Спиране на АМ

  • 1 605
  • 16
Синът ми е на 10 м. При последната консултация педиатърката каза, че вече трябва да премине на 4 пъти хранене на ден (закуска, обяд, следобедна закуска и вечеря). Нито едно от тези хранения не включва АМ, освен закуската, в която мога да разредя попарата или зърнените храни с него. Въпросът ми е дали няма да сгреша, ако го спра толкова рано? Не мога да чакам детето само да си покаже, защото е малък и още не може да си поиска млякото сам. Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Според мен е изключително глупаво да се спира млякото на дете, което не е навършило годинка. Ако синът ти не пие мляко преди сън, можеш да му го предлагаш като междинна закуска предиобед, а и следобед, но не го спирай.
Виж целия пост
# 2
 Shocked има доста теми за млякото! не мисля че трябва да го спираш ти,друг е въпроса ако детето го откаже!
Алекс пиеше преди сън АМ близо до 2 годишна възраст...сама престана да го иска.
Виж целия пост
# 3
Бих сменила педиатърката  Rolling Eyes
Изключително погрешен и неправилен съвет. Ам е добре да се приема до 3-годишна възраст, като до годинка е задължително да преобладава. Колкото повече пие, толкова по-добре.
Следвай детето!!!
И до годинка да има 3 млечни хранения - 2 с АМ например и 1 с каша. След това въвеждаш сирене, извара, кашкавал, пак трябва до 3 да преобладават млечните.
Не бих спряла АМ, ако детето го иска  Peace
Виж целия пост
# 4
Не бих спряла АМ, ако детето го иска  Peace

Напълно подкрепям.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви за отговорите! Така си помислих и аз, но как тогава да се справя със следния проблем: той вечеря в 9.30 и заспива към 22.30 ч. Когато му дам само мляко за вечеря, той се буди сутрин гладен още в 5 ч. Явно млякото не му е достатъчно да го засити. Какво друго разрешение има освен да му слагам бисквити в млякото?
Виж целия пост
# 6
Можеш да си му даваш стабилна вечеря в 9.30ч. и преди сън да му даваш АМ. Peace
Виж целия пост
# 7
аз не бих го спряла толкова рано
Виж целия пост
# 8
Бих сменила педиатърката  Rolling Eyes
Изключително погрешен и неправилен съвет. Ам е добре да се приема до 3-годишна възраст, като до годинка е задължително да преобладава. Колкото повече пие, толкова по-добре.
Следвай детето!!!
И до годинка да има 3 млечни хранения - 2 с АМ например и 1 с каша. След това въвеждаш сирене, извара, кашкавал, пак трябва до 3 да преобладават млечните.
Не бих спряла АМ, ако детето го иска  Peace
Напълно подкрепям. Ние сме на 1 г. и 6 м. и в някои дни дори пие още по 2 пъти. А що се отнася за глада - Ние (но сме по-големи, де) се храним обилно към 19 ч., а после - преди да си легне - млякото.
Виж целия пост
# 9
Не бих послушала педиатърката ти за този съвет.Поне до годинка е хубаво да изпиват на ден по 500 мл. АМ/кърма или това са поне две млечни хранения.Щом детето иска и пие мляко-още по-добре.Моят син отказа на 6 месеца да пие АМ и сега слагам в попарата,в кашите,в пюретата за да си навакса количеството.
Иначе за засищане можеш да слагаш и малко каша във вечерното мляко.
Виж целия пост
# 10
Можеш да си му даваш стабилна вечеря в 9.30ч. и преди сън да му даваш АМ. Peace

 Peace
Виж целия пост
# 11
Ако държиш на 4тири кратнот хранене, може да му даваш млякото ей так между храненияа вместо вода. Аз на моя мъж така му давах. В Супата вечер му слагах кисело мляко (но ние минахе на такъв режим след 1 г. и то защото отказваше да яде имаче аз съм за 5 кратно хранене дори за възрастни.) За след обедна закусак бисквити с АМ или кисело мляко, плодови млека, стараех се да доближаваме 500 мл мляко на ден
Виж целия пост
# 12
Съветите ви ще са ми от голяма полза. Това за 500 мл мляко на ден не го знаех. Ще се старая да му го набавям. Благодаря ви много!   bouquet
Виж целия пост
# 13
Дъщеря ми се храни четирикратно от 5-6 месеца насам, като не сме спирали млякото. Тя даже си предпочита сутрин и вечер мляко. Разнообразявам отвреме навреме вечеря със супа и закуска с грис или елда, но тя си иска млякото, така че си го пие.
Виж целия пост
# 14
Давай му АМ докато го иска.Сина им след като заради разтройство пи оризова каша на 10месеца -спря да пие всякъкво мляко.
Оттогава и до днес му добавям АМ към супи,кремчета и попарата,а кисело мляко яде с лъжица
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия