Температура - какво се дава на най-малките?

  • 10 334
  • 20
Момчил има лека температура - мерих я в дупето му - показва 38,1, което трябва да е реално 37.5-37.6, нали?

Малкия на 27 август ще прави 2 месеца. Свещички Ефералган-150мг или Панадол се дава? По колко?

Не помня как беше при новородено, а и големия ми син никога не е вдигал температура на толкова малко месеци.

Както винаги, нашя педиатър не си вдига телефона. Звънях над 10 пъти, но той не вдига, той НИКОГА не вдига телефона, освен когато е на кабинет. Днес сутринта ходих точно заради това, че бебето почна да се обажда да кашля, но педито само каза "Ти на това кашлица ли му викаш". Гледа го в ушите и изписа капки за нос и уши. За кашлицата - нищо.
Детето продължава да кашля, обаче. вярно, по малко, но не спира. А сега, към 19*30 часа - вдигна и тази температура.

Ако развие още по-висока, трябва да му дам нещо.
До колко градуса се изчаква преди медикамента и какво и по колко се дава?

Много ми е спешно това, че трябва да се купи и от аптеката.

Виж целия пост
# 1
Аз до сега съм давал на малкия Панадол и Нурофен.Мисля че при вас няма да има проблем да дадеш Панадол,на него пише че е за деца над 2 месеца,докато Нурофена е след 3-я месец.Не давам нищо до 38 градуса,над тези градуси давам Панадол.Но това го правя сега.Когато малкия беше на 1,5 месеца дадох Панадол още на 37,3,бях се изплашила.Мисля че давах по 2,5 мл.Успех!
Виж целия пост
# 2
Аз давам над 37,5t-панадол сироп или свещички.Ефералган свещички мисля че имаше и от 80мл,150 ми се струва много.Предполагам че знаеш,че са през 6 часа(но аз да си кажа Simple Smileпак)Оправяйте се бързо!
Виж целия пост
# 3
 За първи път на около 3 месеца - Панадол Бебе.
Не помня какви милилитри беше за съжаление  Sad. Но мисля, че в упътването го има според килограмите.
Виж целия пост
# 4
Има хомеопатични свещички "Вибуркол". На нас ни ги изписаха на 14 дни, заради ушичките/ имаше 38 градуса/. По съвет на педиатъра не давам нищо противотемпературно ако под 38. Но ако те притеснява дай над 37,6.
Виж целия пост
# 5
Преди 38 гр.не давм нищо.Ако е повече-Панадол-дозировката е на кутийката.И мажа челцето и китките с кърпичка,напоена със студена вода+мъъъничко оцет.
Виж целия пост
# 6
При такава температура Панадол бебе - на кутията пише дозата.
Ефералган свещички, знам че се слагат при много висока Т, за бързо сваляне и ми се струва, че 150 е доста. На нас в 6-и месец ни бяха изписали Ефералган 80
Виж целия пост
# 7
Панадол за бебета - на кутията пише дозировката според килограмите на бебето
Виж целия пост
# 8
       Температурата ви не е много висока. Можеш да му сложеш на крачетата оцетени чорапи /чорапките се напояват в равни количества вода и оцет/, които се изцеждат добре преди да му ги обуеш. Peace
Виж целия пост
# 9
Аз давам Панадол за бебета, но той е вдигал 3 пъти температура - два пъти при ваксинацията и веднъж без причина през ноща.
Има дозировка и упътване на кутията.

А защо Т до 37.5 градуса не е притеснителна?  newsm78
Виж целия пост
# 10
За температура съм давал Калпол и Нурофен, но тя беше на 6 месеца и да чукам на дърво ми се е случвало да вдига Т само веднъж. А за толкова малко бебе  newsm78
Виж целия пост
# 11
След ваксината на 2 месеца може да се дава Панадол ,ако лекар разреши ,на кутията пише колко .Аз не давам нищо за Т до 38 38,5 .Вашата Т също не е висока.Посъветвай се с педиатър .
Виж целия пост
# 12
Посъветвай се с педиатър .
Много ми се иска, ама като не си вдига телефона - много му звънях тази вечер, ама нейсе!

Мъжа ми вече купи панадол
тази нощ ще наблюдавам детето, ако вдигне над 38 поне ще имам лекарството у нас и ще му дам
иначе имаме 3 панадола, но сме ги разнесли по провинциите с големия ми син, а ефералгана, който имам у нас - свещичките , е 150 мг, защото ми е на големия син. И на мен ми су струва много, затова цитирах в постинга колко мг е свещичката.

ОК, момичета, много ви благодаря на всичките!
Лека вечер ви желая, а за мен си пожелавам да ни се разминат панадолите, че никое лекарство не е полезно, особено за тоакова малко същество  Sad
Виж целия пост
# 13
Ние в момента сме в подобно състояние - Алекс е с хрема и температура, която вече отшумява. Според педи е летния грипен вирус. Според нея при температура до 37,6 не се дава нищо - над нея се дава Панадол - според дозировката на кутията - 2 мл 4 пъти на денонощие максимум и през 4 часа минимум.
И ние сме с много лека кашлица и ни изписаха Виброцил капки за нослето и витамин С.
Виж целия пост
# 14
За Т са ти писали момичетата- панадол съм давала след 2-рия месец!
За кашлицата- прави инхалации със сода, по няколко пъти на ден, но не го дръж по много детето! Иначе синът ми е пил и проспан капки, но беше на 4 месеца! Има едно нещо за подсилване на имунитета- есберитокс- ако не се лъжа /не съм сигурна/ ни го изписа когато се разболя малкия и е хубаво лекарство!
Смени си педито! Peace
Успех и дано ви се размине само с уплаха! Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия