За Рибомунила?

  • 6 205
  • 20
Здравейте, от другата седмица започвам да давам Рибомунил на прахчета по схема. Досега не съм давала такъв препарат. Миналата година давах на дъщеря си For Kids, но не ходеше на градина и не сме боледували толкова. А сега започна на градина ходи 3 дни и се разболя, ако е така цяла зима, ще се побъркам от хреми кашлици и антибиотици.
Та въпросът ми е някой давал ли е този препарат, има ли ефект, и да очаквам ли чудеса или просто по леки боледувания. Знам че всяко дете е индивидуално, но ме интересуват и при вас как е.
ПП:Храним се горе долу здравословно, хапваме и плодове и зеленчуци и мляко, не и давам витамини и други добавки.
Виж целия пост
# 1
Мартина аз давам на дъщеря ми /2г и 8 м/ риломунил от юни т.г. Започнах го по рано след прекарана пневмония. Сега то давам вече четвърти месец. Мнението ми е следното - за този период имаме изкарани две херб ангини, но сравнително леко. Тръгна на ясла, започнаха веднага сополи, но без лекарства спират след 1-2 дни. Мисля, че лекарството е добро, ограничава болестите и изгражда имунитет, но това не означава че няма изобщо да се разболява. Един съвет - купи се всичките 6 опаковки, защото са дефицит и да не се получи да започнеш курса и после да не можеш да го продължиш. Успех!!!
Виж целия пост
# 2
На каква цена ги взимате и аз почвам другата седмица да давам. В аптеката до мен ми казаха,че ще ми ги доставят за по 8,80 бройката
Виж целия пост
# 3
9.60  е цената на кутийката с четирите прахчета, които стигат за седмица. А за целия курс е около 100лв. Но незнам ако е на хапчета дали цената ще е друга, не съм проверявала.
Виж целия пост
# 4
9.60  е цената на кутийката с четирите прахчета, които стигат за седмица. А за целия курс е около 100лв. Но незнам ако е на хапчета дали цената ще е друга, не съм проверявала.

Да на прахчета е казаха,че бил по-скъп за тоа реших да питам. Като казаха такава цена чак се усъмних дали е истина
Виж целия пост
# 5
Учудена съм, че все още го има по аптеките. Преди година се позаинтересувах от него и разбрах, че във Франция (където го произвеждат) е изтеглен още през 2005 г от търговската мрежа, защото е обявен за неефикасен. На ваше място не бих го давала на детето си. Друг е въпросът, че не бих давала въобще такъв тип медикаменти, но това си е вече ваше решение. Исках само да ви информирам, за да знаете все пак всичко за Рибомунила преди да решите каквото и да е. 
Виж целия пост
# 6
Лала, може ли още малко инфо за Рибомунил-а, след като си се интересувала преди? Аз засега съм купила 3 опаковки, по съвет на педиатъра ни, който смятам че е в час за нещата, и съм в готовност, защото сега тръгнахме на градина. Не искам да му давам просто така, ако не боледува много, но пък и искам да знам има ли смисъл и полза да го давам в обратния случай.
Мерси   bouquet
Виж целия пост
# 7
Давала съм на сина ми докато ходеше на градина - пълен боклук е. След като го почнахме и детето почна всеки месец да ми боледува!!! Повече никога няма да дам на детето си каквито и да било имуностимуланти!!!! Планина, чист въздух и евентуално вит.С като профилактика - това е варианта за мен и при моето дете имаше огромен ефект.Стига експерименти с имунитета на децата!!!
Виж целия пост
# 8
Mona, миналата година по това време и аз се заинтересувах от тези имуностимуланти. Даже купих 2-3 опаковки от Рибомунила. Но забелязах, че трудно се намират по аптеките и понеже имам близки във Франция, реших да проверя дали не могат да ми пратят останалите дози от там (този медикамент е френски). И каква беше изненадата ми, когато търсейки в Интернет повече информация, видях официално съобщение, че Рибомунилът е изтеглен на 24/10/2005 от пазара като се казваше съвсем накратко, че медикаментът е неефикасен. През това време бях дала една доза на дъщеря ми и тъкмо приключих (май няколко дни поред се даваше) и тя получи много остра криза от кашлица. По принцип на дъщеря ми това й е слабото място, но стана още по-зле, направо се уплаших. След това прочетох от разни френски форуми мнения на други майки, които в по-голямата си част казваха, че децата им са започнали да боледуват още повече след приемането на лекарството. Аз веднага спрях и въобще взех твърдото решение, че повече няма да дам подобно нещо на децата си. Всъщност и преди това се колебаех, но по настояване на педиатърката ми все пак го дадох веднъж. Не повторих. Сега понеже ме питаш, се поразрових отново и попаднах на една публикация на Френската агенция за санитарна сигурност, която съобщава, че не само Рибомунила, а всички подобни имуностимуланти са изтеглени от пазара (има списък на тези които са се продавали във Франция). Обясняват, че са направени нови изследвания и се оказва, че оценката риск/ефикасност не е благприятна. Имало доста големи рискове за предизвикване на алергии и въобще проблеми. Имайте предвид, че медикаментите са френски и все пак държавата ги забранява. А това че в България се продава какво ли не, хм....може само да се замислим по въпроса как фармацевтичните компании си продават останалата стока на пазари, където контролът е по-малък. Това са фактите. Иначе не съм специалист и не мога естествено да давам мнение за това кое е най-доброто за децата ви, но мисля, че е важно да ги знаете тези неща. И да ги кажете на педиатрите си, които явно не са информирани. За изграждането на имунитета, мнението ми се покрива с това на вива_нова.

http://www.informationhospitaliere.com/voirDepeche.php?id=7487
Ето и линк за франкофоните, а отдолу са изброени препаратите, които са се продавали преди това във Франция. Обясняват, че всички водещи се имуностимуланти са изтеглени.
Виж целия пост
# 9
Благодаря много за мненията, всичко ми е от полза, още не съм почнала да го давам, и ЛаЛа направо ме хвърли в тъч. Нашата педиатърка е доста начетена в това отношение, но ще я питам още веднъж дали няма да ми предложи някаква алтернатива. Благодаря и за линка.
Вива -Нова, планитата, морето, плодове зеленчуци, всичко това го използваме максимално, в смисъл, че водим малката и на море и на планина, консумираме плодове и зеленчуци, но изкара точно  3 дни на градина и се разболя. Това ме притеснява и затова търся" препарата чудо", но на дали има такъв.
Пожелавам ви здрави дечица  bouquet

Ако има и другои мнения по въпроса ще се радвам да ги чуя.
Виж целия пост
# 10
Вива -Нова, планитата, морето, плодове зеленчуци, всичко това го използваме максимално, в смисъл, че водим малката и на море и на планина, консумираме плодове и зеленчуци, но изкара точно  3 дни на градина и се разболя. Това ме притеснява и затова търся" препарата чудо", но на дали има такъв.

Не разчитай на препарат-чудо.Виждам по лентичката ти, че детенцето ти е на 3 годинки и вероятно сега тръгва на градина.Нормално е в началото да боледува, те детските градини са си жив инкубатор на зарази, но щом правите всичко възможно за закаляване на детето, ще видиш, че постепенно ще укрепне и ще боледува все по-малко.Но болестите в детската градина са част от узряването и укрепването на имунната система, така че не е възможно изцяло да ги прескочите, ако мога така да се изразя.
Успех и много здраве!
Виж целия пост
# 11
Лала, благодаря ти много. За жалост френския не ми стига за да разбера добре статията, но вземам под внимание мнението ти.  Hug
Някой ако иска продавам 3 опаковки Рибомунил  Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Прочетох статията и съм доста учудена, да не кажа неприятно изненадана.
Досега съм била най-ревностният почитател на Рибомунила. Дадох го веднъж /по схемата/ на дъщеря ми, когато беше на по-малко от 2 години, като превенция при постъпването й на ясла. В нейния случай резултатът беше поразителен - на фона на стотиците теми от форума колко децата боледували по ясли и градини, дъщеря ми се разболя за първата си година в ОДЗ само 2 пъти - веднъж около Коледа, при положение, че е тръгнала на ясла от септември и веднъж към края на учебната година. При нея алергични реакции и обриви не е имало (това са описаните странични ефекти).
Виж целия пост
# 13
Мислех да започвам и аз с Рибомунил,но след прочетното...... Shocked Лекарката на детето ми го изписва много често напоследък на почти всичките си пациенти  #Crazy Ще следя темата.
Виж целия пост
# 14
Аз също давам Рибомунил.При положение,че ходехме при професор дет.болести и тя ни го изписа,незнам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия