Пазете новородените от вируси

  • 3 129
  • 20
Сега на практика разбрах смисъла на прословутите 40 дни през които новородено трябва да се пази от среща с вируси. При нас беше невъзможно за съжаление, защото баткото носи от яслата кво ли не. В резултат сме със запушен нос вече 9ти ден. Лежахме в болница и никой не можа да ни помогне. Новородените често са с много тесни носни пасажи, които лесно се запушват и една настинка става огромен проблем, заради който дори в болница се лежи. Повярвайте ми, ужасно е да гледаш как бебето ти се задушава, защото е още малко за да се усети да си поеме въздух през устата. Не сме спали от как е болен - седим до него всяка секунда денонощно и му отваряме устата когато започне да се гърчи и посинява. На моменти се усеща да диша през устата за кратко, но не може да го прави и хърка като заклано прасе. Пазете си децата и да не ви пука от кой кво ще каже. И аз с големия ми син го извеждах навън от първия ден и не съм го пазила. Явно съм извадила късмет. Но с тези бебета, може би и щото са леко недоносени и хванаха веднага настинка и не могат да се оправят сума време вече. Лекарите казаха да имам търпение да пораснат за да им се отворят нослетата. Но не се виждам как ще оцелея до тогава
Виж целия пост
# 1
Много съжалявам за страданието на дечицата ти!
Кураж и търпение за теб и скорошно оздравяване за тях!  Hug
Виж целия пост
# 2
да,така е,неприятни са тия неща.И аз го пазих моя син като бебе,а и сега пак се опитвам,въпреки,че мисията е почти невъзможна Laughing Обаче тогава,а и сега много се нервирам на невежи и нахални хора,които или си завират мръсните носове в количката на бебето или му пипат ръчичките,нали след секунда си ги е налапал #Cussing out ама какво да ги правиш,като нямат акъл,ти само се ядосваш #2gunfire
Виж целия пост
# 3
NikiFin, първо честити бебчовци!
Тъкмо наскоро се чудих не си ли родила - да са ти живи и здрави много да те радват!

Дано скоро да оздравеят и да нямате проблеми повече.

Поради страх от вируси, когато родих малкия, командировах батко му на бабите, защото моя голям син има вечната "градинска хрема" или дори да не е болен, знам ли го колко вируси ще донесе от компанията на още 20 деца.
Виж целия пост
# 4
И на 42 ден може да хване вирус, не се обвинявай  Peace

Направиха ли изследване за стафилококи в болницата?
Виж целия пост
# 5
И на 42 ден може да хване вирус, не се обвинявай  Peace

Направиха ли изследване за стафилококи в болницата?

Никол, иронията е излишна. И на мен ми се струва много смело извеждането на деца под месец навън. Но всеки си знае колко му стиска.
НикиФин, бързо оздравяване !  bouquet
Виж целия пост
# 6
И на 42 ден може да хване вирус, не се обвинявай  Peace

Направиха ли изследване за стафилококи в болницата?

Никол, иронията е излишна. И на мен ми се струва много смело извеждането на деца под месец навън. Но всеки си знае колко му стиска.
НикиФин, бързо оздравяване !  bouquet

Ами наистина е така.И на 42-я ден може да се хване....и после може.От вирусите трудно се бяга...Не бих казала, че Никол е иронична.Няма значение дали е на 40 или 41 дни, просто така се случва.
Вики го извеждам навън седмица след като се е родил но не позволявах да го гушкат, пипат и прочие.
НикиФин, опитала ли си със Стеримар?Много помага.
А и никак няма да е излишно да се вземе намазка от нослето за изследване за да се види да не би да е от Стафилококи или Стрептококи.
От най-обикновенна хрема при нас на 7 месеца се оказа, че е стафилококов ринит и сме си го донесли от родилното още!
Пожелавам ви да се оправяте бързо и никакви олести повече да не ви спохождат  bouquet
Виж целия пост
# 7
И на 42 ден може да хване вирус, не се обвинявай  Peace

Направиха ли изследване за стафилококи в болницата?

откриха рино вирус и грип в носния секрет. гадното е че тези рино вируси са стотици  и ако тръгне да ги изрежда всичките, както баткото който 6 месеца вече е с хрема нон стоп.... не знам как ще оцелее това дете  ooooh!
Виж целия пост
# 8
NikiFin, бързо оздравяване на малките душички Praynig. Аз също съм на мнение, че малко повече предпазливост не е излишна.

А защо едното бебче е с 1 ден по-голямо от другото, (гледам ти лентичките) newsm78?
Виж целия пост
# 9
НикиФин, честити бебоци, живи и здрави да са! И по-скоро да оздравяват и дай боже скоро всички неприятности зад гърба ви да останат!
Така е, първите месец и половена дечицата са податливи на вируси, а и тежко ги изкарват. Затова е и желателно през това време да се виждат с колкото се може по-млко хора.
И аз питам за датите на раждане - сигурно едното се е родило преди полунощ, а друго - след, а? Аз например родих точно в 12 и се чудех на коя от двете дати ще запишат бебето.
Виж целия пост
# 10
Ох, много съжалявам за бечо. Ще се оправи но, при всички положение е голямо мъчени и за двама ви. И ние сме болни сега, ама сме по-големи.
Виж целия пост
# 11
Бързо оздравяване  Hug


А защо едното бебче е с 1 ден по-голямо от другото, (гледам ти лентичките) newsm78?

Защото едното бебче се е родило малко преди полунощ, а второто след 00 часа те са близначета  Peace дано не ми се сърди NikiFin, че отговарям вместо нея, но скоро бях в тяхния подфорум и затова знам  Peace

Виж целия пост
# 12
Бързо оздравяване  Hug


А защо едното бебче е с 1 ден по-голямо от другото, (гледам ти лентичките) newsm78?

Защото едното бебче се е родило малко преди полунощ, а второто след 00 часа те са близначета  Peace дано не ми се сърди NikiFin, че отговарям вместо нея, но скоро бях в тяхния подфорум и затова знам  Peace

Кимба, мерси  bouquet. И аз това си помисих - страхотно съвпадение Hug.
Виж целия пост
# 13
Уф,много неприятно!Знам как се мъчите и вие и малката душица.Сина ми го хвана някакъв вирус на 4 месеца и повече от 2 месеца не можеше да диша и се задушаваше.Много черен период беше.От целия спад на имунната му система се активизираха стафилококи и картинката съвсем почерня.Напълно те разбирам,дано всичко при вас мине бързо и бебчо да е здрав!
Виж целия пост
# 14
Никол, иронията е излишна ...

Въобще не съм вкарвала ирония, исках само да й кажа, че не е направила грешка и няма вина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия