Има ли нормално родили бебе в седалищно предлежание?

  • 1 429
  • 8
Знам, че често това е показание за секцио и че има още време да се обърне бебето, но ме интересува главно дали тук има майки на бебета, родени седалищно по нормален път и дали са имали някакви проблеми.
Моето бебе се очаква да се роди доста голямо, защото още в края на седмия месец беше над 2 кг.
Искам да се подготвя какво да очаквам и какви проблеми евентуално може да имам, какви рискове съществуват и т.н..

(Докторката ми каза, че за нея седалищното предлежание не е показание за секцио)
Виж целия пост
# 1
Да има детето на моята кума се роди нормално, но беше седалищно. Разликата беше че е малка 2,200кг. И докторът я обърнал и тя тогава е излязла на бял свят. Всичко е нормално!! Peace
Виж целия пост
# 2
Има, потърси темите и чети Peace
Виж целия пост
# 3
Има, потърси темите и чети Peace
Потърсих много старателно преди да пусна темата. 95% от отговорите са "аз родих със секцио" или "има време, ще се обърне", а останалите 5% - аз родих нормално седалищно бебе с тегло под 2,500 .

И трите случая не се отнасят за това, което питам, затова пуснах темата  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Има. Дъщеря ми така и не пожела да се обърне. Родих в Шейново, без уговорки, два дни преди официалния термин, по естествен път.  Но дъщеря ми не беше много голяма, роди се три кг. Очевидно са приценили, че ще мога да я родя.
Раждането беше съвсем нормално, продължи 9 часа, самото изгонване - с 5-6 серии напъни (най-неприятната част).
Точно преди изгонването ми направиха епизиотомия.
Всъщност седалищно предлежание не е абсолютно показание за цезарево, но трябва да се приценява - дали тазът на майката не е много тесен, дали бебето не е прекалено голямо и трябва да има смел лекар (при мен беше д-р Богословова)
Дъщеря ми имаше раничка на междинницата от това, че е вървяла напред с дупето, но тя зарасна буквално за 2 дни. Също така трябва да се следят шийните мускули на бебето, родено седалищно  - дали няма скъсяване, моята имаше и се наложиха серия масажи - но това не е заради раждането, а заради това, че е седяла в това положение (с наведена на страни главичка) в матката  доста време.

Това ми бебе също не иска да се обръща. Ако честно, този път се замислям за цезарево (въпреки, че искам да раждам по естествен път), защото май че ще е по-едро бебе, вече е 2500. Но все още не съм сигурна.
Виж целия пост
# 5
Аз! Преди четири месеца и половина! Без абсолютно никакъв проблем! Родих малката буквално за 45-50 мин от първата контракция,но това е защото ми е трето раждане! Бебка не беше голяма-3кг. Но мен никога не ме е притеснявало това,че е седалище! Имах подкрепата на д-р Богословова в Шейново,на която съм много благодарна! Страхотен специалист и невероятен човек! Но виж ..при мен нещата бяха по-различни.Трето раждане(предното беше четири години преди това),малката,както казах беше 3кг и общо взето това беше достатъчно докторката ми да не спомене секцио!
Каквото и да решиш ти пожелавам успех!
Аз имам прекрасни спомени и от трите си нормални раждания(без упойка)! Според мен обаче  все още има време бебчо да се обърне и ти можеш да му помогнеш! Имаше сайт свързан с това-упражнения,които спомагат бебето да застане във възможно най-доброто положение за раждане! Консултирай се с Емем за адреса на сайта!

Успех миличка  Hug
Виж целия пост
# 6
моето дете бе обърнато седалищно пре цялото време,но в последните няколко дни се е обърнало и родих нормално
Виж целия пост
# 7
Моя близка приятелка роди третото си дете по нормален начин, било е седалищно разположено. Каза, че много я е боляло по време на раждането, но други проблеми не е имало. Освен това заради случая са я гледали и група студенти  Embarassed , но каза, че на нея не й пукало въобще. Това със студентите, разбира се, може някоя майка да го откаже, предполагам Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Да скъпа и то съвсем нормално.Родих дъщеря си преди 11 години и всичко беше наред.Предлежанието беше седалищно краково,т.е. с краченцата напред.Трябваше 10-ина дни преди термина да ме подготвят за секцио ,но бебка се роди 20 дни преди това и нямаше време да подготвят необходимите езследвания.Както и да е ,Бях на 20 години ,беше ми първо раждане ,а и бебето се очакваше да е голямо,но родих само за 3,5 часа .Сега отново съм бременна и Януари отново ще си имаме бебче, което очакваме с нетърпение.Не се притеснявай всичко ще бъде наред, та сега медицината е доста по напред от преди 11 години.Желая ти леко раждане и едно спокойно бебе.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия