джеймс джойс

  • 3 968
  • 15
уча за магистратура и трябва да чета джеймс джойс, но направо съм се видяла в чудо.много тежък автор и труден за четене. трябва да чета Портрет на художника като млад и Одисей.Някой от вас чел ли ги е и може ли да ми даде инфо за тях?благодаря предварително. Hug
Виж целия пост
# 1
"Одисей" не може да се разкаже. Трябва да имаш изключително богата обща култура, за да схванеш тази книга. Много препратки, много пластове. Не случайно го наричат романът на XX век. А щом си докарала до филологическа магистратура, просто е задължително да си чела Джойс.
Виж целия пост
# 2
Ха, "Одисей" да се разкаже накратко Simple Smile
Ако се намери някой, дето може да го стори, направо да си получи магистратурата на тепсия.
Виж целия пост
# 3
http://www.online-literature.com/james_joyce/

Приятно четене. И все пак си мисля, че за да четеш тези произведения, трябва да си наясно какво е "поток на съзнание".
Виж целия пост
# 4
уча за магистратура и трябва да чета джеймс джойс, но направо съм се видяла в чудо.много тежък автор и труден за четене. трябва да чета Портрет на художника като млад и Одисей.Някой от вас чел ли ги е и може ли да ми даде инфо за тях?благодаря предварително. Hug

Кой е казал, че магистратурата е лесна? Сядаш и четеш, не всеки автор е Дан Браун.
Виж целия пост
# 5
Ох, такива признания направо ме вадят от равновесие. Ами като не ти е понятна литературата, защо се занимаваш с несвойствени дейности. Запиши да учиш нещо друго. Магистратура не се прави с преразказани в някой форум произведения, нито дипломна работа, нито курсова работа, нито дори класно в училище.
Виж целия пост
# 6
И аз съм от заядливките.  Mr. Green
Много бих искала някой да ми разкаже вкратце "Одисей".  Joy
 А на "Портрет"-ът какво му е, лесно се чете.  newsm78
П.П. Защо, по дяволите, си избрала Джойс?
Виж целия пост
# 7
какво да се прави, нали курсът е по модерна английска литература.освен това ни искат превод на една английска книга и се чудя дали да комбинирам две в едно?
Виж целия пост
# 8
Искаш да превеждаш "Одисей"?! Мило, опомни се!
без лошо чувство
Виж целия пост
# 9
то не се превежда книгата точно, дават ти определен обем страници, които трябва да прочетеш примерно 200-250, да извадиш от тях непознатите думи, да ги научиш.отиваш там с книгата, изпитващия отваря на определена страница и му привеждаш, после те пита за някоя друга дума и т.н.
Виж целия пост
# 10

Хиляди благодарности за линка Hug
Аман от пишман филолози ooooh!- без лично отношение...
Виж целия пост
# 11
какво да се прави, нали курсът е по модерна английска литература.освен това ни искат превод на една английска книга и се чудя дали да комбинирам две в едно?

D.H. Lawrence е къде-къде по-достъпен от Джойс. Препоръчвам Sons and Lovers, Lady Chatterley's Lover, Women in Love. Пробвай и Оруел, аз в гимназията го разбирах безпроблемно. Греъм Грийн и Харолд Пинтър също са увлекателни и по-конвенционални от Джойс. 
Виж целия пост
# 12
В www.sparknotes.com има много подробни summary-та и анализи глава по глава. Успех на изпита  Peace
Виж целия пост
# 13
Аз съм фен на Джойс.... Одисей ми отне 8 месеца... но пък беше забавно  Mr. Green
Виж целия пост
# 14
И аз съм от заядливките.  Mr. Green
Много бих искала някой да ми разкаже вкратце "Одисей".  Joy
 А на "Портрет"-ът какво му е, лесно се чете.  newsm78
П.П. Защо, по дяволите, си избрала Джойс?

Ако Одисей беше ирландец....с (В)метът щеше да е различен, г-жо Блум
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия