За сокчето...

  • 1 053
  • 19
Съжалявам за темата, която може би се повтаря, но нямам време да се ровя Sad. Вчера на консултацията нашата педиатърка ни каза, че мога да почвам да му давам сокчета. Аз направо обезумях... ние сме с такива колики, че само сокчета ни трябват, а и мислех, че се дават по- късно. Изцяло на кърма сме и смятам да отложа сокчетата за по- късно, правилно ли е това? Вие кога ги почнахте? Все си мисля, че късното захранване е за предпочитане, но нямам опит и незнам какво да правя newsm78
Виж целия пост
# 1
Всеки тук ще ти каже да зарежеш ВСИЧКО поне до 4м., най-добре до 6  Wink
И започни с пюре или каша. Сокчетата изобщо не са подходящи за захранване, особено за толкова малко бебе  ooooh!
Уф аман от тия педиатри  Tired
Виж целия пост
# 2
Аз не съм давала нищо друго освен кърма до навършени 6 месеца. Можеш да разгледаш статиите в библиотеката-има много по въпроса Grinning
Виж целия пост
# 3
Сокче не съм давала до 6.5 месеца. И сега (на 9.5 месеца) давам през ден през два по 50-60 мл защото диването хич не иска вода. Преди да е захранено с пюре или каша (т. е. някаква термично преработена храна) не е много разумно да се дава сок. А и не мисля, че тази киселина е редно да се излива в толкова нежно стомахче. Да не говорим, че в сока има предимно вода и плодова захар, от които кой знае каква полза няма. Витамините бързо-бързо се разпадат.
Виж целия пост
# 4
Сокче-след годинка.Пък и тогава е по-добре да предложиш плод.
Виж целия пост
# 5
Все още не давам сокчета, предпочитам  направо нарязан пресен плод. Предлагала съм му един два пъти след годинката, но не прояви особен интерес и не мисля, че е пропуснал много. А до шестия месец твърдо само на кърма, правилно си решила да изчакаш. Педиатрите си карат по старата БГ схема с пустите сокчета.
Виж целия пост
# 6
Така беше и при нас - активно кърмене до 7 месеца, след това захранване с картофено пюре, а сокче - на 1 г и 1 м!   bouquet
Виж целия пост
# 7
аз захраних направо с пюре сокчета не съм давала
Виж целия пост
# 8
Moeто дете започна да пие сок към 1г и 8м - 2 г. по около 50-на грама (не всеки ден). Не наблягам на сока. По -добре да си хапне плода.
Виж целия пост
# 9
Сокче-след годинка.Пък и тогава е по-добре да предложиш плод.
Peace
Аз съм давала сок само няколко пъти и то в ограничени количества. За сметка на това предлагам много плодове.
Виж целия пост
# 10
Благодаря много на всички мами! Успокоихте ме наистина. При първа възможност ще се поровя за повече инфо!
Виж целия пост
# 11
рано е за сокче
Виж целия пост
# 12
Рано е Peace
Виж целия пост
# 13
то почти всички педиатъри разправят за сокчета,ама мойта поне на 3м. ми каза да и го давам.Аз обаче и дадох чак на 5,5 м. и се прие много добре.
Виж целия пост
# 14
И аз пренебрегнах сокчетата. Захраних с млечно-плодова каша. После зеленчуково пюре /като прибавях АМ, а най-накрая включих плодови пюрета, също с добавено АМ за гъстота/. Всичко това след 4ия месец. Всъщност, като се замисля, сокчета  в чист вид изобщо не съм давала. Пробвах няколко пъти с дъщеря ми, но тя ги изплю възмутена, със сина ми изобщо не съм и  опитвала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия