Правите ли понякога ревизия на самите себе си?

  • 2 457
  • 70
  Ей така, заради нещо случило се, заради някого, заради потребност вътрешна...да се поразровите по-надълбоко...Ако да, бракувате ли нещата които сметнете че са излишни или си живеете в мир и хармония със себе си и недостатъците си ? Един вид , "Да, знам че това и това не са ми както трябва , на са си мои черти и държа на тях . "
 Ако някой е изкоренил доброволно свой недостатък, ще ми е полезно да сподели.
Виж целия пост
# 1
Изкорених срама. Е, не целият, но част от него Laughing
От както родих и се сблъсках с различни хора, които си натякват мнението и реших, че това няма да стане така Naughty Laughing
Виж целия пост
# 2
Обикновено правя ревизия когато ми се случи нещо разтърсващо или когато очаквам да ми се случи нещо което променя живота ми в друга посока.Мисля върху постъпките си,върху това дали съм се потрудила,дали заслужавам това което се случва...и обикновено ако не заслужавам получавам възмездие скоро...а ако не получа нещото което много искам ,разбирам ,че все още не съм готова и е въпрос на време да го получа ,щом съм се докоснала за миг до него.
Виж целия пост
# 3
Не, това не може да се случи.
Ако някой си въобразява, че може да изкорени недостатъците си и да си посади нови качества, греши според мен.
Виж целия пост
# 4
Може предполагам, но с доста усилия. Макар да ми е малко трудно да приема, че зрели хора с изградени характери се променят, та дори и частично...
Виж целия пост
# 5
Ревизирам се всеки ден... неуспешно....
Виж целия пост
# 6
преди година ми писна от самата мен - вечно мрънкаща, нещастна и несмислена. направих списък с нещата, които според мен пречат в отношенията ми с хората и почнах едно по едно:
- мога ли да бъда по-широко скроена, в какви случаи, как
- мога ли да бъда по-щедра, кога и как
- мога ли да бъда по-малко критична, кога и как

първо си дадох дума да не реагирам необмислено, защото повечето грешки идват от там. след това често преговарях списъка и обмислях имам ли напредък в ситуациите от ежедневието.

имам.

промяната, колкото и невъзможно да ми е звучала, е факт - достижим и блажен. всички хора, които ме познават  дълго време смятаха, че пия успокоителни Wink

ревизия според мен не може да се прави често, защото трябва да си в определен емоционален и интелектуален етап от живота си и да направиш голяма промяна. а може и да греша newsm78
Виж целия пост
# 7
Защо така мислиш ,аз не отговорих на въпроса ,но не мога да живея с нещо което ме депресира или смятам ,че не е редно.Променям го!
Виж целия пост
# 8
Човек може да се промени. Никой не казва, че е лесно обаче. Основното е да има мотивация и воля.
Виж целия пост
# 9
Може предполагам, но с доста усилия. Макар да ми е малко трудно да приема, че зрели хора с изградени характери се променят, та дори и частично...
Не се заблуждавай, Касиди!!! Не съм срещала такова животно още.
Едно е да си повярваш за ден, два или повече, че си успял да се отървеш завинаги от някакъв недостатък твой и съвсем друго става, като забравиш, че "вече си променен"...
Виж целия пост
# 10
Правя ревизия, да.Но нищо не изкоренявам, ако не е както трябва.Само го натиквам  надълбоко и го изваждам когато и ако има нужда.
Виж целия пост
# 11
Подтискаш недостатъците? Това пък ми се струва още по-невъзможно от евентуалното им изкореняване...Все едно да знаеш ,че има шоколад у вас, консумацията на  който ти е противопоказна, но  го обожаваш  и въпреки това  го заобикаляш...
Виж целия пост
# 12
опитвам се,не винаги успявам Sad
Виж целия пост
# 13
и аз не вярвам, че човек може да си изкорени недостатъците.
иначе си правя ревизия на отношението си към нещата, хората и ситуациите около мен. защото отношението ни е това, което променя живота ни в една или друга насока, не нашите качества или недостатъци Peace
Виж целия пост
# 14
luna мисля че говориш от своя гледна точка...аз мога да кажа че съм доста променена от преди 10 години и продължавам напред.Също така виждам и промяна в други хора около мен и това ме радва ,даже ги стимулирам,правя им комплименти и те още повече се стараят.Всичко е въпрос на воля.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия