Имен ден

  • 2 691
  • 49
Здравеите искам да ви попитам да ли се празнува имен ден след като бебето още не е кръстено?
Виж целия пост
# 1
Мисля че не.
Виж целия пост
# 2
доколкото ми е известно да, тъй като не вси4ки именни дни са обвързани със светии.
ако детето ти носи име на светец по-добре питай свещенник, но аз ли4но бих празнувала имен ден на детето си, въпреки 4е още не е кръстено.
Виж целия пост
# 3
Не всички имена имат християнски произход Thinking
Виж целия пост
# 4
Според мен това е една от бабините дивотии, мисля че няма значение дали детето е кръстено. Щом носи име на светец си има празник и може да се празнува.
Виж целия пост
# 5
Според мен това е една от бабините дивотии, мисля че няма значение дали детето е кръстено. Щом носи име на светец си има празник и може да се празнува.

Подкрепям, Виктор още не е кръстен, но му празнувахме именния ден
Виж целия пост
# 6
Празнува се разбира се Peace Peace PeaceВъобще не се притеснявай,че не е кръстен PeaceИмам много познати,които не всички са кръстени и празнуват Hug
Виж целия пост
# 7
Синчето ми не беше кръстено до 5 години, но си празнувахме.
Виж целия пост
# 8
Празнува се. Весел празник!
Виж целия пост
# 9
Много хора не кръщават децата си, а и в миналото не се е правело поради политически причини.
Не съм виждала досега човек, който да не празнува именният си ден, защото не е кръстен.
Така че, празнувайте си спокойно. ))
Виж целия пост
# 10
Не виждам защо да не се празнува. Моите деца също не са кръстени, но това не е било причина да не отбележим подобаващо именните им дни.
Виж целия пост
# 11
Мисля, че можеш. Едва ли всички възрастни хора, които празнуват именните си дни, са кръстени. Може да не желаеш да си кръстиш детето, но щом носи име на някой светец, какво пречи да празнуваш?
Виж целия пост
# 12
Каква е тази епидемия от теми за неща, които не трябвало да се празнуват!? Рождени дни, именни дни, не знам си какво...  ooooh!
Виж целия пост
# 13
Mirama го каза много добре. Комунистите застават срещу църквата и не позволяват кръстене, но това не пречи да се празнува имен ден. Навремето даже много от именните дни бяха на различни дати от датите в православния календар. Навремето майка ми е родила брат ми на сегашния Димитровден, но не е знаела, че е Димитровден и го е кръстила с друго име.
Виж целия пост
# 14
Празнувай! Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия