кисело мляко-адаптирано мляко-прясно мляко

  • 1 414
  • 19
здравейте,
моят син не яде никакво друго мляко, освен адаптирано
пие го вечер преди лягане
преди време обаче бяхме на зъболекар и тя каза, че трябва да спрем нощните хранения, един вид това вечерно мляко действало за разрушаване на зъбките
сега се чуда какво да правя, ако му спра това мляко, като не иска никакво друго...
какво ще ме посъветвате?!?!?!
а ако му го спра, от веднъж ли да стане или постепенно
забравих да кажа, че е на 1г и 9 м
Виж целия пост
# 1
Е , само такова нещо не бях чувала - АМ разваляло зъбите  Shocked
Моят син също още пие - ХИП 3 и сутрин и вечер и смятам да му давам докато го иска .
Кисело и прясно мляко не поглежда , а и не виждам с какво са полезни за него ...
Не спирай млякото на детето  Naughty
Виж целия пост
# 2
Няма да има опасност zа детето, ако след млякото му миеШ zъбите. Мисля, че тук не е чак от такова zначение какво точно е вечерното мляко. Поне аz така раzбирам съветите на zъболекарката.
Виж целия пост
# 3
Според мен колкото АМ разваля зъбите толкова биха го разваляли и другите млека
Виж целия пост
# 4
Не АМ разваля зъбите, а биберона вечер! Идеята е, че ако вечер си изпият млякото бебчовците, без след това да се измият зъбите, мляко остава по зъбите през цялата нощ и спомага развиването на бактерии и оттам - кариеси.
Виж целия пост
# 5
Да, не е хубаво да има навик да заспива с пиенето на млякото вечер. Моите деца ядяха каша за вечеря, или пюре, не съм им мила зъбите, но заспиваха поне половин час след последното хранене - имаха време да оплакнат устата си с вода или просто със слюнката.
Виж целия пост
# 6
Винаги вечер след АМ мием зъбки/откакто са се показали/.
Виж целия пост
# 7
Не АМ разваля зъбите, а биберона вечер! Идеята е, че ако вечер си изпият млякото бебчовците, без след това да се измият зъбите, мляко остава по зъбите през цялата нощ и спомага развиването на бактерии и оттам - кариеси.
да и аз това си мисля че е имала впредвид педито ви...
Виж целия пост
# 8
Моят син пие АМ мляко вечер и сутрин , а е на 1г.и 8м. -докато му харесва да си го пие!

Виж целия пост
# 9
k_t, докторът ти нещо не е много информиран. Напълно нормално е, да даваш АМ до 3 г. възраст дори. Както са ти отговорили, момичетата, проблемът не е в АМ, а в биберона. На етикета на нашето АМ (а мисля, че и на всички други АМ) има предупреждение, че всяка храна (т.е. не само АМ), която съдържа въглехидрати може да доведе до зъбни проблеми, затова храненето трябва да продължи толкова колкото детето да се наяде, а не да го смуче продължително. Освен това, после наистина му измивай зъбките.
Виж целия пост
# 10
k_t не е писала, че проблемът е в самото АМ.
Ясно е, че притеснението й идва от това, че след като детето й го пие вечер преди лягане и нощем, не може да измие зъбите.
И преди имаше такава тема. Масово бебетата заспиват с АМ. Не са много майките, които мият устичките след като са дали последното мляко.
Виж целия пост
# 11
Да не му го спираш и изобщо да не мислиш за това  Hug
Виж целия пост
# 12
зъболекарката ми го каза това за АМ.
проблема при нас действително е, че не дава да му мия зъбките.
преди време даваше, а от известно време не дава, само като види четката за зъбки и стиска устичката.
а зъбките наистина са му доста развалени.
вчера четох някъде по нета, че имало някакво черно лекарство, с което се мажели зъбките на всеки 6 месеца, за да се стопира рушенето им.
Виж целия пост
# 13
Аз му мия зъбките,но преди АМ и след вечеря.....трябва да си променя практиката
Виж целия пост
# 14
Сина ми е на 3г и все още си пие млякото,преди лягане...От скоро спрях АМ,давам кисело.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия