винаги съм го мила  Peace Не се е случвало да повърне  Grinning
Само с кърпички някак си не ми се струва на 100% почистено  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Винаги го мия,на всеки памперс,независимо дали е наакан или не.Случвало се е и да повърне малко,но с времето се усъвършенствахме и сега вече не повръща.Мокри кърпички съм ползвала само 2 пъти,когато се е нааквал навън,никак не ми се струва хигиенично.
Виж целия пост
# 11
и за пишкането ли се мие на течаща вода?
може да звучат много глупаво тия въпроси, ама като незнам... Embarassed
Виж целия пост
# 12
Аз му сменях памперса преди хранене, защото след това много връщаше. Но ако ще го сменяш след хранене те съветвам само с влажни кърпички, че рискуваш всичко да олееш докато го измиеш.
Виж целия пост
# 13
До петия месец при смяната на памперса го миех само с мокри кърпички независимо дали е акал  или само пишал + два пъти къпане на ден . После започнах да го мия на чешмата, но защото вече е захранен и киселинността на урината му се промени, а и вече не сменяме памперс на всяко хранене, а само когато има нужда.
Виж целия пост
# 14
И аз го мия на всяка смяна на памперса, но не на течаща вода, а в леген с душгелче и после изплаквам с канче чиста вода, т.к. банята е в другия край на апартамента и се притеснявам да го разнасям гол и мокър. Кърпички почти не ползвам-струва ми се, че само го замазвам, ползвала съм броени пъти на нощната смяна, когато памперса е почти празен. На училището ни казаха преди ядене да сменяме памперсите, но той после докато го храня ака и трябва да стои така до следващата смяна или така или иначе пак да го сменя с пълно тумбаче, така че започнах след ядене - оставям го десетина минути да му слезе храната и се мятаме в легена - голям му е кеф Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия