Кърлежи

  • 748
  • 9
На 01.08. открих кърлеж на главата на синът си.Веднага отидохме при личният лекар.Каза,че сигурно е там поне от 24ч.Извадиха го без проблем направиха ни имунизация и започнахме лечение с Азатрил.Сега трябва да направим изследване за лаймска болест.Някой правил ли е това изследване?И някой минал ли е по този път?
Виж целия пост
# 1
Аз не съм,но ти пожелавам всичко да е наред.
Виж целия пост
# 2
Защо провеждате леение  newsm78 Аз миналата година имах лаймска болест... започна с пръстеновиден, червен на цвят, обрив на мястото на ухапването, а после кръвния тест потвърди диагнозата. 20 дни пих антибиотици, а втория тест на кръвта се прави, за да се види дали лечението е успешно. Дано при вас всичко е ОК  Praynig Ако имаш още въпроси питай.
Виж целия пост
# 3
Защо провеждате леение  newsm78 Аз миналата година имах лаймска болест... започна с пръстеновиден, червен на цвят, обрив на мястото на ухапването, а после кръвния тест потвърди диагнозата. 20 дни пих антибиотици, а втория тест на кръвта се прави, за да се види дали лечението е успешно. Дано при вас всичко е ОК  Praynig Ако имаш още въпроси питай.
и аз така съм чувала.но лечение без болест. newsm78
Виж целия пост
# 4
Стискам палци,всичко да е наред при вас!
Виж целия пост
# 5
Аз не съм,но ти пожелавам всичко да е наред.
Peace
Виж целия пост
# 6
Здравейте.Ваксината и антибиотика го вземахме като профилактика.Сега трябва да направим изследването,но трябва да ни вземат венозна кръв.А той сигурно ще изпадне в ужас.Затова се интересувам стрували си и някой минал ли е по нашия път? newsm78
Виж целия пост
# 7
Не, не си струва. И профилактиката не си е струвала при липса на симптоми, но... минало свършено. За по-лесно е можело да изследвате самия кърлеж, въпреки че и това изследване не е надеждно.
Виж целия пост
# 8
Моята дъщеричка я ухапа кърлеж реди два месеца..
Беше на лицето, точно под окото. Съседи лекари ни казаха да го намажем обилно с краве масло, така, че кърлежът да се задуши и да си излезе сам.
Да, ама беше много топло и маслото се разтопяваше и нищо не стана.
Слезнахме по спешност в Пловдив.
От бърза помощ ни казаха да ходиме в Хирургиите. там след много, много чакане дежурният хирург го  отстрани и ни го даде в шишенце. каза, ако искаме да го изследваме в Инфекциозна клиника, но не е задължително. На детето не сложиха никаква имунизация, защото била малка и ваксините и били редовни. казаха да я наблюдавам и ако в продължение на един месец вдигне температура да я заведа на лекар и да кажа, че е била ухапана от кърлеж. Понеже беше много горещо реших, че ако отидем в Инфекциозна можем да си хванем друга по-страшна болест си отнесохме кърлежа в Къщи и все още е във Фризера.
Виж целия пост
# 9
Ох дано ви се размине.
На мен ми се заби кърлеж миналото лято докато бях бремена 2ри месец беше на гърдата(винаги съм си мислела че анмен не може да и се случи) беше престоял повече от 24 часа даже когато го забелязах бях махала тялото вече, махнаха ми главичката при хирург, но не ми сложиха ваксина, за да не ми натоварват организма. Просто ми казаха да се следя за червени кръгове и да кажа на следящия ме гинеколог, които се впечатли толкова сякаш му бях казала " комар ме ухапа" ЗА радост ми се размина. Нищо не съм пила, нищо не съм изследвала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия