Дали да му кажа?

  • 2 193
  • 16
Имам едно такова терзание, дали да кажа на БНД, че скоро преживяхме една "драма" с детето.Не че е кой знае какво, тя си счупи ръката, слава богу вече е по-добре, но се чудя дали въобще да казвам.Ако го направя ще последват куп нападки и обиди, ако не- не знам, след време може би ще разбере.Контактите ни са само по телефона и то веднъж на 2-3 месеца.
Вие как постъпвате в подобни случаи?И въобще колко споделяте с БНД, относно децата разбира се?
Виж целия пост
# 1
Ами какво се терзаеш,след като се чувате толкова рядко?!Той дали се чувства виновен,че не се обажда редовно ,за да се интересува как е детето?!Да се е обадил,за да разбере!Че и ще напада и обижда.Кой беше до детето в този момент,той ли?!Ако отношенията ви бяха други,съвсем нормално и естествено щеше да е да му се обадиш.Ама след като нищо освен нападки и обиди не очакваш от него,за какво да му казваш?!Щеше ли да помогне или да направи нещо друго,освен да те обвинява,ако беше му се обадила?!
Виж целия пост
# 2
Не се обаждай,защо да те обижда после!! smile3511
Виж целия пост
# 3
Няма да му се трогне сърцето от това,сама се справяш с проблема,сама тичаш по лекари-аз бих се ограничила само да отговарям ако той попита нещо конкретно.Ама да му се обаждаш специално за това,че и виновна да те изкарва,вместо да предложи помощ-е това е...незнам какво е... ooooh!
Виж целия пост
# 4
Не съм уточнила- обажда се той, когато реши.Аз не го търся, и без друго не може да ми помогне.И наистина се ограничавам само да отговарям на въпроси, без да изпадам в подробности.
Значи и вие мислите, че няма нужда въобще да казвам.Успокоих се, че не съм една "егоистка"
Виж целия пост
# 5
Разбира се че не си егоистка  Peace  какво общо има тук егоизма  newsm78 не разбирам  newsm78
Пред БНД давам инфо само на пряко поставен към мен въпрос - отговорът е кратък точен и ясен, но когато искам нещо от него - обеснявам /и по-възможност по-драматично/ докато не го получа / или още по-зле натяквам и му задавам риторични въпроси, обожавам да го обърквам  Twisted Evil/ #Crazy
Виж целия пост
# 6
моя бнд е подобен на твоя и аз не бих му казала и без това като се разделихме бяха едни предупреждения и заплахи-ако се случи нещо на детето,какво щяло да стане с мене,а иначе нито я взима,нито издръжка даваше,та се наложи да го съдя великия баща! #2gunfire
Виж целия пост
# 7
Ми да, аз така - обаждах се, обсъждания търсех, живота на детето да споделим! Накрая така се изпокарахме, че вече не си говорим ИЗОБЩО, ама ми е много по - добре така. И моят съвет е - не се обаждай, късай всякакви връзки - нали и без това отговорността е само твоя - веднъж ако стигнеш до тоя извод, много по - спокойно ще си живееш!
Така де, споделя се с партньор! А отчети се дават само на господ! Wink
Виж целия пост
# 8
Съветвам те недей.Миналата година сдетето ми падна от близо 2 метра пред очите ми какъв ужас изживях не ми се говори.И аз простачката вместо да сопделя с майка ми послушах лекарката /защото паднахме от детско отделение/ да кажа все пак на БНД.Не ми се говори занех че си е простак но това което чувам и до ден днешен некадърница не знам каква си как вожа да изтървеш малката, сякаш някой е застрахован.Слава богу детето нищо му няма.Но  не порпуска да ми натяква ,че ето на виж каква майка съм и от този род неща които ме нараняват много,аз и без това цял живот като че ли ще се обвинявам за това.Болно ми е ,че не намерих разбиране,макар че от него се очакваше такова поведение.
Виж целия пост
# 9
Ами като се обади и пита как е детето - кажи му. Но след като веднага не си му се обадила, а и след като по принцип не ти, а той се обажда - няма смисъл ти да звънкаш.
Виж целия пост
# 10
Аз мисля, че ако трябваше да му кажеш, трябваше да го направиш веднага след инцидента, за да бъде до детето си по лекари, поликлиники, на превръзки... Ти вече си се справила с проблема абсолютно сама, така че просто е безсмислено.
В крака на сина ми преди години се беше забило стъкло и беше прерязало кръвоносен съд. Докато търчах по спешните отделения, безуспешно звънях на бащата по телефона, но той даваше непрекъснато заето. Когато го открих на следващия ден и му разказах какво се е случило, той ми отговори, че дори и да съм го била намерила вечерта, той нямало да може да дойде, защото тогавашното му гадже му забранявало да контактува с мен и сина си, защото ревнувала от нас  #Crazy. От тогава рядко съм го търсила за каквото и да е.
Добре познаваш бащата на детето си - постъпи така, както ти диктува сърцето  Peace
Виж целия пост
# 11
Момичета, благодаря ви !Успокоих се като получих подкрепата ви.Смятам да "забравя" да спомена за инцидента при следващото включване.А и ние вече забравяме за случилото се, махнахме шината, превръзките, само малко пазим ръката още.
Не знам дали е нормално такoва общуване, но не смятам да го променям.Колкото и да не вярвам в тези неща, мисля че всеки по някакъв начин си плаща за греховете,аз ще отговарям само за моите когато му дойде времето и не искам да се обременявам и с чуждите,т.е неговите(на БНД).
Благодаря ви още веднъж, оценям мненията ви!  bouquet
Виж целия пост
# 12
Не само Надето, но всички. Освободете се от чувството за вина. Беше ми налагано. Благосклонно ми е предоставено да отглеждам 2те ни деца. Но все не го правя както трябва.
Виж целия пост
# 13
Май е по-добре тези от този тип въобще да не се обаждат.
Аз съм същия вариант - обажда се 1нъж на 1-2месеца, пита каквото там - как е детето що е - но НЕ идва да го вижда. Аз обаче му се отчитам постоянно за всички възникнали проблеми, за да го работя с чувството му за вина. То не че е много силно де...  #Crazy А ако посмее да ми каже че аз нещо не съм направила аз веднага ще изрева да дойде той да го води насам натам поне 1-2 пъти седмично, за да мога аз да си почина от дъжд на вятър и да съм в час през останалото време, през което гледам детето, а той пък си знае какво ще му кажа и си трае и не смее гък да каже.... Ама то всъщност не е по тази причина, ами щото не му дреме. Обажда се от дъжд на вятър да разбере дали е живо.  Така че, според мен даже няма значение какво ще му кажеш - каква разлика прави. Телефонен разговор от 5 минути, на следащия ден ще си забравила.
Виж целия пост
# 14
Аз за нищо не му  звъня,той на мен само когато иска да го види или мнооого рядко да пита как е.
Никой на никой не докладва нищопочти не разговаряме.
Дори и когато преди 2 години близо го беше взел и го върнаха с майка му без никакъв коментар,малко след това видях че има страхотна плюска от изгорено на ръчичката-детенце каза че се бил изгорил на котлона. #2gunfire #2gunfire
Зависи кой в какво положение е с бившия
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия