Как си възстановявате кърмата след като е намаляла драстично

  • 1 676
  • 21
Момичета!Как си възстановявате кърмата след като е намаляла драстично!Детето ми е изцяло и единствено на кърма до момента не сум му давала никакви АМ.
Виж целия пост
# 1
А какво те кара да мислиш, че е намаляла драстично?
Виж целия пост
# 2
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0
Виж целия пост
# 3
Никога не съм си чувствала гърдите толкова празни.Снощи едвам успях с 300 зора да го нахраня и да го приспя,като се мъчих да го храня на 15-на мин,за да може да се посъбира по малко кърма. Случва да се изнервя когато свърши кърмата на едната гърда преди да го сложа на другата,а сега се дразни 3 мин,след като съм го сложила и на едната и на другата.Това ме кара да мисля,че намалява. Sad
Виж целия пост
# 4
Често кърмене е първото, което помага. Да не би на нещо друго да се дължи неспокойството на бебчето?
Виж целия пост
# 5
       Сигурно ще се повторя, но за кърмата помага пиенето на боза и чай от анасон. Да не би кърмата ти да е рядка. Thinking
Виж целия пост
# 6
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4199
Виж целия пост
# 7
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/859/
Виж целия пост
# 8
Сладко пате, не давай акъл и не шашкай момичето за работи, които не са ти ясни. Рядка кърма няма, сори за тона, ама ...
Виж целия пост
# 9
за рядката кърма #2gunfire
и аз sorry 
Виж целия пост
# 10
   Аз бих могла само да добавя да се успокоиш и да продължаваш по същия начин с често кърмене. Кърмата не може да изчезне изведнъж драстично, по скоро става дума за скок в растежа когато нуждите на бебчо са нараснали. Единственото което помага е честото кърмене, като след няколко дни до седмица нещата се нормализират. След 2-3-тия месец освен това, когато се регулира лактацията гърдите ти винаги ще ги чувстваш празни и меки освен ако не направиш сериозна пауза. Все пак не може кърмещите мами над година постоянно да са с препълнени гърди, колкото и да ми се искаше донякъде Twisted Evil.
   Бюста ми е доста малък  Wink
   За рядката кърма вече се е изписало достатъчно.
Виж целия пост
# 11
Следиш ли напишканите памперси на бебето? Ако имате 4-6 добре напишкани памперси на ден-всичко е наред.
Като чета това, което си написала-не мисля че имаш повод за тревога.
Виж целия пост
# 12
Благодаря на всички за отговорите,но наистина ме интересува как мами,които са минали през този проблем са се справили!Не е като да е мн шум за нищо,понеже не кърмя от 1 седмица и познавам поведението на детето си. Чела съм мн неща,но не ме интересува теорията,а практиката!Не искам да минавам на АМ и ми се иска да кърмя докато мога. Вярно това е божа работа,но ако някоя мама може да ми помогне със съвет как да си запазя кърмата,ще съм мн благодарна!
Виж целия пост
# 13
ОК, аз лично правя следното:
кърмя на поискване, оставям да суче, докато пуснат сами гърдата;
нощем кърмя задължително поне 2 пъти;
пия поне 2 л. вода дневно;
при мен лактогонно действие имат мюсли, диня, бирена мая;
спя възможно много, или поне използвам всяка минутка за почивка.
Дано намериш нещо полезно от моите помощни средства! Flutter
Виж целия пост
# 14
Да, същото като пепеляшка, на първо място кърмене почти непрекъснато и наблягам на нощното, между 3 и 8ч сутринта гледам да кърмя поне 2 пъти заради пролактина, получава се наистина.
Мюслито, почивката и бирената мая действат безотказно, като бирената мая освен лактогонно средство е и леко успокоително, така че ако си под стрес ще те облекчи.
Обърни си внимание, как се усещаш душевно, дали не си тревожна, или преуморена?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия