защото е момиче.....

  • 8 664
  • 123
Имам дъщеря.Тя е прекрасна.Спокойно и най-важното за нас -здраво дете.Постоянно е усмихната ,дори когато й бият инжекции.Странно бебче.Изпълва ни с нежност и безкрайна любов.Няма ден в който да не благодаря на Господ ,че именно тя е моето бебе.Но..............От както е родена в мен се промъква мисълта,че баща й щеше да е с "една идея" по-щастлив, ако тя беше момче.Внушила съм си ,че той до последно се надяваше видиозона "да греши",относно пола.Че се чуства малко неловко пред приятелите ни (особенно тези от мъжки пол),които постоянно подмятат-"как можа да направиш момиче..."..Струва ми се дори ,че свекърва ми щеше да  се радва повече ,ако бях родила  -"наследник".Дори хора на улицата са ми казвали неща от типа-"Млади сте..ще опитвате до момче..."Знам ,че това са глупости,пълни тъпотиии,защото много хора мечтаят за дете с години.Но всички тия думи-от типа "Гледайте второто да е момче"...ме натъжават и ме карат да се чуствам, все едно съм се провалила на държавен изпит.Нима съм по -малко майка.Лошото е ,че затъвам в тия мисли с всеки изминал ден.Може би от висене по градинките се чудя за какво да съм нещастна.Но нима е нормално всичко това.
Виж целия пост
# 1
Това са глупости - детето си е дете, пола няма значение.
Освен ако бащата е някой религиозен фанатик.
Виж целия пост
# 2
Не се поддавай на подобни патриархални подмятания.
По закон всички деца имат равни права при наследяване.
Момичетата са все по-уверени в себе си, но тази увереност се и възпитава от майките.
Няма какво да се цупят. Ако толкова много иска момче да си го роди сам. Важи и за свекървата.
Виж целия пост
# 3
Глупости ,как въобще ти хрумват такива неща.
Аз имам и момче и момиче.Първото е момче , ако има значение въобще.Но искам да ти кажа ,че сега като родих малката такава радост за баткото от никой не е имало.Бабите ще се изтрепят да я искат да я гледат ,мъж ми пък не си я дава...............,тя съответно започва и да се поразглезва от всчко това.Свекърва ми само повтаря ,че по-умно и красиво дете не е виждала ,неудобно ми е и за баткото ,защото още е малък ама след време ще му прави впечатление тая цялата суматоха около дребната.Всички ми казват ,да се радваме ,че имаме момиче ,защото така както една дъщеря ,ще помага и ще се грижи за нас да не очакваме от нито един син.Свекър ми до там се е шашнал ,че е решил да купува място до нашто и да и строи къща ,за да може като порасне да е при нас близо ,та ако не дай боже попаднела на лош мъж ,да е до нас да си я пазим , а тя е само на годинка все пак #CrazyКазва вие големия не го мислете той е мъж ще се оправи ,ама за нея................... ,вече почнох да им правя забележки да се съобразяват ,защото все пак имат и друга внучка ,която е на 10 и прекрасно разбира ,че малката получава такова внимание.
Сори за дългия пост ,ама наистина няма никакво значение какво е детето ,любавта е една и тя е неизерима ,ти си го усетила  bouquet
Виж целия пост
# 4
За всеки родител най-важнато е детето му да е здраво и по възможност най-щастливото.Не мисля че пола е от значение и не мисля че и за мъжати е така.Хората просто си правят вятър на устата.....
Да ви е живо и здраво. newsm51
Виж целия пост
# 5
Мисля, че или си въобразяваш, или имате наистина странно обкръжение с мъжа ти. И как реагира той като го майтапят приятелите му как не е успял да направи момче? Изчервява се, мрънка?
Опитвам се да си го представя.   Thinking И тогава ще ти отговоря конкретно. Wink
Виж целия пост
# 6
Бий два шамара на следващия който ти го кажа и повече няма да го чуеш Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Първо, не мисля, че всички мъже предпочитат да имат синове.  Даже познавам мъж, който страда, че няма дъщеря. И двете му деца са момчета, а той още първото гласеше за момиче.

Второ, не знам каква ви е средата, но мен никой не ме е поздравил, че съм родила син (виждам, че за някои това си е геройство, дълг или квото щеш там).

Момичетата са все по-уверени в себе си, но тази увереност се и възпитава от майките.
Виж целия пост
# 8
Не не мрънка,напротив забавлява се и се смее.....но аз го познавам много добре.Отрича всички тия мои мисли,но на моменти се издава,че да има син за него е много важно,което пак казвам не означава, че не обожава дъщеря ни.  Безкрайно е грижовен и нежен към нея.                                                          
Виж целия пост
# 9
Е, стига де! Не му слагай мисли в главата и думи в устата! Радвай се, че е грижовен баща и си обича детето. Всички останали - да го ....... нали. Не се тормози с излишни неща, чу ли? Hug
Виж целия пост
# 10
Не не мрънка,напротив забавлява се и се смее.....но аз го познавам много добре.Отрича всички тия мои мисли,но на моменти се издава,че да има син за него е много важно,което пак казвам не означава, че не обожава дъщеря ни.  Безкрайно е грижовен и нежен към нея.                                                          

Може и да го намира за важно, само защото такова е очакването на останалите в обкръжението му. И да се лута между "аз съм щастлив татко на дъщеря" и "по-щастлив ли ще съм ако имам син, това е критерият за успех, който другите ми налагат (вече са ми наложили)".

Същото като всички в рода да натякват на 30 годишно момиче, че е време да се задоми, щот Пенка и Драганка, дето са с по 5 години по-малки от нея вече са семейни.
Виж целия пост
# 11
Първо, помисли си, че жените имат много предимства пред мъжете. Второ, не можеш да угодиш на всички (мъж, свекърва, познати и т.н.) Ти от тяхното мнение ли зависиш?? Не е необходимо да изпълниш всички желания на някого, за да го обичаш. Трето, принципно е порочно да се търси определен пол на бъдещото дете (така че тяхното желание просто е безпредметно). Така самата ти като жена се поставяш в неравностойно положение.
Просто реши за себе си този въпрос и ще реагираш адекватно на подмятанията. Ако е просто на шега, приеми шегата и давай смело напред.
Виж целия пост
# 12
Не не мрънка,напротив забавлява се и се смее.....но аз го познавам много добре.Отрича всички тия мои мисли,но на моменти се издава,че да има син за него е много важно,което пак казвам не означава, че не обожава дъщеря ни.  Безкрайно е грижовен и нежен към нея.                                                         

Може и да го намира за важно, само защото такова е очакването на останалите в обкръжението му. И да се лута между "аз съм щастлив татко на дъщеря" и "по-щастлив ли ще съм ако имам син, това е критерият за успех, който другите ми налагат (вече са ми наложили)".

Същото като всички в рода да натякват на 30 годишно момиче, че е време да се задоми, щот Пенка и Драганка, дето са с по 5 години по-малки от нея вече са семейни.

Да, и аз така мисля. Измисли си стандартна реплика за отсвирване и си я използвай в съответните ситуации. Нека да е нещо, което да приключва разговора на секундата. Лош поглед, ако не свърши работа се възползвай от съвета на Джвъц. Излишни са ти подобни емоции. Престани да го мислиш. Успех!
Виж целия пост
# 13
Може би от висене по градинките се чудя за какво да съм нещастна.

Това ми се струва да е причината.....
Иначе хората обичат да се шегуват с такива неща без да влагат нищо. Не си ли чувала на някой, който има момченце да му казват "Хайде и да му купите една сестричка" или "млади сте не се отказвайте и г-ца да си родите"?
А тези, които сериозно делят децата на "мъжки", "наследници" и т.н. глупости просто не заслужават никакво внимание. Обръщайки им такова, слизащ на тяхното ниво.
Имаш прекрасна дъщеря - това е благословия, радвай се и не си търси въображаеми проблеми.
Виж целия пост
# 14
  Aз пък чудесно те разбирам какво чувстваш.То е нещо ,което се поражда от недомлъвките,подмятанията,подтекста на изказванията на колеги,роднини,съседи.Чувала съм подобни коментари:"Хайде,времето ви тече,правете едно момче!"/от този сорт/.Моят мъж нищо не ми е казал,но свекървата и свекърът до последно се надяваха видеозонът да греши/както и ти си го казала/ Crazy Crazy CrazyПричината е ,че зълва ми/сестрата на мъжа ми/ има 2 дъщери/на 20 и на 18г./Хич,ама хич не ми харесват такива роднински очаквания,сякаш те ще раждат или ще гледат детето.Винаги реагирам и се репча,ако някой нещо ми подхвърли,станя ги здраво и понамаляха коментарите.


А що се отнася до моите роднини-всички бяха на върха на щастието,че ще имам дете/никой никога не е подмятал нещо за пола/,отнасят се сега с нея като с принцеса.Тя е единственото малко дете в рода ми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия