За болничния след раждане

  • 3 074
  • 12
Ако не се лъжа болничния за раждане е 135 дни, от които 45 дни преди термина, а остатъка след това. От родилния дом ми издадоха болничен за 40 дни. Въпросът ми е кой трябва да ми издаде болничен за останалите дни?
Виж целия пост
# 1
Цитат на: Lady Charm
Ако не се лъжа болничния за раждане е 135 дни, от които 45 дни преди термина, а остатъка след това. От родилния дом ми издадоха болничен за 40 дни. Въпросът ми е кой трябва да ми издаде болничен за останалите дни?


Педиатърът на бебето ще ти издаде болничен за остатъка от дните Simple Smile.
Виж целия пост
# 2
Цитат на: Margarita

Педиатърът на бебето ще ти издаде болничен за остатъка от дните Simple Smile.


Напълно съм съгласна newsm10
Виж целия пост
# 3
Педиатъра на бебето Grinning
Виж целия пост
# 4
ЗДравейте,
дали някой има опит какво става ако човек роди преди да са изтекли първите 45 дни от болничния му. ПРи мен със сигуронст ще е така - предполагам че раждането ще е най-късно до 30 ден от първия ми болничен. Това означава ли че се скъсява общия период на болничните, които са по закон 135 дни или педиатъра има право да даде по голям болничен, така че да станат общо 135.

Или също какво става когато болничния от женската консултация и болницата се засекат Shocked
Виж целия пост
# 5
Аз родих 10 дни преди термина, просто изчисляват колко реално ти остават и ти издават болничен за остатъка; няма проблеми, че се засичат двата болнични - дори и на държавата е ясно, че едва ли ще родиш точно на термина си  Grinning
Виж целия пост
# 6
Момичета, да ви питам -на мен не ми дадоха болничен от родилния дом , да отида ли да си го искам или може да е от друго място? Ох, нещо съвсем се обърках!!!
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Kateri4ka_Diva
Момичета, да ви питам -на мен не ми дадоха болничен от родилния дом , да отида ли да си го искам или може да е от друго място? Ох, нещо съвсем се обърках!!!

Не може от друго място. Отивай в болницата.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Kateri4ka_Diva
Момичета, да ви питам -на мен не ми дадоха болничен от родилния дом , да отида ли да си го искам или може да е от друго място? Ох, нещо съвсем се обърках!!!

Само от родилния дом могат да ти го издадат.
Виж целия пост
# 9
А ако родиш преди 45-те дни, остатъка прехвърля ли се към другите, и ако се прехвърля - от кого???
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Nansen
А ако родиш преди 45-те дни, остатъка прехвърля ли се към другите, и ако се прехвърля - от кого???

Прехвърля се от педиатъра на бебето. Аз родих 22 дни преди термина и после си ми ги дадоха заедно с останалите. От момента, в който си излезла в болничен преди раждане се броят 135 дни.
Виж целия пост
# 11
Първият болничен 45 дни
- от женската консултация (който следи бременността)

Вторият болничен 42 дни
- от родилното. Като кажа че никой не бе счел да ме уведоми от къде да го взема.. оказа се, че е на регистратурата и ме е чакал 20-тина дни..., но не само моя беше там, имаше още две папки с невзети (3 дни се разкарвах докато разбера от къде да го взема).

Третият болничен 47 дни (изравняващ)
- от ДжиПи-то (личният лекат на бебето и мой, не ни е педиатър). В моя случай беше 55 дни, т.к. родих 7 дни преди термина.
Виж целия пост
# 12
Ако раждането е след термина, изравняването го извършва наблюдаващия гинеколог
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия