Кога започнаха да правят крачки бебоците ви?

  • 1 369
  • 19
ние сме на 8 месеца и с проходилката вече летим,но когато я държа за ръце права не иска да прави крачки,знам че всяко дете си е различно и затова не се притеснявам,но все пак вие показвахте ли им по някакъв начин,аз се опитвм ама ефект няма Embarassed ,благодаря ви предварително за отговорите
Виж целия пост
# 1
Жожо е на 9,5 месеца и едва от няколко дни се сеща да прави крачки /с моя помощ разбира се/ и то само когато иска да стигне до някое шкафче, за да докопа нещо интересно.
Не се притеснявай - когато е готова тогава ще почне, а и по-късното прохождане е по-добре за шушулката.
Виж целия пост
# 2
Иринче, въобще не е за притеснение това ,че Вики още не прави крачки. Моята дъщеричка е на 9 мес, пълзи много бързо и се изправя много добре и лесно.  #Milti
Имам чувство, че много скоро ще проходи, защото вече като се изправи до нашето легло, върви покрая му без проблеми,дори за момент стои без упораVдаже днес се хвана за паяка както пълзеше, изправи се и тръгна като се подпираше на него Simple Smile Естествено трябва да я наблюдаваме, защото не е стабилна, но всичко това е от скоро, така че имате още време, а и нещата се развиват толкова бързо, ако днес не е правила нещо, то утре вече го прави все едно винаги го е правила.
Иначе не съм я учила как се върви, просто оставам нещата да си дойдат от само себе си.
А ти не бързай много,че като проходят бая тичане и нас се пише newsm10
Виж целия пост
# 3
Ники направи вървите си крачки на 10 месеца,на 11 и половина започна по 3-4 крачки сам да прави,4 дена след РД проходи абсолютно стабилно.Никога не съм го слагала в проходилка и пълзеше много.
Всичко с времето си!и gali77 е права за тичкането после Laughing
Виж целия пост
# 4
искам само да добавя,че вики е доста мързелива,даже се учудвам как търчи с тая проходилка,още не се обръща,не се опитва да става сама,опитва се да пълзи,ама не се сеща че трябва и ръцете да си мести
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай, и   Марти е малко мързелив, пълзи само ако има нещо интересно, което да го примами, а ходи само покрай мебелите с подпиране! newsm32 Ще тръгнат, когато им дойде времето, да се радваме на последни дни спокойствие!   People Angel
Виж целия пост
# 6
Ами не е готова да прави крачки права, много е малка още! Най-рано към 10 месец бебетата прохождат, но ако е по-късно, по-добре за детето: костите и мускулите му са по-укрепнали.

Няма смисъл да го влачиш за ръце от сега, оставяй го да пълзи. Има време, ще се изправи и ще проходи, не прибързвай! Детето си знае най-добре!
Виж целия пост
# 7
Първи самостоятелни крачки направи към края на 10-я месец, почти на 11-я. После направо си проходи, много бързо стана!
Виж целия пост
# 8
Ние направихме първите си крачки на 10,5 м. А прохождането стана на годинка.
А сега за съжаление не ходи, а тича.
Виж целия пост
# 9
Първите крачки сама беба направи след навършени 10 и 1/2 месеца, дотогава стоеше опъната като струна без да помръдва с краче, въпреки че я слагах върху моите крака и "ходихме" заедно - ефект нулев........сега обаче стъпва много добре, стабилно, не ходи на пръсти както някои бебета.....точно на РД направи първите си 2-3 крачки сама и оттогава задобрява все повече. Вече я чакам да се пусне сама....
Спокойно - по-добре е да се прохожда по-късно....
Виж целия пост
# 10
Цитат на: irin4eto2000
,но все пак вие показвахте ли им по някакъв начин,аз се опитвм ама ефект няма Embarassed ,благодаря ви предварително за отговорите

На осем месеца, без помощта на проходилката, или по-точно-държеше се за нея от външната страна и така ходеше. Проходи на 9 навършени месеца (в десетия), без някой да й показва каквото и да било, без да я насилваме.
Виж целия пост
# 11
в проходилка не съм я слагала много много и не съм настоявала или водила за ръка . из4аках я сама да по4не да се изправя и изявява желание да ходи . по4на да се изпправя към 7 месеца ,акъм 8=я ве4е ходеше държеики се за предмети .въпреки това самостоятелно проходи към 11-я месец. сега хвър4и като хала , е понякого като " пияница" сае олюлява , но това е страни4ен ефект  Wink
Виж целия пост
# 12
Моето бебе от 2 месеца вече си се изправя само като се гепи за някъде, сяда, става, лази много хубаво, тича с проходилката, обаче не смее да се пусне и да тръгне да ходи... Аз все си мислех, че такова забързано, ще проходи по-рано, но явно няма да я бъде. Сложих я в колан, дето се води с него прохождащото дете, ама тя седна на колене и до там беше - не ще и крачка да направи. Явно ще почакаме още.
Виж целия пост
# 13
Цитат на: amka
из4аках я сама да по4не да се изправя и изявява желание да ходи . по4на да се изпправя към 7 месеца ,акъм 8=я ве4е ходеше държеики се за предмети .:

и ние така. към 11 започна да върви напред, хваната за ръка. сега е почти на годинка,става все по-стабилна, но още не е проходила сама.
рано ви е още - не се притеснявай! децата нямат нужда да ги учиш да ходят - прородата се е погрижила, като им дойде времето си тръгват сами  Wink
Виж целия пост
# 14
Сама започна да прави по 2-3 крачки на 9,5 месеца. Проходи  стабилно на 10,5 месеца.  Преди това пълзеше и  тичаше с проходилката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия