Как процедирате с еърбека при бременност?

  • 2 873
  • 43
Момичета, споделете личен опит и инфо. Доколкото знам, е много опасно да се задейства въздушната възглавница при удар, ако си бременна. Аз изобщо не слизам от колата, карам тойота рав 4, а в сервиза ми обясниха, че еърбека на шофьора нямало начин да се изключи. Направо не знам какво да правя. Представям си някакви апокалиптични картини, например как при някакъв не много силен удар например, еърбекът се задейства и ми смачква бебето в корема. Не може да не е измислено какво да се прави в такива ситуации, няма да съм първата бременна, която кара кола!!! Какво да правя според вас?
Виж целия пост
# 1
Момичета, споделете личен опит и инфо. Доколкото знам, е много опасно да се задейства въздушната възглавница при удар, ако си бременна. Аз изобщо не слизам от колата, карам тойота рав 4, а в сервиза ми обясниха, че еърбека на шофьора нямало начин да се изключи. Направо не знам какво да правя. Представям си някакви апокалиптични картини, например как при някакъв не много силен удар например, еърбекът се задейства и ми смачква бебето в корема. Не може да не е измислено какво да се прави в такива ситуации, няма да съм първата бременна, която кара кола!!! Какво да правя според вас?

Пусни си Гугъла на Airbag + Pregnancy и чети.
Виж целия пост
# 2
Прочетох съветите на американската асоциация, благодаря, преди да пусна темата. Другаде четох, че еъбеците трябва да се изключват. Инфото е противоречиво, затова искам да знам как процедират майчетата в България.
Виж целия пост
# 3
Возят ги  Flutter
Виж целия пост
# 4
Прочетох съветите на американската асоциация, благодаря, преди да пусна темата. Другаде четох, че еъбеците трябва да се изключват. Инфото е противоречиво, затова искам да знам как процедират майчетата в България.

Ако наистина имаше такава опасност, щеше да го пише в инструкциите за ползване на колата.
Виж целия пост
# 5
Е, стига де, Шушон. Simple Smile Все някои си карат сами колите. Сега какво шофьор ли да си наемам?  Sunglasses Simple Smile  Wink
Виж целия пост
# 6
Изобщо и не помислям да търся начин да го изключа. Дори и колана продължавам да си ползвам. За т. нар. "специални колани за бременни", няма и да дам пари.
Виж целия пост
# 7
Прочетох съветите на американската асоциация, благодаря, преди да пусна темата. Другаде четох, че еъбеците трябва да се изключват. Инфото е противоречиво, затова искам да знам как процедират майчетата в България.

Ако наистина имаше такава опасност, щеше да го пише в инструкциите за ползване на колата.

В моето упътване не пише нищо за бременност, но за сметка на това ето какво прочетох в един сайт.
"Все още никой не е изготвил официални насоки за ползването на въздушни възглавници от бременни жени, но някои производители препоръчват бъдещите майки да не сядат на предната седалка, ако има инсталирана въздушна възглавница."
Виж целия пост
# 8
Изобщо и не помислям да го търся начин да го изключа. Дори и колана продължавам да си ползвам. За т. нар. "специални колани за бременни", няма и да дам пари.

Специално за колана, и аз не мисля да си купувам някакъв специален, този си е ок, като го сложа под корема, ниско долу и горе, над корема съответно. Той не ме плаши. Проблемът е дали възглавницата не е опасна за бебчето.
Виж целия пост
# 9
Аз не съм специалист, но въздушната възглавница нали предпазва главата? Поне тестовете които съм гледала показват как главата се "удря" във възглавницата, според мен не би трябвало да ти навреди, но все пак питай в автомагазин за нови автомобили, те би трябвало да знаят най-добре.
Виж целия пост
# 10
Не си слагай колана. Еърбека не се задейства след като не си сложила колан( пак и в това състояние имаш право да не го слагаш)  Mr. Green . Напълно се възползвам от положението си.


ПП: Преди няколко дни имах разговор с полицаи и те ми казаха, че било забранено жени в напреднала бременност да шофират  Shocked . Това го пишело в правилника(аз явно съм го пропуснала  Embarassed )
Виж целия пост
# 11
Дженеръл Мотърс навремето бяха излезли с разни тестове и препоръчваха да се изключват възглавниците. Правят го превантивно, защото имаше няколко случая. После обаче имаше и случаи на загинали бременни, неползващи възглавници.
Никой производител на автомобили няма да каже на 100%, дали да се ползват или не.
В повечето случаи съветват да има определено отстояние от волана и т.н.
Виж целия пост
# 12
Ikoseva, доколкото знам еърбег се задейства и без колан и тогава е още по-опасно. По-добре си слагай колана, според мен. А това за напредналата бременност май е за 9 месец, а?

Какво отстояние, като съм метър и 63? Накрая няма да стигам педалите.  Grinning В крайна сметка писах до тойота, ама не в България, защото тук директно ми отказаха да ми изключат еърбега, а до производителите да ги питам. Абе най-добре да не се случват такива инциденти изобщо, но знае ли човек...
Виж целия пост
# 13
http://www.babycentre.co.uk/pregnancy/travel/gettingtherebycar/?_requestid=337583

Ето ти една от многото статии по въпроса  Simple Smile
Дишай спокойно и карай обезопасена  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Ок, ще пробвам утре. Ако от Тойота ми пишат нещо различно, ще ви държа в течение.

И все пак бих предпочела да я изключа тази възглавница за няколко месеца.  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия