Ястие с пилешки гърди?

  • 2 427
  • 13
Чета ви отдавна. Тук сте все изпечени кулинарки Laughing и ви моля за съвет:
Какво да направя с 1 кг. пилешки гърди, защото ми омръзна да ги правя все печени с картофи или ориз. Хапва ми се нещо различно, а и сега имам време, докато децата спят да направя нещо интересно за вечеря.
Виж целия пост
# 1
Препоръчвам ти ето това :

http://www.gotvetesmen.com/recipes/categories/MEAT/dish_poutry_g … me/recipe_146.php

ужасссссно вкусно  Laughing!
Виж целия пост
# 2

Ако имаш време, остави месото час-два да постои в сместта. Стават фантастични.

А може и така да ги направиш:

Режеш месото на хапки или жулиенчета, смесваш нишестето, яйцата, и майонезата, добавяш наситнен магданоз, сол, чер пипер. Слагаш месото в сместта, колкото повече стои, толкова по-добре – час-два. После тавата във фурната, като преди това ръсиш отгоре пак с магданоз /ако не ти стане много/ и с настърган кашкавал. Запичаш и става вкусотия.
 
Виж целия пост
# 3
Аз правя рулца от пилешки гърди ! Начуквам ги на тънко слагам гъбки предварително задушени в масло и кисели краставички на лентички , завивам на рулце и слагам в иенска тенджера , нарязвам лукче морков и остатъците от гъбите ... малко олио , малко соев сос , малко водичка и пека около 45 мин - 1 час ..... сервирам с картофено пюре !!!!
Виж целия пост
# 4
на половинката любимото ястие е пиле Тандури.
има много подправки, незнам децата ти колко са големи и дали ще е подходящо за тях.

ако те интересува ще ти напиша рецептата.
аз се принудих да си купя готова Тандури смес от подправки, защото ме кара често да му го правя... Wink
Виж целия пост
# 5
asyalein, напиши я! И двамата с мъжът ми сме по пикантните ястия!
Децата са малки и по принцип на тях готвя отделно. Laughing

Ама, наистина сте страхотни   bouquet Дано само рецептите не са много сложни за мен и да се справя /ако не друго, то поне желание имам/.
Виж целия пост
# 6
asyalein, напиши я! И двамата с мъжът ми сме по пикантните ястия!

Пиле Тандури (Tandoori)
1          пиле на порции
3 ч.л.   лимонов сок
    сол
250 гр. кисело мляко
1 ч.л.    настърган пресен джинджифил или на прах
1-2       скилидки чесън, пресовани
по ½ ч.л.   лютив  и сладък червен пипер
½ ч.л.   смлян кимион
½ ч.л.   смлян кориандър
½ ч.л.   черен пипер
1 ч.л.   куркума
½ ч.л.  настъргано индийско орехче

всички подправки се разбъркват. с около 2/3 от маринатата се маринова пилето и се оставя цяла нощ в хладилника.
пее се около 30 минути на 250 градуса, като периодично се маже с останалата марината.
сервира се с ориз или салата.

Виж целия пост
# 7
Пиле с гъби , сметана и топено сирене ! Ако искаш ще ти напиша рецептата  Grinning
Виж целия пост
# 8
А пилешки гърди ще стане ли, защото цяло пиле нямам.


asyalein, много вкусно ми се струва. Запазих си рецептата и ще я използвам при специални случаи.   bouquet това е от индийската кухня нали?
Виж целия пост
# 9
А пилешки гърди ще стане ли, защото цяло пиле нямам.


asyalein, много вкусно ми се струва. Запазих си рецептата и ще я използвам при специални случаи.   bouquet това е от индийската кухня нали?

 да индийска кухня е, аз съм й фенка.

аз правя само от гърди, пиле не съм правила.
просто режа гърдите на порции. веднъж ги направих тънки и ги изпеках на грил тигана.добре стана Wink
пекла съм ги и на фурната, с цялата марината, без да ги мажа при печенето. това е мързеливият начин и всяка порция я увивам в алуминиево фолио като бонбон.

дано ви хареса  bouquet

другото вкусно от индийската кухня с пилешко е Пиле с манго чътни
но не всеки яде месо с плодове.

пробвай Тандурито
Виж целия пост
# 10
Пилешки руладини с мащерка и чесън


Руло с пиле и карфиол


Сусамови пилешки рулца

Пилешки гърди, пълнени с кашкавал и гъбен сос с горчица
Виж целия пост
# 11
http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=products&id=1681
това правила ли си го? изглежда вкусно!
Виж целия пост
# 12
понеже пилешки гърди у нас много се консумират, имам 2-3 бързи и нетрудни фантазии за тях
Пиле Дюксел
пилешки гърди се изпичат на скара / или пържат в тиган.
Отделно се прави сметанов сос - сметана, добавяш гъби мариновани, пикантина, копър и малко чесън, със соса заливаш изпечените / изпържени гърди Peace
За разнообразие, правя следната марината на пилешкото месо - каквото и да е- бутчета, гърди, всичко - соев сос, пикантина, чесън, копър, джинджифил, кориандър, куркума, червен пипер. Колкото повече престои, толкова по - вкусно става, най добре 24 часа Peace.
Другото е мой варинат на пиле в йенска тенджера:
ред пиле, ред сметана, ред майонеза, 2-3 с.л. к.мляко, ред топено ( но не пушено) сирене, пикантина, чесън и копър по желание, и всичко се повтаря, докато не ти се напълни тенджерата или не ти свършат гърдите. Пече се приблизително 30 минути - става перфектно Hug Hug
Виж целия пост
# 13
Направи ги на рулца със сусам!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия