Пиете ли водата от чешмата?

  • 5 286
  • 100
Преди време четох че бако Арни забранява на общинските служители да пият бутилирана вода на работните си места като се аргументира, че първо ще спестят 500,000$ на година (бутилираната вода е до 2000% по скъпа от чешмяната) и второ че с това се помага за екологията с оглед огромния брой пластмасови бутилки, които няма да бъдат изхвърляни.
У нас вече много рядко купуваме бутилирана вода.  Преди купувахме само за малката.
Виж целия пост
# 1
По-чести пием бутилирана. Минерална. Което също не е добре. Трябва да се редуват. Знам. Но толкова съм свикнала с вкуса на минералната, че чешмяната не ми е вкусна.
Виж целия пост
# 2
Да ти кажа,водата от мойта чешма,налята и оставена да се утаи половин ден,боядисва дъното на чашата в оранжево.Затова веднъж седмично мъжо налива по две-три туби от Горна Баня или Банкя.
Редовно си плащам сметките към Софийска вода,ама да гълтам цялата менделеева таблица,дето се е култивирала в тръбите...айде нема нужда Tired
Виж целия пост
# 3
Гласувах с трета опция. Много буквално разтълкувах заглавието на пръв поглед  Sick Много се дразня някой като лапне чучура  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
то ясно че където е мръсна водата няма да се пие от чешмата ... друг е въпроса защо не се осъществява натиск върху вик-то за качеството на водата ....
В англия преди 3 години компанията кока-кола излиза със нов продук , нещо като банкя. Нпаравено журналистическо разследване разкрива, че водата се купува от лондонското вик  и след минимална обработка се бутилира и продава ... става скандал и този продукт е изтеглен от пазара ....
Виж целия пост
# 5
Използваме филтрираща кана и филтрираме водата от чешмата. Иначе преди бяхме само на минерална. Този вариант повече ми харесва обаче Wink
Виж целия пост
# 6
Да. Само от чешмата. Много е хубава, но преди живеехме в друг квартал и беше ужасна  Sick
Виж целия пост
# 7
Да ти кажа,водата от мойта чешма,налята и оставена да се утаи половин ден,боядисва дъното на чашата в оранжево.Затова веднъж седмично мъжо налива по две-три туби от Горна Баня или Банкя.
Редовно си плащам сметките към Софийска вода,ама да гълтам цялата менделеева таблица,дето се е култивирала в тръбите...айде нема нужда Tired
Sad И ние сме така.
Виж целия пост
# 8
И ние имаме филтрираща кана. Редуваме филтрирана чешмяна, минерална и изворна.
Важното е да има вода за пиене.
Понякога си наливаме сами, затова ползваме тубите многократно - т.е. не замърсяваме толкова много околната среда.
Виж целия пост
# 9
Трябва да съм луда да пия гадостта, която минава по тръбите в моя блок. Гадно ми е да се къпя с нея даже...
Пия минерална в София. В Пловдив си пия чешмяната.
Виж целия пост
# 10
Ние си наливаме с туби от Петрохан (там има извори и водата е годна за пиене). Чешмяната я ползваме само за къпане, въпреки че понякога и за това не става.
Виж целия пост
# 11
Чешмяна,като спре-минерална Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Чешмяна,като спре-минерална Mr. Green
мхммм  Joy
Виж целия пост
# 13
гласувах 2 опция,ние пием само минерална
Виж целия пост
# 14
Пия само изворна или трапезна,чешмяната много рядко я ползвам като питейна
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия