Може ли да изляза пак в отпуск по майчинство ако съм се върнала вече на работа?

  • 662
  • 6
Това ми е въпроса. Дъщеря ми е на 1 и 8 месеца, през август яслата им ще е в ремонт и няма кой да я гледа. На тази работа съм от 2 месеца така че в на платен отпуск не разчитам. До колкото си спомням отпуска по майчинство е до навършване на 2 години от детето, но не помня дали е задължително да се  ползва наведнъж. Имам добрата воля на работодателя, остава да предложа законен вариант.
Благодаря предварително за отговорите   bouquet
Виж целия пост
# 1
Да, можеш да излезеш отново в отпуск по майчинство, но не мога ди ти цитирам точки от законите.
Виж целия пост
# 2
да, просто подаваш молба до работодателя, че искаш да излезеш в отпуск по майчинство. останалото е работа на счетоводството.
Виж целия пост
# 3
Искам да ви попитам всичките ли права, които си ползвал преди да се върнеш на работа се възвръщат отново или има шанс да те ощетят по някакъв начин (един вид зависи ли от работодателя по негова преценка или е задължен всичко да е както преди)  Rolling Eyes

И ако реша да се върна на работа сега може ли да ме съкратят или съм защитена по някакъв начин от закона  newsm78

Мерси и аз предварително   bouquet
Виж целия пост
# 4
Да аз така направих, тръгнах на работа за 1 месец и после пак си се върнах вкъщи! Аз написах заявление или молба, че пак ще ползвам майчинството си, но точно кои точки от Кодекса на труда бях писала немога да ти кажа, то затова са счетоводителите !
Виж целия пост
# 5
да, отпускът по майчинство си е един и същ, независимо дали е прекъсван или не (т.е. не е по преценка на работодателя) и докато го ползваш не могат да те съкратят. виж, след като изтече и се върнеш на работа могат Confused
Виж целия пост
# 6
Благодаря за отговорите на всички!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия