как точно се съхранява кърмата

  • 448
  • 4
от това, което прочетох от статиите, кърмата стояла на стайна температура и до 12 часа, но моя син я повръща, ако е стояла 1 час дори

пробвах в хладилника да я държа, стоя там 12 часа, после я претоплих, дадох му и той пак изповръща всичко

това беше отдавна и аз се отказах да складирам

да, ама сега от коликите, яде толкова нередовно, че нямам думи. С такова хранене ще намалим "млекопроизводството" и после, като се сети да си хапва пак редовно - няма да имам достатъчно мляко.

Та, понеже така и така имам кърма, и така и така се цедя /вчера си "лекувах" един запушен канал/ бих искала да си замръзявам кърма

Моите въпроси са

1. Сега, в тези жеги, на стайна температура, колко време може да изкара чашка кърма?
2. А колко време в хладилник?
3. А колко време във фризер?
4. Според статиите, кърмата се слага до стената на хладилника. Вие така ли точно я поставяте?
5. Вярно ли е, че е за предпочитане да се съхранява в стъклен, а не пластмасов съд. Ако е така, защо тогава на Авент контейнерите са пластмасови /аз съм с такива - е, само два са, но пак е нещо/
Виж целия пост
# 1
Здрасти! Повечето няма да ти отговорят, защото на задните две-три страници има по 1-2 теми по въпросите ти. Обаче, в името на съхранението, а и имам малко време, ще ти кажа моя опит, който не е кой знае какъв, в сравнение с по-опитните кърмещи мами. 
1. В жегите кърмата изтрайва до час-два. После - не става. Даваш на котето.
2. В хладилник - 2-3 дни. 5-7 градуса Т.
3. Във фризер - зависи от съда /пластмаса - 15-20 дни, стъкло - 1-2 месеца/
4. слагаш я, където имаш място, на врата е най-добре обаче, защото е най удобно, а и Т не е толкова ниска. Но зависи и какъв ти е хладилника. Най-масовите не създават проблеми, ако сложиш кърмата където имаш място.
5. Най-добре е в контейнер на Авент, после - в стъкло, най-накрая - обикновено пластмаса. Контейнерите са влаго, студо и топлоустойчиви. Пластмасата не е като обикновената пластмаса на обикновените кутии.
И все пак, може и други мнения да срещнеш.
Успех!
Виж целия пост
# 2
Аз имам само стъклени шишенца и бурканчета от пюрета, като изцедя и направо бутам във фризера. Размразяването правех от фризера - в гладилника и тогава навън и на водна баня.
Ако ще съхраняваш по-дълго в хладилник колкото е възможно по-назад или в камерата му, иначе във вратата е удачно за размразяването.
Във фризер не бих оставила по-дълго от 6 месеца; в камерата на хладилник макс. 1 месец, в хладилник макс. 2-3 дни. Това е моят начин на съхранение.
Има разминавания в препоръките за съхранение, в наръчника ми пише едно, а сега на сайта на Медела (помпи и други кърмачески продукти) например са дадени други срокове и условия.  Rolling Eyes

А, и не изхвърляй престояла кърма, може да се използва за баня на бебето, вместо шампоан, прави кожата невероятна  Peace
Виж целия пост
# 3
3. А колко време във фризер?
Не само на теория, но и от опит: сроковете за съхранение във фризер са ориентировъчни, зависи как е била съхранявана кърмата преди замразяването й.
Виж целия пост
# 4
3. А колко време във фризер?
Не само на теория, но и от опит: сроковете за съхранение във фризер са ориентировъчни, зависи как е била съхранявана кърмата преди замразяването й.


веднага след изцеждането
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия