ако някой знае ...

  • 2 895
  • 52
Момичета ,може би някой ще може да помогне с информация или съвет :
Накратко -сина на моя приятелка е студент в Германия.Момичето/Германка/
с което има връзка от 6 месеца, преди 3-4 дена му казва ,че е бременна от 14 седмици.Отказва прекъсване на бременността ,отказва брак ,не коментира бъдещето на детето ,а и тяхното бъдеще изобщо.Всички сме много загрижени.Не познаваме законите на Държавата ,Има ли право момчето да предяви претенции за бащинство ,ако тя не го впише като баща и по какъв начин.Каква е политиката на Държавата при подобни случаи - и двамата са студенти и едва ли ще могат финансово да обезпечат отглеждане на детето.Ако момчето все пак бъде вписано като родител ,на фона на смешните доходи в България ,що за издръжка ще може да плаща/като завърши и се върне/Абе направо не знаем какво да мислим ,а още по малко как да помогнем.Моля ,за каквато и да е информация в тази посока .Проблем е и това ,че не знаем немски и не ни е възможно да ползваме информация от техни сайтове,Благодаря предварително на всички
Виж целия пост
# 1
Раzбира се, че има право да предяви претенции zа баЩинство, а и не вярвам тя да му откаже като му дойде времето. Иzдръжката е според дохода на таткото_ ако не печели достатъчно социалните плаЩат zаради него.
Според мен обаче много бърzате с тоzи сценарий. Дайте им време да се окопитят, особено момичето, сигурно и то zверски се е ШаШнало, като прибавим и хормоните и става каШа_маШа Wink. Има оЩе няколко месеца, може да се наредят неЩата...

А има ли вероятност детето да не е от него и тя zатова да се дърпа? (не че вие с майка му може да zнаете де Wink)
Виж целия пост
# 2
гледах по българска телевизия предаване "защо германките раждат без брак" там се говореше ,че помощите за самотен родител са доволно големи, мисля, че и осигуряват жилище за такъв родител. смятам, че момичето би трябвало да обясни тази ли е причината да отказва брак. ако се обичат не им пречи да си отглеждат детето и без брак. момчето да предложи и този вариант, а? с това че на документ няма да пише няма да са по малко щастливи заедно, нито пък ще им е по-лесно или трудно да се справят в живота без брак.
Виж целия пост
# 3
Ами да Ви призная ние подозираме известна умисъл от нейна страна.Момичето е на 30 години.По думите и години не е имала друга връзка.Твърдяла е ,че е вземала противозачатъчни през цялото време ,а дори не се е консултирала с лекар ,дали ако запази детето  това ще има неблагоприятни последици за здравето му.Факта ,че е съобщила за бременността след толкова седмици ,много ни смущава.В общи линии надделява мнението ,че детето от нейна страна е планирано.Казва ,че не иска никакво участие на бащата ,дори иска да подпише документ с който да потвърди това.Момчето не знае какво да прави ,а и в чужда Държава...Успокоихте ни малко с потвърждението ,че се помага на майката в такива случаи ,но къде в картинката се вписва нашето момче не ни е ясно.За сега поне телефона му вдига ,но утре...
Благодаря на всички !
Виж целия пост
# 4
Приятелке, много сложен казус поставяш.
Румина е права, тук много двойки живеят без брак, имаме такива приятели.
Но въпросът с вписването в акта на раждане на бащата е труден.Майката може да откаже.Как да предяви претенции за бащинство..това е много труден въпрос. Може би трябва да се консултира с адвокат.
Тук ако си немски гражданин, и нямаш доходи, хонороара за адвоката и водене на дела се поемат от съответната служба.Но момчето е студент...и е българин...Как ще стане това, ще се опитам да се поразровя в интернет.
Той с какъв статут е? На студент ли?
Виж целия пост
# 5
Раzбира се, че има право да предяви претенции zа баЩинство, а и не вярвам тя да му откаже като му дойде времето.

Разбира се, че може да му откаже!!!
Имам позната, която живее с приятеля си,
но само тя има права над детето! Човекът
й се моли да си поделят правата, тя отказва.
Тоест във всеки момент може да чупи бащата.
Ако майката междувременно умре, той няма да има
никакви права над това дете. Може и в дом да
попадне, ако не се намерят роднини наследници.

Това, че са студенти, не е от особена важност.
Ако жената роди бебето и реши да има само тя права
над бебето, ще си получава и детските, и майчинство,
и помощи може да помоли. Ако младежът иска да има
нещо общо с детето, трябва да води дела, трябва да
се подложи на тест за бащинство и така нататък. Съдът
ще реши, дали и какво. На всяка цена да се консултира
с адвокат. Ако няма пари (200 Е на консултация), да се обади
в общината, обикновено има адвокати за социално слаби,
и да си уговори среща. Абсолютно е възможна умисъл от
страна на момичето. Взела му е материала и му духва под
опашката. Абсолютно е възможно да го чупи и да иска от
него издръжка. Обезателно да иде на адвокат момчето!!!
Виж целия пост
# 6
гледах по българска телевизия предаване "защо германките раждат без брак" там се говореше ,че помощите за самотен родител са доволно големи, мисля, че и осигуряват жилище за такъв родител. смятам, че момичето би трябвало да обясни тази ли е причината да отказва брак. ако се обичат не им пречи да си отглеждат детето и без брак. момчето да предложи и този вариант, а? с това че на документ няма да пише няма да са по малко щастливи заедно, нито пък ще им е по-лесно или трудно да се справят в живота без брак.

Тук изобщо не става въпрос за брак. Ако жената се
води самотна майка, тогава може евентуално да се
получат някакви помощи (в зависимост от доходите й и от
нуждите, които декларира). Но това значи, че бащата
не трябва да живее в жилището, където е и майката.
Защото това се води съжителство на семейни начала,
което не дава на жената предимствата на самотната
майка. Ако обаче искат да изментят закона и хем да си
живеят заедно, хем да цоцат държавата, то трябва да
докажат, че не са двойка, тоест да имат 2 гардероба,
2 хладилника, 2 телевизора, от всичко по 2, като че са
просто съквартиранти, а не двойка. Доколкото разбирам,
бъдещата майка не иска никакво обвързване с бащата,
а това, че не са женени, й дава право да му откаже и
права по отглеждане на детето. От една страна, това
е добре, от друга - зле. Зле е, защото, както казах и по-
горе, ако тя умре, а детето е малко, бащата няма думата.
Виж целия пост
# 7
Тук ако си немски гражданин, и нямаш доходи, хонороара за адвоката и водене на дела се поемат от съответната служба.Но момчето е студент...и е българин...

Момчето има ли юридическа застраховка?
Да си направи. Обикновено може да я ползва,
три месеца, след като е била сключена.

Това, че е българин, не е проблем, защото
се касае за гражданин на ЕС, а гражданите
на ЕС имат всички права на германските, като
изключим правото на гласуване (изключая това
в комуналните избор). Не разбрах само вашите
болки какви са - че момчето няма да има права
над детето, че въпреки че няма да има права,
ще го карат да плаща издръжка, или какво?
Какво точно иска момчето в случая, това е важно.
Виж целия пост
# 8
Лиса е права!
Мацката,може да е го е ползвала за генетичен материал.
Тук закона забранява, инвитро или инсеминация на жена,която няма сключен брак.
Виж целия пост
# 9
Как бе? Ако момчето иска да има права, ще ги получи. Е и с дело да е, прави ДНК анализ, доказва че е бащата. Дори и с майката да се случи нещо, ще му дадат детето, щом той е бащата. Майката и бащата имат еднакви права -  детето да не е собственост. Ако майката не иска да живee с бащата, наистина мога да го дадат на нея, но за бащата съдът определя издръжка и време за виждане на детето, разпределят се ваканциите и пр.
Виж целия пост
# 10
А евентуалният татко иска ли да има нещо общо с детето?
Иначе Лиска е разяснила достатъчно.
Познавам германка тук с дете от африканец, не му е дала права, но не знам по какъв закон, той като баща на детето се сдоби после с безсрочна виза (родителите и 2мата бяха студенти) и това  му беше личната полза на него.
Виж целия пост
# 11
Лиса е права!
Мацката,може да е го е ползвала за генетичен материал.
Тук закона забранява, инвитро или инсеминация на жена,която няма сключен брак.

Чак пък да забранява. Просто сама си плаща, ако не е омъжена или е минала 40.
Виж целия пост
# 12
Факт е, че ако той не признае детето, няма кой да го гони за издръжка.
В акта за раждане ще бъде вписано: баща - неизвестен, пък бил той и свестен.

Оставете момичето да си роди спокойно и не го карайте, за Бога, да абортира.
И аз мога да кажа, че съм забременяла от Дитър Болен, но това няма да ме направи по-богата. Всичко в тази държава става с подпис.
Виж целия пост
# 13
Факт е, че ако той не признае детето, няма кой да го гони за издръжка.
В акта за раждане ще бъде вписано: баща - неизвестен, пък бил той и свестен.

Напротив, майката може да го съди.

Оставете момичето да си роди спокойно и не го карайте, за Бога, да абортира.
И аз мога да кажа, че съм забременяла от Дитър Болен, но това няма да ме направи по-богата.


Ако можеш да го докажеш, ще получиш подобаваща издръжка.  Wink
Справка - дъщерята на Б.Бекер, т.е. делото, което спретна майка и.
Виж целия пост
# 14
Лиса е права!
Мацката,може да е го е ползвала за генетичен материал.
Тук закона забранява, инвитро или инсеминация на жена,която няма сключен брак.

Чак пък да забранява. Просто сама си плаща, ако не е омъжена или е минала 40.

Като съм написала, че закона забранява, значи забранява!

Приятелке, тестът за доказване на бащинство не бил толкова скъп. Струва 200евро, но първо напиши какво иска момчето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия