Атопичен дерматит??

  • 735
  • 3
моля да споделите, какво представлява, ако го имате  Rolling Eyes
Моята бебка, след едно събуждане една сутрин видях че има червено петно на бузката, като все едно е лежала на тази страна. До вечерта се уголеми, мина и на другата бузка и на брадата.
Понеже пиех антибиотик и помислих че е от него и го спрях. После уж намаля червеното, но вече 2 седмици и повече няма никаква промяна. Бузките са й сухи и кожата като набръчкана и все едно се бели. По някое време през деня уж избледнява и после пак... Лошото е че незнам дали я сърби, тя не се сърби, но едва ли и разбира какво да прави ако я сърби....
Ще отида на лекар да попитам, защото предния път ни изписаха фенистил гел, но явно няма ефект.
Ако някой обаче може да ме насочи нанякъде ще съм благодарна, защото не съм се сблъсквала досега с такова нещо и не ми е понятно хич  Cry
Виж целия пост
# 1
АД се проявява с такива плаки със суха и сбръчкана кожа, която се лющи и сърби
може да се провокира от алерген или да е с неустановена причина
ако смяташ че е Ад можеш да направиш следните неща:
1.уверяваш се че кожната реакция не е провокирана от външен дразнител- козметика, прах за пране, замърсяване, бактерии
2.овлажняване на кожата с крем, мляко за бебета, каквото предпочиташ и понася на кожата на бебето
3.минаваш на по-лек хранителен режим(мисля че кърмиш)- без силни алергени като шоколад, яйца, мляко, цитруси и ядки, риба , подправки, както и внимателно захранваш или внимаваш какво яде бебето ако е захранено
по-натам действаш по препоръка на лекаря ви
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти  Cry Страшно ме зарадва... Rolling EyesЯвно това ще излезе, ще ходя на лекар, но не очаквам нещо по-различно
Виж целия пост
# 3
не се шашкай, може да е това, може и да не е
а и АД не е края на света, може да се контролира и да се излекува
но нека първо ДОБЪР лекар си каже мнението
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия