Кървене след секс

  • 16 862
  • 22
 Sad Здравейте момичета!12 седмица от бременността съм.Преди два дена след секс получих еднократно кървене.Не беше много,но не беше и малко.С първото си дете също ми се е случвало,но тогава беше розово и много малко.Сега беше червено,но не това ме притесни,а наличието на 2-3 малки кръвни съсиреци върху тоалетната хартия.  Cry Вчера бях на лекар,нямам кървене ,никакви болки,шийката на матката е затворена,на видеозона ми каза,че според нея всичко е нормално,но мехура ми беше празен и трудно се виждаше.
  Възможно ли е да стане нещо неприятно в следващите дни,защото много ме притесняват съсиреците.В понеделнек съм пак при лекарката,в момента съм на 2таблетки дневно Дуфастон-бях на 1 ,но ми ги увеличи! Страхотно много съм притеснена,моля ако някой е имал същия проблем да сподели.Благодаря ви предварително !
Виж целия пост
# 1
На мен не се е случвало. Не случайно повечето лекари не позволяват секс по това време на бременността. На мен поне ми забрани, а всичко ми беше наред. Изчакайте. Бебчо е по-важен, нали?
Виж целия пост
# 2
и на мен не ми се е случвало. И на мен ми забраниха секса по време на бременността поради разни там проблеми. Сподели притесненията си с лекарката ти и тя ще прецени какъв е риска.
Виж целия пост
# 3
Ние също имахме ембарго и то не само до 12-та седмица, а за по-дълго, но пък моята бременност беше проблемна. Лекарката ми каза, че един полов акт, е като 5 гинекологични прегледа...

Надявам се всичко да е наред! Praynig
Виж целия пост
# 4
Мамо Тони,
поговори с гинеколога си, защото при всеки е индивидуално. Ние превихме секс  (не много интензивно и доста внимателно) до 8-мия месец и нямахме проблеми.
Успех!  Peace
Виж целия пост
# 5
Всичко при мен е нормално и секс не ми е бил забраняван от лекарите и при двете бременности.А винаги го правим внимателно ,заради бебето,но явно не достатъчно  Cry
Виж целия пост
# 6
Мамо Тони,
поговори с гинеколога си, защото при всеки е индивидуално. Ние превихме секс  (не много интензивно и доста внимателно) до 8-мия месец и нямахме проблеми.
Успех!  Peace
Съгласна съм със Стефи.Но ти си преценяш сама-кое по-важно за теб-секса или бебето.Сигурна съм,че е бебето.За твое успокоение говори с гинеколога си и да ти направи подробен преглед.Стискам палци всичко да е наред с бебето и с теб и скоро да се похвалиш с добра новина. Peace
Виж целия пост
# 7
Здравей mama_tony !
Въобще не се притеснявай!
При мен също се получи кървене след секс, бях в 7.г.с. Потърсих информация от Интернет и видях , че е нормално. Консултирах се с двама гинеколози и те също ми казаха , че е нормално. 
Това намерих в една статия :"Друга възможност за кървене при ранна бременност е наличието на промени по маточната шийка. Те могат да бъдат от различно естество и са с различна прогноза. Популярно са известни като “раничка” на шийката. Често се проявяват с оскъдно кървене след полов акт, гинекологичен преглед или затруднена дефекация. Задължително е да бъдат диагностично изяснени (гинекологичен преглед, цитонамазка, колпоскопия, биопсия) и правилно лекувани."
Така ,че не се притеснявай излишно
Виж целия пост
# 8
Определено трябваше да се консултираш с гинеколога си.
Ние не сме правили секс от деня на бебеправенето до края, но си беше лекарска забрана.
Виж целия пост
# 9
mama_tony при предишната си бременност прокървих след секс. Бях в средата на 4-ти месец и доктора ни беше казал, че внимателния секс е разрешен. Кръвта се появи след като се изпишкахи не беше много но ясна и червена. Беше петък вечер, а гинекологът ми беше в отпуска. Звъннах му все пак и той ми каза да тичам в спешното на болницата в която той работи. Дежурният ме прегледа (вагинално) и с ръка ми извади още кръв с много съсиреци (около една шепа). После направи тест и каза, че околоплодните ми води изтичат и трябва а остана за кюртаж в болницата - за бебето нямало шанс. Останах и цяла нощ плаках, а на сутринта дежурният се смени, погледна ме на ехограф, каза, че никакви води не ми изтичат и всичко си е наред. А теста понякога давал положителен резултат ако има попаднала сперма. Родих си детенцето живо и здраво в 9-ти месец, но секса до края беше забранен.
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви момичета за подкрепата.За сега съм добре-от вчера имам само малко зацапване от време на време.Дано всичко да е ОК  Praynig  Praynig  Praynig  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 11
Бих те посъветвала да повториш прегледа с пълен пикочен мехур или на вагинален ехограф - за да е 100% сигурно, че плодният сак е на място и да се чуе сърдечна дейност на бебо. (последното ще го чуеш и ти, може да го ползваш като критерий дали прегледът е акуратен) Peace
Виж целия пост
# 12
Може причината и да не е в секса,но най-добре се посъветвай пак с гинеколога си.
Аз в началото на бременността често кървях и пиех дуфастон за задържане,все пак
понякога(!)  кървенето предупреждава за започващ аборт. Но щом са те прегледали
и всичко е ок не се притеснявай!
Виж целия пост
# 13
Благодаря пак на всички ви за подкрепата,но нещата се не се развиха добре.Секса изобщо не е имал вина,бебчо беше спрял да се развива и нямаше сърдечна дейност  Cry Направиха ми кюритаж и всичко свърши,но най неприятното беше,че чувствах всичко,упойката ме хвана до толкова,колкото да не мога да им кажа ,че ужасно ме боли. ООоооххххх колко боли да загубиш бебе  Cry  Cry  Cry
Виж целия пост
# 14
Здравей mama_tony !
Въобще не се притеснявай!
При мен също се получи кървене след секс, бях в 7.г.с. Потърсих информация от Интернет и видях , че е нормално. Консултирах се с двама гинеколози и те също ми казаха , че е нормално. 
Това намерих в една статия :"Друга възможност за кървене при ранна бременност е наличието на промени по маточната шийка. Те могат да бъдат от различно естество и са с различна прогноза. Популярно са известни като “раничка” на шийката. Често се проявяват с оскъдно кървене след полов акт, гинекологичен преглед или затруднена дефекация. Задължително е да бъдат диагностично изяснени (гинекологичен преглед, цитонамазка, колпоскопия, биопсия) и правилно лекувани."
Така ,че не се притеснявай излишно

Моля те недей да даваШ такива съвети. И аz го имах това леко zацапване и се окаzа мисед.

mama_tony , съжалявам.  Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия