Какво изисквате от детегледачката си?

  • 3 340
  • 39
Здравейте мили мами,
Иска ми се да обсъдим какви са ви изискванията относно гледането на детето.Тъй като детегледачката ще бъде с него повече отколкото сте вие как се разбирате относно възпитанието и как проверявате дали тя има правилен подход към детето?Вие ли й обяснявате как да постъпва в ежедневието или я оставяте сама да преценява?
А също така по какво преценявате коя жена да изберете за детегледачка?

Моля споделете своя опит.
Виж целия пост
# 1
..Децата ги гледа жена в дома си (ние ги водим);сега са само нашите,но преди имаше и други (макс 5)..основните неща ги бях обсъдила като е интервюирах,сега от ден за ден сверяваме часовници..познавам дали прави каквото моля по децата,колкото и да са малки и да не говорят си има индикатори..
..задала съм големите си изисквания-да се хранят само на маса и в определени часове,да се наказват само за някои неща и по дадения от мен начин,да не се толерира агресия изобщо и пр..дали са прочели 3 или 6 книги и дали са им намазани ръцете с пастели като ги взимам не ми пука особено..
Виж целия пост
# 2
Да,видях,че твоите са по-големи и мисля,че тогава бих била по-спокойна,защото и чрез тях има обратна връзка,а моето сега проговаря и още не може да си казва.

А примерно изискваш ли да ги учи на нещо ,да им пее и да ги занимава с такива неща?
Виж целия пост
# 3
Темата ме вълнува и ще я следя.
Аз лично държа на точния режим, сина ми също. Храненето и спането винаги по едно и също време, разходката също. Иначе детето става изнервено.
Бих държала да му се говори много, да му четат приказки, пеят песни.
Бих искала да говори и английски език, при нас е задъжителен бащин език...
Детето да е чисто, да не се проявява агресия...
Виж целия пост
# 4
..щерка ни започна там на 18м..хич не продумваше..но като детето е спокойно вечер,спи и яде добре,изглежда балансирано и не се дере като го водиш сутрин-за мен това е добро попадение леля..
..сега нося всеки ден по 5 лиса с 'домашни",да пише бувки,оцветява и пр (Ния) и си ги искам на края на деня попълнени; не съм искала специално да им се говори и пее,жената е с години опит и се справя добре..
..по детето ще познаеш най-добре,нашата леля е от Пакистан,миналата седмица ги заварих да пеят песни на урду и да танцуват-радост голяма,децата нахилени,това ми е важно на мен..
..всяка седмица нося нещо ново да правят-пъзел,пластелини,книги от библиотеката, апликации проерт от нета..показват ми какво е свършено,определено от родителя се иска инициатива и идеи,но  и не е края на света ако не са сварили.
Виж целия пост
# 5
Сложно е да прецениш за кратко време дали една жена става за детегледачка, и то на собственото ти дете.Първоначално аз обясних на жената режима на Стефи,сега няма проблеми,спазва се,Стефи свикна с нея.И тъй като е топло и повечето време са вън,май не съм чула че й е чела книжки или нещо подобно newsm78.В началото  правехме проврки как се справя жената-в различен час отиваш до вкъщи уж нещо си забравила и виждаш какво правят.
Важното е детето да се чувства добре и да не се разболява-за мен това е най-важното.
Виж целия пост
# 6
Мисля, че е важно да правят развиващи игри. Всички първоначално искаме да е нахранено и опазено детето, обаче и другите неща са важни. Нашата детегледачка е детска учителка, но никога не е играла с детето на игри с пръсти, на топка, на мозайка, на танци с песни. Чете му книжки, и му рисува, гледат Франклин и разходки. Отказва да го заиграва - то си разхвърля играчки и за нея от това има нужда детето, да се оставело на спокойствие. Спомням си когато дойде в къщи за пръв път и казах да разгледа играчките на детето, а тя почти отказа. Това може би е тект дали ще има интерес към игрите. Гледа я от както детето стана на 1,5 години.
Децата имат нужда и от други неща, освен храна, разходки и сън.
Много ми хареса подхода на anette1104 с задачите. Миналата зима действах така и имаше ефект, но си мислех, че после само ще почне да се сеща.
Признавам, че не съм много досетлива по детските игри и малко в повече ми идва да разучавам игрите, да подсещам гледачката и да контролирам, да ходя на друга работа и да си мисля за задачите там. Чудя се нашата гледачка ли си прави пас или повечето са така.

... дали са им намазани ръцете с пастели като ги взимам не ми пука особено..
тук защо си казала за пластелина - не държиш да са играли с пластилин или да са си измили ръцете след игра
Виж целия пост
# 7
... дали са им намазани ръцете с пастели като ги взимам не ми пука особено..
тук защо си казала за пластелина - не държиш да са играли с пластилин или да са си измили ръцете след игра

ПАСТЕЛИ, а не пластелин!

Предполагам 4е има предвид, 4е понякога може и малко омърляни да си взима децата от дома на лелята, но важното е 4е са се забавлявали, нау4или са нови неща, весели са ... А не 4исти, спретнати, нахранени и спазили режима, но ненау4или нищо ново и неправили нищо по-разли4но от всеки друг ден.
Моето дете гледа4ка не го е гледала. Сега е на градина. Доста мръсен си го взимам понякога, особено дрехите, но много щастлив. У4ат ги на много неща, страшно много експериментират - затова са им мръсни4ки дрехите понякога - не е болка за умиране, а и винаги има резервни. Правят вулкан в пясъ4ника - омазването е гарантирано, рифуват с пръсти, правят им отпе4атъци на дланите и стъпалата с бои4ки върху лист хартия, сами си правят сандви4и, 4е и пици, и това от доста ранна възраст. Ами цапа се, как няма да се цапа. Но пък с какво желание ходи там и колко много неща нау4ава ... Всеки ден се слу4ва нещо интересно.
Виж целия пост
# 8
да..исках да кажа че не държа да стерилни като ги прибирам...
*
..мисля че се сещат лелите,но не им се занимава особено;затова и аз си нося,така ежедневно показвам какво очаквам,без да натрапвам(надявам се); досетлива и аз не съм,затова и чета от нет,има камари проекти за деца м-и 2 и 6 години,не скъпи,но дават малко структура в деня на дете и леля на което аз много държа..
Виж целия пост
# 9
Според мен най-важното като си избираш детегледачка е да попаднеш на човек, на когото можеш да имаш доверие. Това е от жизнено важно значение за сигурността на детето. Всичко, което са описали майките по-горе относно игри, занимания и т.н. са от второстепенно значение. Казвам го, защото веднъж вече се опарих и направо настръхвам ако ми се наложи отново да ползвам бавчка. Ужасно е да разбереш, че жената, която гледа детето ти пуши, при положение че всички в семейството сме непушачи и не допускаме цигарен дим около нас, а докато детенцето ми се е разхождало навън и аз съм си мислела, че е на чист въздух се е оказало, че лелята му дими в лицето - е някои ще кажат, че щом се пуши навън не вреди - да пушачите с това с успокояват съвестта, но аз НЕ ПОЗВОЛЯВАМ цигари никъде - без значение наоткрито или закрито... оказа се, че е бавачката ни също така без разрешение го разнася из София напред -назад с градски транспорт без да е предупредила и докато аз си мисля, че са вкъщи или в кварталната градинка те ходят бог знае къде (а детето ми не говореше още за да разкаже) и ако не дай си боже на таз жена някъде на пътя й стане лошо и припадне дори няма да знаем къде се намира детето ни  Cry
Така че, това са основните неща, да знаеш по всяко време къде е детето ти и дали не е в опасност... а рисунките с пастели, пластелна и книжките ... те идват чак след това
Виж целия пост
# 10
Според мен най-важното като си избираш детегледачка е да попаднеш на човек, на когото можеш да имаш доверие. Това е от жизнено важно значение за сигурността на детето.
абсол.подкрепям, това е определено над всичко! тук има агенции за сертифициране к малко помагат (пушене,сигурност на дома и пр),а и нашата леля не ги води никъде (което е + защото не я мисля как шофира)..
Виж целия пост
# 11
Да, сигурността е на първо място, никой не оспорва. Обаче е важно и след това какво правят. Да се гледа детето от жена 2- 3 години е много време. Всички в началото сме стреснати дали ще ни опазят децата, но е също толкова важно и да ги научат на нещо.
Виж целия пост
# 12
Това с пушенето - и дума не може да става, интересно кой би взел гледачка пушачка? Аз поне не познавам такива дори двама родители заклети пушачи.
От моята гледачка изисквам да е добра към детето. В началото се опитах да й поставям някакви конкретни ограничения и побеснявах когато не ги спазваше. По-късно за много неща признавах, че тя е била права. Но още се дразня когато ме поучава, дори да е с най-добри чувства.
Какво имам предвид: доволна съм от режима, който му е създала, но съм казала да не го буди следобед. Това поне го изпълнява сега, макар че в началото държеше да не спи повече от 2 часа, за да създаде режим и защото нямало да заспи вечер. Отне ми време да й обясня, че държа да се е наспал следобяда.
Тя е права, че не се яде с играчки и книжки на масата, макар че на мен така ми е по-лесно да го нахраня. Сега, обаче, съм доволна, че детето си яде бързо и спокойно, без да има нужда да му правя куклен театър.
Като цяло най-важното е дори още в началото детето да е спокойно вечер когато си дойдеш от работа. Това показва, че не е било стресирано /а недай си Боже и малтретирано/ през деня.
На мен ми беше много страшно в началото, защото не се беше отделял от мене и като кърмаче си заспиваше следобяда на гърдата. А го оставих на непозната, макар и с препоръки.
Сега знам, че съм извадила късмет с нея, макар че си има недостатъци жената, но кой няма. Когато детето ми казва "Мамо, не на улицата, качи се на тротоара!" или нещо подобно, знам, че не съм сбъркала.
Виж целия пост
# 13
Ох,да ви кажа сега съм направо разкъсана от мисли какво ще правя и как ще я оставя на някоя жена.......чудя се докъде мога да стигна в изискванията си........да не ги стресна всичките още на интервюто и да си остана с пръст в уста....а и се обвинявам ,че ще тръгна наработа и ще лиша детето от това ,което само майката може да му даде.Повярвайте ми много ми е тежко в момента! Cry
Виж целия пост
# 14
Не се притеснявай - моят съвет е да не поставяш нещата като изисквания.
След разговор и разходка с мен първите 3 се отказаха - всички ги канех на разходка с мен и те ме гледаха какво правя и говоря. Открито им показвах какво правим, как го взимам на ръце като плаче, как ходя по него и т.н. един вид, че и от тях очаквам същото.
Трудно е за гледачките на малки и едри деца докато проходят, затова трябва да е "млада" и енергична баба, поне според мене.
Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия