Рядка кърма след два месеца кърмене или временна промяна в консистенцията

  • 1 053
  • 8
Здравейте! Синът ми Явор е на два месеца и седмица. Кърмя го успешно от самото раждане. Наддава добре (2300 за два месеца). Понякога се тревожа, че нямам достатъчно кърма, но тази вечер се сблъсках с друга тревога. Тъй като прескочи хранене, започнах да се цедя с помпа на Авент. Кърмата, която изтичаше (първите 50мл) беше почти вода. Когато я събрах изглеждаше бяло-синкаво-прозрачна. Следващите 130мл бяха малко по-гъстички, но още се притеснявам.
Освен това не съм изцеждала толкова много от една гърда досега - близо 180 мл.
Моля, кажете ми дали такава кърма е нормално да имам. И ако, не, какво мога да направя.
 Имам няколко версии: 1.Кърмата между 21 и 00 да е по-редичка(обикновено той не суче в този диапазон). 2. Да съм прекалила с храните за стимулиране на кърма днес (жито, овесени ядки, течности) и тя сега да излиза много, но рядка. 3. Детето ми да има нужда от повече кърма сега в третия месец и гърдите ми полека да се адаптират към тази нужда.
Да добавя, че той сега си спинка спокойно.
Ще ми помогнете много с отговорите си
Виж целия пост
# 1
 Да те успокоя,че и моята,както и на всяка друга жена кърмата в началото тече по-прозрачна и леко синкава,по-бедна на мазнини,но богата на лактоза.Както сама си забелязала,след това изтича все по-жълтеникава и непрозрачна,по-богата на мазнини.Природата това го е създала,за да може първата кърма,тъй като е по-сладка да отваря апетита на детето и да му доставя бърза енергия от въглехидрати,ставайки по нататък все по-калорична от мазнините,тя дава усещане за ситост и детето спира да суче.Това е едно от предимствата на кърмата пред АМ, променящият се състав,който регулира апетита на детето.
Виж целия пост
# 2
Нищо ти няма на кърмата  Peace Такава си е кърмата. Нормално е в началото да е по-редичка (предно мляко -тя утолява жаждата на бебебто), след това идва задното мляко, което е по-гъсто и хранително. Цвета също е нормалния.
Спокойно яж, пий, гушкай и кърми  Hug
Виж целия пост
# 3
Хех, нищо ти няма на кърмата  Grinning на всяка кърмачка е такава кърмата. Извинявам се, че се смея, не се присмивам, просто ме разведри, а аз си викам тука става въпрос за нещо сериозно.  Joy Та да кажа и аз, че първата кърма, която потича от всяка гърда е рядка и водниста, тя е за утоляване жаждата на бебето, след нея потича така нареченото задно мляко, което е мазно и утолява глада на бебето. Така, че кърми си спокойно и смело напред. Браво за наддаването. И двамата се справяте чудесно.
Виж целия пост
# 4
За да не се чудиш и за това, а и за други подобни въпроси, през които май всеки минава, прочети статиите в библиотеката на този подфорум. Там има много полезна информация за това как се образува кърмата, как се променя според нуждите на детето и как не бива да се притесняваш за това, че кърмата ти не стига или е рядка. Само продължавай да кърмиш на поискване, наблюдавай сигналите, които бебето ти дава и се наслаждавай на периода  Peace
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви, аз знам, че се променя съставът на кърмата и цветът. Прочела съм всички статии и знам за предното и задното мляко. Но сега цялата кърма е такава - почти вода. Има минимална разлика. Именно това ме притесни. Просто не се измени много и се чудя какво мога да направя. Надявам се да се паникьосвам излишно. Благодаря
Виж целия пост
# 6
Кърмата си мени състава (и респективно - вида и консистенцията) в протежение на деня, както и от ден на ден.
Нормално е първото, т.нар. предно (начално) мляко да е по-рядко, по-воднисто. То служи за утоляване на жаждата на детето и може да е повече по обем (от следващото).
Следва с лек преход задното (крайно) мляко е по-гъсто, по-огато на мазнини; то служи за покриване на хранителните нужди на детето.
Някои пъти разликата между предно и задно мляко е доста видима - първото е воднисто, прозрачно; друг път разликата почти или никак не се забелязва.
При всички положения, ако детето наддава добре, ако пишка и ака добре, ако е весело и жизнено и покрива нормите за възрастта си, кърмата явно задоволява нуждите му и не бива да те притеснява външният й вид, който може да се отличава през деня и от ден на ден, а също и да се различава значително от вида на кърмата на други майки. Това е без значение, защото млякото на всяка майка е съобразено с нуждите на собственото й бебе.  Grinning

Може просто в момента детето да има повишена нужда от оводняване и организма ти да реагира на това. Не е проблемът в храните, успокой се и се радвай на детето Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Мерси! Това ми беше надеждата - че има възможност в някакъв час кърмата изцяло да е по-водниста. Извинете ме, просто много искам да си го кърмя и се вглеждам във всичко. Знам,че е погрешно и трябва да си слушкам само знаците на бебчо, но.... целувки на вашите дечица
Виж целия пост
# 8
И аз съм си задавала този въпрос.Прави ми впечатление, че когато малката прави по-голяма пауза между яденето в повечето случай кърмата е почти прорачна.  Пожелавам ти дълго и безпроблемно кърмене.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия