На канадската земя сме в очакване на много деца - 17

  • 19 323
  • 288

                           



ALBERTA

Kalida – Edmonton
HOLY – Calgary
mamamia – Calgary
Titina – Calgary
Бетко – Calgary


BRITISH COLUMBIA

dani – Vancouver
denzul – Vancouver
mamamasha – Vancouver
Г-жа Броненосец – Vancouver


MANITOBA

Kikito – Winnipeg


QUEBEC

biberon – Montreal
canadianmom – Montreal
cho4o – Montreal
dimple – Montreal
Eli= = = – Montreal
Фейчето – Montreal
heureuse – Montreal
kristie – Montreal
Mimcheto – Montreal
mama n – Montreal
mama Desislava – Montreal
МИНЕрВАта – Montreal
Мегито – около Montreal
nelson – Montreal
p4eli4ka – Montreal
petitepeste – Montreal
Rosemontia – Montreal
rosist – Montreal
shemet neveroiaten – Montreal
Сиси Боата – Montreal
thesara – Montreal
Тути Фрути – Montreal
Yoni bonboni – Montreal
dalаla – Quebec


ONTARIO

Rayan’s mom – Brampton
nevenska – Markham
croco1 – Mississauga
dany_ip – Mississauga
desie111 – Mississauga
Dot – Mississauga
Gery. R. – Mississauga
kivito – Mississauga
Sneji – Mississauga
SweetyP – Mississauga
Гаргамелчо – Newmarket
Emi w Ottawa – Ottawa
Poupon – Ottawa
Yanadark – Ottawa
Chrisimommy – Toronto
doreto – Toronto
Dunn – Toronto
Eli_c – Toronto
Kаролина – Toronto
nadi_n – Toronto
Pisanka – Toronto
rayaivanova – Toronto
sanja_2 – Toronto
silvia_alexis – Toronto
Sofi – Toronto
sylvi – Toronto
sunnyflower – Toronto
vanesamom – Toronto
Век, де – Toronto
niara – Waterloo


SASKATCHEWAN

peyka – Saskatoon



Очакваме ви в Канада:
a_tita, Diviana, ДИдка БГ БанДИТКа, lili, Millena, mimi2004, msbilt, grisha_81, Вери, Gata loca 

Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 13
Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 14
Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 15
Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 16
Виж целия пост
# 1
Благодаря за хубавата тема, мили мами от Канада!  bouquet
Аз да си призная честно още не сме готови с документите  Embarassed
Имам стари дрехи и документи, които останаха в Торонто и които са вече в окаяно състояние, но не ми се иска да давам $200 да ми ги доставят тук, защото все се надявам, че аз ще се върна при тях някой скорошен ден...Нещо търсенето на работа от тук в Торонто или Квебек не върви много добре- едва ли ще ми се вържат толкова лесно Confused Успелите могат ли да се похвалят как е станало при тях, защото явно трябва да задействам връзките ми с фирми от предни години Rolling Eyes
Хубаво събуждане и прекрасен ден Ви желая  Hug
Виж целия пост
# 2
Както винаги, Каролина, справила си се повече от прекрасно  smile3501
Виж целия пост
# 3
Благодаря Каролинка  bouquet
МрК, сега ти си на ход Peace
Виж целия пост
# 4
Хей и аз съм тук. След вного ваканции  Grinning - пак вного работа  Sad.
Да не забравя да честитя на всички нови мами, нови бебета.  Ама това са най-хубавите неща, които се случват - красиви и слънчеви дечица - само радост да ви носят и много да се гордеете с тях.
Целувки и се пазете от слънцето  Laughing Laughing
Виж целия пост
# 5
Каролина наистина оформлението на темата ни е страхотно !!! Приятно ни изненада.
Браво на теб !!! smile3501
Виж целия пост
# 6
да се разпиша и аз в новата тема Wink
Момичета, предполагам 4е много се е писало по въпроса но сега е и мои ред да го задам, а нямам време да се ровя из старите теми...Проблема ми е, че искам малката да има и българско гражданство. Какво трябва да направя? Ще съм много благодарна за всяко инфо...   bouquet
Въпрос номер 2: предстои ни ходене до Щатите и искам да попитам къде мога да си направя здравна застраховка за времето ми на престои там? Тhx
Виж целия пост
# 7
Здравейте и от мен,много съм заинтригувана от магазина,който беше посочила p4eli4ka,та да попитам някой ходи ли тази седмица и кога ще са следващите намаления или ги има по всяко време?
Каролина,нещо си ме пропуснала в списъците(не,че съм обидена),но...
Виж целия пост
# 8
Мамо  Вени, това не е магазин. По-скоро е нещо като склад. Отворено е само на датите, обявени в брошурата, т.е. следващия път ще работи на 18-ти, 19-ти и 25-ти август. Казва се Vente d'entrepot,  което означава Разпродажба на производителя. За сравнение мога да ви кажа, че аз купих от там зимен гащеризон (космонавт) за 20$. На едно магазинче до нас видях същия за 38$. Купих и един гащеризон без ръкави в комплект с блузка за 5$. Същия на ToysRus беше намален от 30 на 20$ Shocked Има разбира се и по-скъпички неща, ама има и евтинки Peace
Виж целия пост
# 9
Каролина,нещо си ме пропуснала в списъците(не,че съм обидена),но...

Да, сега като каза се усетих, че си копирах стария списък, който имах от преди, а не новия, който е дописала Шеметка в старата тема. Липсват и още няколко мами, но за съжаление вече не мога да редактирам съобщението си. В следващата тема непременно ще ви добавя. Много съжалявам за грешката.

Момичета, радвам се, че ви харесва темата. Давайте предложения за нови заглавия, защото това ми хрумна ей така ...
Виж целия пост
# 10
здравейте мами  Simple Smile аз съм в 10 седмица, също като Пейка съм в Саск, но аз съм в Реджайна. ние заедно бременеехме виртуално, но тя замина за БГ. аз съм мъничко по-напред, термина още не си го знам със сигурност. на 16-ти имам преглед за някакви тестове, единият е ПААП, не знам за какво е, нищо не ми обясняват и май се дразнят като питам  Shocked ама аз пак си питам, де  Laughing надявам се тогава да разбера и термина... иначе сутринта имах много силни болки, като менструални, но минаха... погледнах, няма петънце или кръв, реших че не е опасно, но ако нещо трябва да правя, казвайте  Simple Smile поздрави от мъничка Реджайна  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Добре довла на simplyaven !
Леко и безпроблемно бременеене!

Dot, застраховка можете да наравите във всяка травел агенция.

Аз също съм пред момента, където трябва да извадя бг гражданство.
Има ли някой който го е правил в бг и какви документи носихте?

Виж целия пост
# 12
Здравейте! Ние вадихме българско гражданство и български паспорт на малкия през 2005 год. Ще споделя с вас това, което направихме тогава:
1. След като получихме канадския акт да раждане на детето, му направихме обикновено ксерокопие, което съпругът ми занесе при т.нар. Commissaire a l assermentation, който го завери. Заверката се състои в поставянето на мокър печат и релефен печат, с които въпросното лице удостоверява, че подписът на съпруга ми е поставен в негово присъствие. От своя страна съпругът ми е трябвало да напише на същото това копие, че с подписа си потвърждава, че направеното от него ксерокопие на този документ е вярно и се подписва в присъствието на оторизираното лице. Услугата тогава струваше 5 канадски долара.
2. Това заварено копие се изпраща или се отива на място в Министерството на Външните работи на Канада в Отава. Съпругът ми отиде на място. Ако имате до 10 документа ви обслужват веднага. Министерството легализира копието като се поставят два печата в червен цвят.
3. Отива се в българското посолство в Отава и там българският консул прави заверка на обратната страна на замереното вече копие  от Commissaire a l assermentationна и  Министерството на Външните работи на Канада  на акта за раждане. Поставят се два печата в син цвят. Таксата беше 12 канадски долара. В същия този момент се издава и български  акт за раждане на детето, съобразно българските закони, но в него няма ЕГН и се нарича временен акт за раждане, който също бива заверен от консула.
4. С всички тези документи и българските документи за самоличност на родителите се отива в специален отдел в София, но в момента не мога да се сетя как се казва, но се намира до бившата обредна зала Лиляна Димитрова. Тя е една единствена госпожа, която се занимава с това. След около две седмици Българският акт за раждане се получава в общината по местоживеене на майката. След още две седмици ЕГН-то се вписва в системата и можете да му извадите български паспорт.
Възможно е да съм пропуснала някоя подробност, но беше доста отдавна и съм забравила вече. Успех на всички!!!
Виж целия пост
# 13
Дензъл и Мама Деси, благодаря за отговорите.. Мама Деси, Commissaire a l assermentation- това нотар ли означва? След него  предполагам 4е няма да е проблем процедурата да продължи по пощата, а не да се ходи на място..А за издаването на ЕГН, може ли примерно маика ми да се погрижи, защото аз нямам планове скоро да пътувам за БГ?
Виж целия пост
# 14



ей...канадска банда как сте Hug Hug Hug
доста отдавна не съм писала тук..

Каролинка....видях и моето име в първия ти пост, че ме очаквате в Канада Wink
Очаровах се - наистина... Hug

Пращам ви много целувки от Сливен и от Родината  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

До скоро  bouquet

П.С. Абе Монреалки много малко пишат newsm78
Ето ви тук снимчици да познаете с кого се видяхме на Родна земя Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия